Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelnétek ezt?

Ti hogyan kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

A történet röviden, hogy adott férjem családja, akik mindig vesznek szép dolgokat ünnepek alkalmából és áthívnak ebédre, szóval minden szép és jó,de minden egyes alkalommal apósom szurkál valamivel, amik kis dolgok,de emiatt már kedvetlenül megyek át hozzájuk.

Például a csikizés a mániája és egy idő után már zavaró volt, ezért szóltam hagyja abba(persze viccelődve) és azóta még jobban rákattant, a másik mindig szóban valahogy megsért vagy engem szól le vagy az öcsémet, mondjuk mondom :"annyi hülyeséget mondtam már", mire ő "óó igen te sok hülyeséget tudsz mondani".

Ezek ráadásul nem bántanának, ha mindenkivel ilyen lenne,de érdekes módon sógorom feleségével ezt soha nem csinálja, szinte már udvarias vele. Férjemmel ha pedig közlöm legalább finoman jelezze apja felé, hogy nem kell szeretni,de a rossz favicceit mellőzze, akkor rándít egyet a vállán és annyival letudja ő már csak ilyen(a családban amúgy mindent a férjem csinál meg míg az agyon dicsért sógor egy kalapácsot sem fogott soha a kezében és soha nem hajlandó segíteni).

A kérdésem tehát az, hogy van e olyan akinek hasonló problémái vannak vagy ha nincs is hogyan oldaná ezt meg?



#após #sógor #favicc #súrlódások
2015. okt. 21. 09:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
A beszólás még hagyján, ha ő "ilyen" akkor fel lehet fegyverkezni a saját humorával ellene. De csikizés az nekem durva. Lehet én vagyok karótnyelt (amúgy nagyon nem) de ha az én apósom elkezdene csikizni, akkor rohadtul befeszülnék, és ha szép kérésre nem hagyná abba, akkor tuti ráförmednék, hogy ne érjen hozzám. Én nagyon nem szeretem, ha olyanok fogdosnak, meg bökdösnek, akiket nem érzek közel magamhoz, és apósommal véletlen sem vagyok olyan viszonyban, hogy ne érezzem szarul magam az ilyentől. + A férjemnek is szólnék, hogy érje el, hogy az apja hagyja ezt abba. Ha rándít a vállán, akkor el kell neki mondani, hogy értse már meg, hogy neked ez rossz, rosszul érzed magad és a végén az lesz, hogy utálsz majd odamenni, te szóltál, rád nem hallgatnak, akkor esetleg segíthetne a probléma megoldásában.
2015. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
1-es vagyok, amúgy a legszarabb az egészben, hogy csóri apósod a hülye humorával tuti úgy van vele, hogy ti ketten milyen jó és közvetlen viszonyban vagytok és milyen jól kijöttök egymással. :/
2015. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt nem is értem. Miért csikiz?? Felnőtt nő vagy. Nekem ez nem férne bele, valamint úgy érezném, hogy totál gyereknek kezel.

Az én apósomnak egy időben az volt a mániája, hogy "fogdosott", pl. megfogta a vállam mikor háttal álltam neki, és kicsit nekiállt masszírozni stb. Ők alapjáraton olyanok, hogy nagyon közvetlenek, csak ami neki belefér, nekem már nem. Nem szeretem ezt az "ölelgessük" egymást, meg én sem vagyok velük olyan jó viszonyban, hogy ez ne zavarjon. Én ilyenkor mosolyogva kitértem mindig előle, aztán leszokott róla.

A másik mániájuk, hogy szeretnek számon kérni minket, (hátulról), meg belekötni, hogy miért lebegőpolcot vettünk, minek az, az előszobabútor miért így lett összerakva stb. (mindezt a saját házunkban, tehát nem velük élünk, és nem is ők adják/adták rá a pénzt.)

