Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkodok furán? A...

Én gondolkodok furán? A családomban konkrétan két gyerköcröl lenne szó! Két unokaöcsröl! Egyik 3lesz másik 3 múlt! Mindkettö úgy mondja a szüleit ha másnak mesél róluk hogy Anyám Apám!

Figyelt kérdés

És kérdeztem a szülöket hogy nem e zavarja öket ez a megszólitás! És azt mondták hogy NEM! Engem kifejezetten zavarna! Nem szeretném ha igy szólitanának a gyerekem! Olyan rideg! Nekdem egy két évesem meg egy hat évesem van! A pici mindig ilyenkor azt mondja hogy Anya a nagy Anyukám Apukám! És én ezt igy érzem rendjének! Mivel én Felnött fejjel is azt mondom hogy Anyu Apu!

Szerintetek?


2008. dec. 25. 19:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van tudom jl csak furi :)

Ha már igy felhoztad a csókolom köszönési formát:

-26 éves vagyok!És én a mai napig a gyerekkori ismeröseimnek akik most már 40-50-60 évesek Csókolom-ot köszönök!Növérem szerint tök gáz ahog Ö fogalmazott!A kevésbé ismeretleneket akik már felnöttként ismertem meg Jó napot kivánok-ként köszöntöm!De nem tudnám pl az ezer éve ismert házfelügyelö nénit aki pelenkás korom óta ismer és mióta beszélek csókolommal köszöntök Jó napot kivánok-ként üdvözölni!

2008. dec. 25. 20:39
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is csókolommal köszönök azoknak, akik piciként is ismertek, kivéve, amelyikük felajánlotta a tegeződést, de ez már nem volt olyan könnyű átszokás mindenkinél, mint gyerekként, némelyiküknél hetekbe-hónapokba telt, mire megszoktam, hogy már tegeződünk. :-)
2008. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Én egy lakótelepen nőltem fel!Anyu mindig levitt minket a játszóra ahol 4-5-6 anyuka szintén lennt volt a hasonló korú gyermekeikkel!A mai napig van rajtunk kivül még 3 anyuka akik egykor gyerekként játszottunk már a saját gyerekeivel jön le!És én a szüleiket nem tudom tegezni pedig felajánlottak hogy már én is felnött vagyo tegezem öket!De nem megy! :)
2008. dec. 25. 20:50
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez egy bolhából elefántot-típusú kérdés, amin nem kéne agyalni. Van, aki így szólítja a szüleit, van, aki úgy. Ismerek pár embert, aki pl. az anyukáját "édesanyám"-nak szólítja, szerintem szép, de én azért nem fogom így hívni anyámat, hiszen világéletemben úgy szoktam meg, hogy mások előtt anyámra anyámként, apámra apámként hivatkozok, nem pedig anyuciként vagy apukámként. Nem érzem ezt sem ridegnek, sem távolságtartónak, egyszerűen jelzem, hogy ezek a bizonyos emberek milyen rokoni kapcsolatban állnak velem, minden sallang és üntyürü-püntyürü gügyögés nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy ne tisztelném, ne szeretném őket, egyszerűen idegesít a gügyögés.
2008. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

A párom, amióta járok hozzájuk (3,5 éve) mindig "anyám"-nak hívja az édesanyját. Én kezdetben - hozzád hasonlóan - teljesen kiakadtam ettől, pedig ő már 17 éves volt, amikor megismertem. Mostanra már megszoktam, mert ő nem rosszindulatból vagy negatív felhanggal mondja ezt.

2008. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!