Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilógok a párom családjából,...

Kilógok a párom családjából, és ez súrlódásokhoz vezet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban megpróbálom leírni a helyzetet, és aztán ha van kérdés, akkor kérdezzetek.

Első párommal vagyok együtt. Az első perctől leszögezte, hogy neki nagyon fontos a család, főleg az anyukája, és a két testvérével is rendkívül szoros kapcsolatot ápol. 2-3 hetente meglátogatja az anyukáját, és olyankor együtt van az egész család.


Nincs velük bajom, csak nem egyezik az értékrendünk. Például az anyja és a két sógornője tipikus konyhatündér, nagyon kreatívak, szépeket alkotnak, szeretnek főzni, sütni. Most nemsokára karácsony, és mindegyiknek be van sózva a popója.

Én nem vagyok ilyen, nem szeretem a nagy felhajtást, és nem is szeretek főzni, sütni meg nem is tudok, így a párom főz nálunk (ő se tud sütni, de nem is kell). Mi nálunk így van felosztva a házimunka.


Na most: a párom édesanyja és a sógornői nem fogadják el, hogy én ilyen vagyok. Nem rosszindulatúan, de a tudtomra szokták hozni, hogy nekem kellene gondoskodni a páromról (régimódiak nagyon, és erről tudnék mit mesélni).

Ez sokszor kellemetlen, és ezt már próbáltam finoman jelezni, hogy én nem a 19. Században élek, azt próbálom csinálni, amit szeretek, és ugyanígy van ezzel a párom is. Megpróbálnak mindenbe bevonni, ami kedves tőlük, de nekem nincs türelmem főzni, nincs türelmem origamit hajtogatni, dekorálni, kreatívkodni. És akkor a gyerektémáról meg nem is beszéltünk...


2022. dec. 1. 16:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok: 2,5 évet öltem az életemből egy, a tiédhez nagyon hasonló emberre.


Soha semmi nem változott, havi 2 hétvégét ott töltöttünk, mert fontos a család, engem folyamatosan cs...ek valamiért (soha semmi nem volt jó nekik), mindig ilyen apró szurkálódások.

Nem ismertek, de nem is akartak megismerni, csak az általuk vélt hibákat látták meg, stb.


Az exem nem állt ki értem, de amikor magamért én igen, na abból ment a balhé, hogy tiszteletlen vagyok, stb.


Tudod ki, léptem a fenébe, éljenek akkro együtt, de én úgysem kellek oda.

Azóta normális férfival élek együtt, akinek a családja teljesen normális, érdeklődő, elfogadó, szívesen járunk össze.

2022. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Cubina ***** válasza:
51%

Ha tényleg szereted a párodat, akkor nem hiszem el, hogy nehezedre esik főzni neki. Nem kell mindig, de mutasd meg hogy nem utasítod el teljesen az ötletet. Megtanulsz elkészíteni néhány (4-5) ételfélét, egy-két finom süteményt, és legyen köztük egy darab különleges étel. Aztán egyszer, amikor mentek anyósékhoz, visztek nekik valamit, amit te készítettél. Meg is mondhatod hogy a béke és a férjed kedvéért megtanultál főzni.

Ez jól fog nekik esni és látni fogják, hogy igenis igyekszel, és többet nem fognak emiatt piszkálni.

És ha otthon vagytok, főzhet továbbra is a férjed, de biztos hogy nem fog veszekedni azért, ha néha megleped valami finommal. Neked is jól esik, ha ő főz, neki ugyanúgy jól esne, ha időnként te is készíteni valamit.


Egy kapcsolatban áldozatot kell hozni, ha tényleg azt akarod, hogy tartós legyen. És egy-két recept megtanulása egyáltalán nem nagy áldozat.


Én se szeretek főzni, jobban tetszik, amikor elém teszik vagy rendelek valahonnan, mégis főztem minden nap a családomnak. Sajnos minden szerettem elhunyt, egyedül maradtam, nagyon sokszor nem is főzök, nem is eszek inkább.

2022. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
52%
Kubina! Mért kéne más akaratát érvényesíteni a saját életében!? A párjának így jó. A párja családja pedig nem kapott labdát.
2022. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

22-es, akkor főzzön a párjának, ha a párja szeretné, ha neki jól esne.

Nem mindenkinek ugyanaz a szeretetnyelve. A lényeg, hogy a pár két tagja ebben egyezzen, vagy tolerálni tudják a különbséget.

Az, hogy kívülálló rokonok szerint mit kéne csinálnia a feleségnek, az teljesen irreleváns, ha a férje nem várja azt tőle.

2022. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!