Én a helyedben megpróbálnám leszerelni apóst, bár tudom nehéz, hogy éppen akkor rögtönözz valami jó beszólást. (Nekem is mindig utólag jutottak eszembe :) ) Viszont te tudod, hogy kb. milyen "poénokra" számíts, és valahogy meg kellene beszélni a férjeddel, hogy amikor apuka beszól, akkor akár ő is reagálhatnak valamit ezekre, amiből kiderül, hogy ezt be kellene fejezni.

2015. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Jó volna tudni, miért csinálja ezt.


Lehet, hogy úgy érzi, ti ennyire jóban vagytok, és ilyen, kellemetlen módon jelzi, hogy elfogadott és kedvel?... Számomra a csikizés már-már taperolás kategória (főként, ha az oldaladat csikizi), biztosan nem hagynám.


Mindenképpen szólj rá ahányszor csak próbálkozik, hogy ne csinálja, mert ez neked kellemetlen.

2015. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem após rád van kattanva, ezért taperol csikizés címszó alatt, a hülye beszólásaival pedig takargatni próbálja a helyzetet. Sose voltam még ilyen helyzetben (hál'istennek), gőzöm nincs, hogy lehet leszerelni a férjed apját, ha rád izgult. Az a baj, hogy ha négyszemközt megpróbálnád tisztázni vele a helyzetet és leállítani, szinte biztos, hogy letagadná és inkább lehülyézne téged, mint hogy bevallja a dolgot.

Csak azt látom megoldásnak, hogy nem "viccelődve", hanem nagyon komolyan és határozottan leállítod, ha csikizni kezd, a beszólásokat meg ignorálod. Az öcsédet ért sértéseket azonnal helyreteszed azzal, hogy ő a te családtagod, a véleményét ne a te füled hallatára mondja el, a hátad mögött azt beszél, amit akar.

Ha felnőtt, határozott, de udvarias módon viselkedsz, előbb-utóbb kénytelen lesz ő is így kezelni.

2015. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
A csikizés nagyon gáz, nekem felnőtteknél ez inkább perverz kategória. A beszólás számomra inkább arra utal, hogy apósod azt hiszi tök jóban vagytok és barátilag beszólogat, ezen én nem sértődnék meg (végülis te mondtad magadról, hogy hülyeségeket mondasz), ő ezt viccből mondta és egy hasonló visszaszólást vár tőled is (mondjuk ezt nehéz behatárolni, hogy mi fér még bele, mert lehet, hogy ő viszont besértődne, ha lehülyéznéd). Szerintem lehet, hogy téged jobban kedvel, mint a sógor feleségét és azért nem poénkodik vele. Az más kérdés, hogy egyértelműen mást jelent a poén neked, mint apósodnak.
2015. okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Férjednek mondd finoman, hogy apósod bizalmaskodása (tapizás) már kellemetlen neked.
2015. okt. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
egy tuti apósom nem nyomul rám, csak szimplán gyerekes és mindig van valami rossz indulatú beszólása, amiről tudom hogy nem azért van mert utál csak előbb szólal meg aztán gondolkozik. Ami bánt, hogy sógor felesége többször szánt szándékkal piszkált és bár hallották,de mivel tartani akarják az unokával a kapcsolatot, ezért mindenki csöndben van. Szóval tudom hogy hol vagyok a fontossági sorrendben :S így viszont minden látogatás fárasztó és elviszi az energiámat, teljesen lehangol pedig tudom hogy van százszor rosszabb is. Megszakítani sem akarom a kapcsolatot, mert férjem csüng apjának minden szaván és ha nem is ad neki igazat,de ellent sem mond.
2015. okt. 21. 12:19
 9/24 anonim ***** válasza:
25%
Van bizony százszor rosszabb is, jól mondod. Sokat megtennék azért, hogy csak ennyi gond legyen apósommal, vagy akár anyósommal. Ők ott bántanak ahol tudnak már 10 éve és mellettem sem áll ki a férjem, mert nyilván a szülei is fontosak neki, akármekkora bunkók.
2015. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%
A csikizés mellett a sógor feleségét is le kellene állítani, ha elkezd bántó dolgokat mondani, szépen húzd be nála a kéziféket.
2015. okt. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!