Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mennyire...

Családon belül mennyire vagytok érzékenyek a pénzre? Jogos ez a kérés?

Figyelt kérdés

Nemrég vehettem át az új autómat, ma reggel pedig az anyám mondta telefonba, hogy karácsony előtt inkább eljön ő értem, ne vigyem haza az autót, mert "a mostani helyzetben" nem kell látnia senkinek ezt. De már ez megvolt az ajándékokkal is, hogy idén otthon, szűk körben lesz az ajándékozás Szenteste, nem mamáékkal és a többi rokonnal első és második nap. És hogy majd ott se mondjam, miket kaptam, miket adtunk egymásnak, "ne legyen rossz szájíze senkinek".


Régen is ez volt, mikor még gyerek voltam. Hétpecsétes titok volt, hogy jár hozzánk egy néni takarítani, vasalni. Az is, hogy anya hétköznapokon nem főzött soha, hanem gimiben már pl. kaptam pénzt, hogy egyek étteremben, rendeljek haza órák után.

Közben meg a nagybátyámék ha hitelre vesznek egy új tv-t, azért is elhívnak mindenkit a családból, hogy nézzük meg, mennyire jó...


Sem én, sem a szüleim nem lopjuk a pénzt, hanem rengeteg tanulás, munka és áldozathozatal van mögöttünk azért, hogy most ott tartsunk, ahol. Apukám szülei hasonlóan élnek, mint mi, anyukám oldaláról viszont picit "lecsúszottabb réteg" van. Benne szerintem emiatt mindig volt egy ilyen gát, hogy jaj nehogy lássa valaki, hogyan élünk, mert mit fognak gondolni.


2022. dec. 4. 13:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
28%

Anyukádnak gondolom jó oka van rá, hogy ezt kéri. Ők élnek abban a környezetben, ahová te időnként betoppansz, és nem szeretné, ha olyan dolgokat hoznál mozgásba, amiket jobb lenne békén hagyni. Ő tudja, miért kéri ezt, minden bizonnyal volt rossz tapasztalat (például egy kölcsönkérés hullám, rosszindulatú beszólogatások és hasonlók), amit most szeretne elkerülni.

Vedd úgy, hogy ezt (is) adod neki karácsonyi ajándékként. Szeretne nyugodtan élni azután is, hogy te aznap este hazamész.

2022. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
Hol volt a kérdésedben szó 5 napról? Mi vagyunk mi, látnokok? Ha még onnan akarsz további önálló programokat csinálni, akkor menj a saját kocsiddal. Nincs rajta rejtegetnivaló.
2022. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem meritek élvezni a munkátok gyümölcsét, nehogy más megtudja, hogy mitek van. Ez annyira abszurd. Ez nem ösztönöz másokat több munkára vagy önmegtartóztatásra, csupán anyukádat elégíti ki ez a módszer. Neked nem kell így élned. Szerintem hülyeség magatokat büntetni azért, mert másnak kevesebb van. Hivalkodni nem kell, de megvonni sem a jó dolgokat.
2022. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

"Lényegtelen" apróságokat írtál le a 10-esben kérdező.

Azért anyukádat kérdezd meg, pontosan miért is szeretné ezt kérni. Lehet mögötte fontos indok, amit előtted is szégyell.

2022. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanez megy nálunk is, csak nálunk anya még ezért is szól, ha online rendelek, mert ugye futár.
2022. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, tisztességesen megdolgoztál azért az autóért, tehát nehogy már szégyenkezned kelljen miatta. Ráadásul nem pár órára mész, hanem 5 napra és szükséged van rá.

Nem kérkedni akarsz vele, hanem a saját tulajdonodat használni. tartott

Anyukádat tartom képmutatónak az alapján amiket írtál róla. Titokban takarítónő, stb.

2022. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%
#11 "Ő tudja, miért kéri ezt, minden bizonnyal volt rossz tapasztalat (például egy kölcsönkérés hullám, rosszindulatú beszólogatások és hasonlók" - akkor mondjuk a kedves mamának meg kellene tanulni kezelni és/vagy hárítani ezeket. Erre nem az a megoldás, hogy akkor hazudjuk magunkról azt, hogy csórók vagyunk mi is és ne járjunk autóval, mert akkor jön a Feri/Gizi kölcsönkérni...
2022. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
72%
Én a sajátommal mennék. Legfeljebb elhinteném, hogy hitelre vettem. Anyád szerintem nagyon empatikus, szerintem azért nem mondja, nehogy irigyeket szerezzetek a családból.
2022. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%

Hát figyu! Fiatal vagy és jólétben éltél, élsz, ezért nem tudhatod, hogy milyen alja emberek, rokonok vannak.

Ránk a férjemmel a saját szüleink irigyek.

De olyan pitiáner szintet képzelj el, hogy egy mosogatógépet, egy fodrászt, egy saját kézzel megoldott konyhafestést sem hagynak gennyes, irigy megjegyzés nélkül.

Ne tudd meg mit hallgattunk a használt autó vásárlásért is.

Na, szóval anyukád szerintem csak védeni akar, a gonoszkodástól.

Nem tudom egyébként mi az igazi megoldás, mert neked ezzel nincs dolgod, ez az irigyek problémája és örökké nem dugdoshatod amid van, mert a világ ilyen alja.

2022. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez ennyire " rossz ", akkor mondd meg neki.
2022. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!