Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ember felvesz hiteleket...

Ha az ember felvesz hiteleket (? ) (Bővebben lent) Ha jártas vagy a hitelezésben és tudsz segíteni+ családi gondolatok (? )

Figyelt kérdés
Szóval olvastam egy kérdésben, hogy az anya, a 22 éves lánya után rohangál a "hadd tartsalak el és szólhassak bele az életedbe" stílusban... És érdekelne a diákhitel dolog, mert a lány a diákhitelt vette fel menekülés forma ként... Ez engem nem zavar, mert megesik... Ami érdekel, hogy volt egy oldal, ahol azt írták, hogy a lakáshiteleknél ha egybe visszafizeted, akkor büntetést kapsz érte... Most ezt kitalálták vagy tényleg igaz? És a diákhitelről mit gondoltok? Az aki felveszi, akár a családja miatt, akár más miatt? Legyen az ember inkább dolgos, mintsem diplomás? Gondolom itt a vélemények megoszlanak majd... Én tegyük fel, hogy 3 nyelvet beszélek és van egy jó szakmám vagy esetleg 2-3 akkor melyik a jobb? Diploma vagy szakmák?(legyen szakács, egészségügyi ápoló és valami harmadik vagy diploma pszichológiából?)
2010. szept. 30. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha lehetőséged van, akkor ne vedd fel a diákhitelt! (ha végzel a fősulival azonnal el kell kezdened törlesztened, ráadásul nem tudhatod hogy el tudsz-e majd helyezkedni, és ha egyszer felvetted, nem tudod leállítani. És így igaz, ha egyszerre akarnád visszafizetni, akkor jön a bünti -erről én is hallottam, bár nem értem miért jó nekik ez a dolog... és a banki részről sem fair, hogy bármikor módosíthatnak a szerződéseken...)


Eü ápoló semmiképp ne legyél! Én Eü ápolónői assziszt. vagyok vagyis inkább voltam - mert már letagadom- (eü szakközepet végeztem) de soha többet! Eü után egy közgázos fősulira jelentkeztem és így utólag azt mondom megérte. Megérte mert ha úgy adódik, akkor saját vállalkozást is be tudok indítani, és sok helyre jó a közgazdász képzettség... olyan jolly joker... ráadásul még élvezem is :)

Hát a szakács? hát arról nem tudok nyilatkozni sem a pszichológiás kérdéseddel kapcsolatosan sem...


Annyira távol esnek ezek egymástól. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Úgy egy kicsit könnyebb lenne válaszolni...

2010. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Aki normál jelzáloghitelt, vagy személyi kölcsönt vesz fel, az köt egy szerződést a bankkal, amiben többek között szerepel a futamidőben is.

A jelenlegi törvények (évtizedek óta így van) megengedik a bankoknak, hogy minden szerződés módosításért díjat számoljanak fel és azt is megengedik, hogy az előtörlesztésért, vagy a hitel teljes visszafizetéséért (végtörlesztés) díjat számoljanak fel. A törvény 2%-ban maximalizálta ezt a díjat, de ez még a régebbi szerződésekre nem vonatkozik, ott előfordulnak akár 3-5%-os díjak is.


A diákhitelt ingyen vissza lehet előbb fizetni, ott nincsenek ilyen díjak.

2010. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A lakáshiteleknél többnyire van "büntető összeg", elő- vagy végtörlesztési díjnak hívják.

A diákhitel szerintem jó dolog, nekünk bejött. Mi a tandíjra vettük fel kifejezetten és sikerült szereznünk egy piacképes diplomát, 3 év alatt visszafizettük a teljes összeget mindketten a férjemmel. De, nekünk nem volt szakmánk, csupán egy sima érettségink, amivel ugye nem megy semmire az ember.

Igazából a szakma és a nyelvek is elegek lehetnek, de kiemelkedően jól csak akkor fogsz keresni (legy akármilyen szakmád vagy diplomád), ha jó vagy abban, amit csinálsz. Azt pedig neked kell tudnod, hogy miben vagy jó igazán, mi az ami érdekel.

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A diákhitel rablás. De nem ez alapján kell dönteni a tanulásról. Ha akarsz, tanulj, hitellel vagy anélkül. (Ha nem élet-halál kérdés, ne vedd fel. Sokan felveszik "zsebpénznek", pedig gazdagok, jó kocsival járnak.) Ha nem akarsz, ne tanulj, legyen szakmád. Mindkettő esetében azt válaszd, ami érdekel.

A dolgos és a diplomás nem egymást kizáró fogalmak. Sokan dolgoznak egyetem mellett is, van, aki diákhitel mellett is.


Remélem, ez volt a kérdés, mert nem igazán derült ki.

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A diákhitel kamata jelenleg 8,5% és tudtommal nem kérnek hozzá fedezetet.

Az ugyanilyen feltételekkel adott, tehát fedezet nélküli normál banki hitelek, személyi kölcsönök kamata 25-40%.


Akkor mitől is rablás?

2010. szept. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a diákhitel borzasztó mert tapasztalatlan embereket vernek át vele durván, és csak azért adóságba verni magunkat mert nem jövünk ki a szüleinkel, 22 évesen már tudni kéne kezelni a szülöket, persze ha erőszakos alkeszek más a helyzet de ilyenkor már nem akkadsz fent a szülöi hisztin.

Amúgy ha beszélsz nyelveket mindenkép egészségügyi szakmában kell elindulni mert külföldön jó pénzért bármikor el tudsz helyezkedni.

2010. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és igen, még fiatal vagyok, remélhetőleg nekem nem kell felvenni a diákhitelt... És ami a jövőt illeti, az meg odébb van, még két év a középiskolából, vagy is 1,5 lassan... :)
2010. szept. 30. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
A lakáshitel előbb kifizetése nem jó a banknak. Elesik a sok évig tartó kamatoktól, kezelési költségektől.
2010. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"még két év a középiskolából, vagy is 1,5 lassan"


Akkor kb 16 lehetsz.. Ne aggódj ilyenkor sok ember nem tudja mihez kezdjen.


Szerintem nem az a lényeg elsősorban hogy több különböző lábon állj, hanem az hogy 1. szeresd amit csinálsz, 2. légy jó benne, és 3. csak utána következik az hogy több lábon állj... remélem érted!


Ha ennyire sok minden érdekel, akkor azt tanácsolom nyugodtan keress fel a szakmában dolgozók közül egyet (odamész megkérded, vagy felveszed a kapcsolatot vele) és tájékozódj! Vagy vannak önismereti tesztek a neten azokat is kitöltögetheted, hátha az is segít, vannak karrier napok sokfele, vagy menj be bátran a munkanélküli hivatalba, szerintem ott is segítenek karrier-tanácsadásban, sőt már vannak számítógépes kérdőívek, pályaválasztásitól elkezdve a személyiség tesztig sok minden!


A pénzgondok megoldására: már el lehet menni dolgozni akár diákszövetkezeten keresztül, akár magadtól melózni, suli mellett... ha jól tanulsz kaphatsz ösztöndíjat, vagy ha olyan az anyagi helyzeted akkor szoc.támot...


:)

2010. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!