Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mennyire...

Családon belül mennyire vagytok érzékenyek a pénzre? Jogos ez a kérés?

Figyelt kérdés

Nemrég vehettem át az új autómat, ma reggel pedig az anyám mondta telefonba, hogy karácsony előtt inkább eljön ő értem, ne vigyem haza az autót, mert "a mostani helyzetben" nem kell látnia senkinek ezt. De már ez megvolt az ajándékokkal is, hogy idén otthon, szűk körben lesz az ajándékozás Szenteste, nem mamáékkal és a többi rokonnal első és második nap. És hogy majd ott se mondjam, miket kaptam, miket adtunk egymásnak, "ne legyen rossz szájíze senkinek".


Régen is ez volt, mikor még gyerek voltam. Hétpecsétes titok volt, hogy jár hozzánk egy néni takarítani, vasalni. Az is, hogy anya hétköznapokon nem főzött soha, hanem gimiben már pl. kaptam pénzt, hogy egyek étteremben, rendeljek haza órák után.

Közben meg a nagybátyámék ha hitelre vesznek egy új tv-t, azért is elhívnak mindenkit a családból, hogy nézzük meg, mennyire jó...


Sem én, sem a szüleim nem lopjuk a pénzt, hanem rengeteg tanulás, munka és áldozathozatal van mögöttünk azért, hogy most ott tartsunk, ahol. Apukám szülei hasonlóan élnek, mint mi, anyukám oldaláról viszont picit "lecsúszottabb réteg" van. Benne szerintem emiatt mindig volt egy ilyen gát, hogy jaj nehogy lássa valaki, hogyan élünk, mert mit fognak gondolni.


2022. dec. 4. 13:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%
Empatikus az anyja? Dehogyis. A tipikus "mit szól majd a falu" minta szerint él. Ez nem élet.
2022. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
11%
De szép, mikor anyuka gondol mindenkire, a tuskó kölyke meg az anyja egy kérését sem képes teljesíteni.
2022. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Te problémád, ha másnak rosszabbul megy a szekér.
2022. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%

"De szép, mikor anyuka gondol mindenkire"

Mindenkire, csak a saját gyereke kényelmére nem. Az, hogy "irigykedik a szomszéd Gizi", ne legyen már fontosabb, mint az, hogy a lánya nyugodtan használhassa azt, amit saját maga, a saját pénzén vett. Nem lopta, hogy szégyellni kelljen, ahogy az anyja se lopta a takarítónőre adott pénzt.

2022. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudsz olyan helyre állni a kocsival, ahol nem látják a rokonok? pl garázs vagy ha más nincs, egy utcával arrébb, és az egyéni programjaidra úgy mehetsz, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodnod.


Én biztos addig nem engednék, amíg anyám valami elfogadható indokot nem hozna az egész agymenésére. Felnőtt vagy, ha valami kavarás volt régen a családban, szerintem illene tudnod.


Abból meg, hogy neked jól megy, egyáltalán nem következik, hogy nekik is, innentől nem kellene attól félnie, hogy tőle fognak kéregetni.

2022. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem foglalkoznék a mások pénztárcájában turkálni rokonokkal. Nonszensz ez az egész ajándékozási tortúra is
2022. dec. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nőként megmondanám, hogy oké, akkor NEM MEGYEK, ugyanis én nem fogok könyörgöni az autóért, ha dolgom lenne - amit meg vagy megkapok, vagy nem.


Vagy megyek a sajátommal, vagy akkor nem, ilyen egyszerű.


Meg ez a "hozunk-viszünk" = akkor, amikor MI akarjuk.

2022. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Az ostoba, mások életén nyáladzó rokonok mondjuk már vagy 10 éve nem érdekelnek.

Se a véleményük, se a hisztijük. Ha nekik jobban esik már pénztárcájában turkálni, egs, lesza. :)

2022. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
57%
Kit érdekel? Engem az élvezet tölt el ha irigységet váltok ki az emberekből. Az azt jelenti hogy valamit jól csinálok. :D Minél nagyobb az irigység annál nagyobb az örömöm. Bár én nem vagyok teljesen százas.
2023. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!