Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha egy apa, akit...

Normális, ha egy apa, akit elhagynak így viselkedjen?

Figyelt kérdés

Most költözök a kislányommal. 4 éves. Az apja már régóta bánt engem lelkileg. Most nem akarom részletezni. De ha nem is nárcisztikus, vannak benne nárci jellemvonások. Már tervezem egy ideje, hogy elmegyek. Én ezt egy bántalmazó kapcsolatnak érzem. Ő nyilván tagadja. Szóval megvan az albérlet, és egy napja olyan lelkiismeret furdalás cunamit zúdít rám, amiért, elhagyom.

Hogy kiszakítom a gyereket a megszokott környezetéből

Hogy alig fogja látni

Hogy a gyerek sérülni fog, megfogja viselni

Hogy nem akar elköltözni az új helyre, nem tetszik neki (még nem tud beszélni, mert sérült, így a kislányom ilyet nem mondott)

Rossz döntést hozok

Egyszer vádaskodik, utána sajnáltatja magát, aztán mondja ezeket a dumáit, hogy mennyire rosszat teszek a gyereknek ezzel.


Mindenkihez szól a kérdésem, de érdekelne elhagyott férfiak véleménye pl. Hogy más ugye nem így viselkedett, mint ő?

A kérdésem oka az, hogy már én is elhiszem, hogy egy aljas nő/anya vagyok, annyira a fejembe lépett.

Köszönöm!



2022. dec. 5. 01:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

"Hogy kiszakítom a gyereket a megszokott környezetéből"


Ez pl. tényszerűen igaz.


"Hogy alig fogja látni"


Ez is.


A többivel azért vitatkoznék.


Hogy aljas vagy-e vagy sem, azt akkor tudnánk megítélni, ha beleláttunk volna a házasságotokba.


Arról nem is beszélve, hogy itt ugyebár egy folyamatról beszélünk.

Valaha egymásba szerettetek, és azt gondoltátok, életetek végéig egymáshoz akartok tartozni. Nyilván akkor is megvolt még a kötődés, amikor közös gyereket akartatok.

Aztán valami valahogy félrement, és most minden rosszat mondotok egymásról.

Írtad, hogy sérült a kisgyereketek.

Ez valóban óriási tehertétel egy párkapcsolatban. Ne hibáztasd se magadat, se a másikat, ha erre ráment a kapcsolatotok.

2022. dec. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Igazából jobb lett volna ezt a kérdést még akkor feltenned önmagadnak, mielőtt gyerekszülésre adtad a fejed ..

Ne mondd, hogy addig minden szép és jó volt,mert úgysem lenne hihető

..

2022. dec. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

2 az én apámmal születésem előtt minden rendben volt. Aztan jött a gyerek, a rossz társaság, az ital és kész.

Rosszabbat tesz a gyereknek, ha a szülők mérgező, bántalmazó kapcsolatában kell éljen, mintha az anya egyedül nevelné.

2022. dec. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
De, rengetegen viselkednek így, mint ő! Nyilván bűntudatot akar benned kelteni, de ezzel nem kell foglalkoznod, gondolom végig gondoltad, hogy mit csinálsz, és olyan döntést hoztál, ami neked és a gyereknek hosszú távon a legjobb. Az, hogy ő ebben szenved az nem a te dolgod, volt x éve normálisan viselkedni, nem tette, ok-okozat összefüggés van, minden tettnek következményei vannak, az övéinek is.
2022. dec. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Sok pszichopata farok van és sokan viselkednek így. Arra készülj fel, hogy a gyerekkel már nem sokáig fog törődni. De az, hogy mások hogy viselkednek, nem teljesen mindegy?
2022. dec. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Attól, hogy nem normális, még tényleg sokan játszanak így. Az a "legszebb", mikor még a saját családod is csatlakozik hozzá, de kislányom... Érzelem nincs benn, önzés annál inkább. Aztán lehet téged feketíteni, ő akart elmenni, én nem tudtam többet tenni.
2022. dec. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Engem pajzsként használt a családom válás után, lelkibeteg és borderline lettem...
2022. dec. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

"Az apja már régóta bánt engem lelkileg. Most nem akarom részletezni."

. Kiszakítod a gyereket a megszokott helyéről, az apját alig fogja látni, de hogy jogosan teszed-e, az a fentiekből derülne ki.

2022. dec. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
52%
Sajnos igen. Én váltam férfiként (gyerek nem volt) a hölgy hagyott el. Utánna nagyon nehéz volt talpra állni, mert az én világom is összeomlott részben. Neki nem jött be a váltás.
2022. dec. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Igaza van, de kit érdekel?


Gondolkozna, mielőtt bánt - azért bánt, mert azt hiszi megteheti, hiszen kiszolgáltatott helyzetben vagy.


Hát, így járt - a gyereket meg pont annyit látja majd, amennyit látogatja - egy idő után már nem szokták (főleg, ha van új csaj), és utóbb az exre fogják, hogy ő a szmét, amiért nem engedi.

2022. dec. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!