Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a szüleimnek?...

Mit mondjak a szüleimnek? Apám barátnője nem normális, és az egész családot ellenem fordítja. Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem apáékhoz, a szüleim nagyon rég elváltak. Eleinte a nője nem is nagyon piszkált, de egyre nagyobb hülyeségek miatt balhézni kezdett velem. Van két gyereke, velük megértjük egymást, és ugyanazon a véleményen vannak, mint én, de ők nem mernek lépni, mert az anyjuk idegbeteg.

Tegnap lett igazán elegem, amikor hazajöttem edzésről hulla fáradtan. Sírva ordított, hogy semmibe veszem őt és a szüleit, és gyűlöl, mert levegőnek nézem. Először nem értettem, miért mondja, megkérdeztem, le is ordította a fejem. De aztán kiderült, hogy azért, mert valamelyik éjszaka arra ébredtem, hogy ömlik az orromból a vér, és a pizsama felső (amit a szüleitől kaptam), olyan lett. Utána pedig belefújtam az orrom, hogy kapjak levegőt.. Szerintük ez csak kifogás, és azért fújtam bele, hogy megalázzam a szüleit. Emiatt megy most a balhé.

A szüleimet, a rokonaimat folyamatosan ellenem fordítja, minden apró kis hibát észrevesz.. Állandóan nyavalyog, hogy milyen kövér, és amikor azt mondom, hogy nem az, akkor szánalmas bunkó paraszt vagyok, és őt nem kell sajnálni. Ha meg nem mondok semmit, akkor megköszöni, hogy ilyen szemét vagyok vele. Nem főz, nem takarít, csak ordibál, kupit csinál, tesped a gép előtt, elvárja a rendet, és ordibál. Apámat is kikészíti, mert állandóan duzzog. Egyszerűen gyűlölöm.

Nem mondom, hogy mintagyerek vagyok, mert az utóbbi időben még direkt is idegesítem, és közömbös vagyok vele, de úgy érzem, megérdemli.


2010. jún. 5. 12:56
 1/9 A kérdező kommentje:
15 éves lány vagyok.
2010. jún. 5. 12:57
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Úristen! Ez a nő tiszta hülye! A két gyerekével együtt állj oda apád elé és mondjátok meg neki, hogy ez így nem jó. Akkor apud észre fogja venni, hogy ez így nem teljesen van rendjén, mivel nem csak te gondolod így. Apud onnan meg már szerintem szólni fog a csajnak, hogy egy kicsit fogja magát vissza!
2010. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukáddal kellene beszélned. Semmi rosszat nem tettél de lemerem fogadni, hogy szép lány lehetsz és ez őt nagyon irritálja. Fiatalka is vagy tehát megha valójában nem is, de kompetencianak vél mert valóban baj lehet az agyában.

Beszélj apuddal.

2010. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben leülnék egyik este a családommal (apuddal, a barátnőjével, és az ő gyerekeivel) egy közös asztalhoz, és megpróbálnám tisztázni ezt a helyzetet. Megkérhetnéd, hogy mondja el, mi a baja veled, és elmondhatnád neki, hogy számodra ez a helyzet már elviselhetetlen. Minden együttélésben kellenek kompromisszumok, és ha az egész család előtt elmondhatjátok a bajaitokat, talán találtok közösen megoldást.


Végső soron apuddal is beszélhetsz, és akár azt is megkérdezheted, akarja-e egyáltalán, hogy velük élj. Mert ha akarja, akkor itt az ideje, hogy segítsen neked abban, hogy az új családodban neked is normális legyen az életed.

2010. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj apukáddal, meg a barátnője

két gyerekével beszélni, hogy forduljon orvoshoz. Lehet, hogy idegi alapon van a problémája, mert nem tartom teljesen normálisnak a viselkedését. Ezt viszont csak úgy lehet megoldani, hogy valahogy rábeszélni, de finoman, hogy menjen orvoshoz. Biztos van valamilyen kezelése a problémájának. Tulajdonképpen 4-en szenvedtek miatta. KELL az orvosi segítség!!!

2010. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se hagyd állandósulni a dolgot,mert onnantól kezdve azt hiszi hogy a fejedre sz_rhat.Ülj le apukáddal,mond el neki hogy ez így neked nem jó.
2010. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

A piszkos ruhába is tahóság orrot fújni.Erről ennyit.

Miért nem költözöl vissza anyádhoz?

Egyébként elzavarni nem túl jó ötlet8szerintem erre pályázol),mert akkkor ki fog mosni,főzni,takarítani stb?

A családot nem lehet egy rendes ember /gyerek ellen fordítani.Lehet jobban ismernek,mint hiszed.

2010. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát az a nő biztos, h ideggyenge/idegbeteg, és ráférne valami kezelés, de amúgy kicsit fura megoldás, hogy a pizsamába fújtad az orrodat :D Nem volt semmilyen zsepi a lakásban?Nem piszkálni akarlak ezzel, csak ezen meglepődtem kicsit :) Mondjuk ha bele is fújtad, nem kellene ebből sem cirkuszt csinálni, mert egyszerűen csak ki kell mosni....
2010. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem nem tahóság, csak arra ébredtem, hogy a számon és orromon keresztül ömlik a vér, és nem kaptam levegőt, muszáj volt belefújnom. Voltam ezzel orvosnál, szerinte az oka a túl sok sport. Nem arra pályázom, hogy 'elűzzem', hanem az, hogy megváltozzon. Köszönöm, hogy tahónak neveztél, annak ellenére, hogy nem is ismersz. Tényleg köszi.. :/

2010. jún. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!