Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem vannak komoly gondok...

Velem vannak komoly gondok vagy tényleg nem normális a családom?

Figyelt kérdés
Nagyon furák velem,mintha nem szeretnének. Sosem foglalkoznak velem bármi bajom van elküldenek a fa.ba,hogy ne hisztizzek. Pl. általáosba állandóan cikiztek meg bántottak és át akattam menni másik suliba és le se szartak.Sosem bezsélgetnek velem..meg semmi. Anyám csalja apámat ,apámnak meg gyereke van vmi más nőtől.. pénz incs itthon.. én megértem,hogy baj van ,de miárt rajtam ezetik le a fezsültséget? hA HAZAJÖVÖK A SULIBÓL AKKOR is egyből ordítoznak velem a semmiért. Egszer azért kaptam pofont,mert nem találtam anyám telefonját,amikor csörgött. Igaz mostmár én is nagyon szemtelen vagyok meg is mondtam anyámnak,h egy kva..de azárt szerintem ez nem normális? Mindig azzal jönnek,hogy jaj minden család szegény,mindenki csalja a férjét/feleségét. Most akkor kivel van a baj?
2011. dec. 18. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Igazad lehet, a leírtak alapján tényleg úgy tűnik, hogy nem működik megfelelően a családotok. Lehet, hogy sok család szegény, és sajnos egyre többen vannak így, és ez sok probléma forrása, de azt kijelenteni, hogy MINDEN családban ez van, erős túlzás, az meg pláne, hogy MINDENKI csalja a házastársát, nehogy már ezt tekintsük normálisnak.

Az a baj, hogy ezt a szüleidnek kéne rendezni egymás között, mert miattuk lehetnek a zűrök, a köztük lévő feszültség miatt. Szóval vagy meg kéne próbálniuk változtatni olyan irányba, hogy helyrehozzák a kettejük között lévő problémákat, vagy ha ennyire nem képesek együtt, egymás tiszteletben tartásával élni, akkor meg menjen mindenki a maga útjára, azzal is kevesebb probléma lenne. De az tényleg borzalmas lehet, hogy ez az egész rajtad csapódik le.


Viszont annyit még hozzátennék, hogy anyukádat akkor sem k*rvázhatod le. Ha rossz véleményen vagy arról, amit mond vagy csinál, akkor ezt lehet normális formában is közölni, de ha te is beszállsz ebbe az adok-kapokba, akkor csak tovább romlik a helyzet.

2011. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom nekem nem szabadna tovább provokálni,de én olyba vagyok,hogy egy ideig bírom kussolok utána meg megmondom az igazam akkro is,ha véresre vernek..Nagyon fura a családnak a hozzáállása szerintme sokan itt meg fognak lepődni. Pl. a kádunkban nem emgy le a víz és vödörrel kell lemerni.. a wc-t nem lehet lehúzni.. ilyesmik.. cska azt nem értem akkor miért ba..ák el minden felesleges luxus cikkre? Ezeket nem tudom felfogni..Én felfogom,h nincs idejük rám,de akkor legalább ne bántsanak..
2011. dec. 18. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. 14 éves koromban a 8 osztályos gimiből el akartam menni, tönkretettek a társaim lelkileg, kiutáltak az osztályból engem és a barátnőmet. Nem értettek meg, ott kellet tmaradnom, így hát változtattam és nagyjából a végére sikerült beilleszkednem, de a gyerekkorom így is borzalom volt. Kutattak a cuccaim közt, az egész család előtt röhögve olvasták fel a naplómat, megölték a kutyámat, folyamatos lelki bántalmazásnak voltam kitéve, és ez még ma sem változott. 20 éves egyetemista vagyok, csak a suli miatt lakom itthon, mert így sokkal gazdaságosabb. Bár van elég pénzünk, jól élünk, a szüleim mégis szeretnek rajtunk spórolni, a kaja egy részén + rezsin kívül semmit sem fizetnek nekem, csak hogy nekik több maradjon a luxusdolgaikra meg a taknyos húgom cigijére, piájára, bulijaira. De egyébként ha pénzkérdésről van szó, folyamatosan azzal jönnek, hogy nézzem meg a faluban az xy-t meg a z-t, milyen szegények. Részben sajnálom a szegényeket, viszont azt vallom, hogy mindenki a maga sorsának kovácsa, a szegénységének is megvan a maga oka (pl lusta volt tanulni vagy dolgozni), és ez nem mentség az ő önzőségükre, hisz mi nem vagyunk olyan szegények, mint akikkel példálóznak. És aközött is hatalmas a különbség, hogy valaki minden kis pénzét a gyerekeire áldozza-e és ők a legfontosabbak neki, vagy tele van pénzzel és közben a gyerekre sajnálja az utolsó fillérjét is - nálunk az utóbbi áll fenn, ezért tartom szemétnek őket. De már kezdem megszokni, hogy ha pénzt akarok, meg kell dolgoznom érte, hogy senkire sem számíthatok ebben az életben és hogy magamból kell kihoznom mindent, mert így vihetem valamire, ha egyszer a szüleim nem képesek legalább a kezdő támogatást megadni.

Amúgy az én szüleim nem csalják egymást tudtommal, az sem érdekelne, ha csalnák, így is lerí róluk, hogy utálják egymást, és minket is utálnak. Az sem rendítene meg, ha elválnának, nem hiányozna egyik sem, így sem álltak sosem mellettem. Nálad is valami hasonló lehet, ne sajnáld őket... az ő mocskuk, rendezzék el ők, te meg éld szépen a magad kis életét és hozd ki magadból a maximumot! Ha viszed valamire, elszakadhatsz a kiállhatatlan családodtól és végre boldog életed lehet, nem fogják megkeseríteni a mindennapjaid. A családodon úgysem segíthetsz (én már milliószor próbáltam a lelkükre hatni, sikertelenül...). Ezért tanulj, dolgozz suli mellett (ez mondjuk a korodtól is függ), gyűjtögess, légy ambiciózus, céltudatos, vidd sokra.

2011. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid élnek még? Biztos sejtik, hogy nem minden jó a családotokban. Most úgyis jön a karácsony. Látogasd meg őket, beszélgess el velük erről. Ők azok a rokonaid akik közel állnak hozzád, a szüleiden kívül. Valamelyik nagyszülődhöz oda tudnál költözni? Esetleg az egy jó megoldás volna. Nem tudom tovább szeretnél e tanulni, vagy szakmát akarsz szerezni, de mindenesetre akkor is tanulnod kell, és ilyen környezetben ami a ti "otthonotokban" van normálisan nem lehet. Nekem két ismerősöm is a nagyszüleivel él, igaz nem luxusban (nyugdíjból nem lehet), de ápolt, tiszta, kedves lány mind a kettő. Így is fel lehet nőni, ez is egy megoldás, ha nincs más. Azt nem ajánlom, hogy iskola mellett dolgozz, de a nyári szünetekben vállalhatsz munkát, illetve ha szakmát tanulsz, akkor havonta is csurran-cseppen egy kis pénz... Ha nagyon muszáj,esetleg iskola mellett hétvégén takarítói, vagy baby sitter munkákat is elvállalhatsz, vagy ha bírod akkor valamilyen könnyű fizikait. Plusz ott lesz még a családi pótlék is. Ezekből vehetsz könyveket(használtan, de kölcsönözhetsz is könyvtárból), írószereket, ruhákat. Nem leszel eleresztve, de még mindig jobb, mint az állandó lelki terror.
2011. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!