Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját tulajdon?...

Albérlet vagy saját tulajdon? Miért "ciki" albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon sokan eléggé albérlet ellenesek...mámint "lesajnálják" azokat, akik albérletben vannak.

De kérdem én, miért is rossz?Ha sajátba fektet bele az ember, azt akár több tíz évig kell fizetni, és a mai világban sajna az is benne van a pakliban, hogy az utolsó pár évben elveszti a házat.A törlesztők nőhetnek, míg egy albérletből ki tudsz költözni, ha a főbérlő olyan, és ha emelni akar az áron.

Én nem vagyok ellene a ház vásárlásnak, ne értsetek félre, csak szerintem annak túl sok értelme nincs, mikor egy fiatal pár minimális önerővel belevág egy olyan hitelbe, amivel lehet pár év múlva nagyot szív.

Azt vettem észre, hogy a nyugati országokban sokkal nagyobb kultúrája van az albérletnek úgy, hogy ott sem könyebb saját lakást venni(amerikában is kb 30 évig törlesztesz egy ház után).

Kíváncsi lennék a véleményetekre ezzel kapcsolatban.

Csak azért merült fel ez a kérdés bennem, mert mi is albiban vagyunk, tök jól elvagyunk, a törlesztőre kb dupláját kéne fizetni, ami azért sem érné meg, mert amúgy is el akarunk majd költözni és mégis sokak hangjában érzem a sajnálatot, mikor kiderül, hogy albérletben vagyunk.


2010. okt. 1. 11:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Na, igen sok fiatal azt nem is gondolja, hogy gyerekkel már albérletet is nehezebb találni.

Egy/két személy tényleg könynen mozog, ha váltani kell, könnyen talál kiadó lakást. De családostól ez már nehezebb. Sokan nem adnak ki gyerekes pároknak lakást (pl én se adtam ki soha).

2010. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
De bizony garantálhatja a szerződés,hogy 5-6 év múlva is ott lakhatsz.A milyenk is ilyen, "határozatlan időre,de minimum egy évre".És a tulaj akarta,nem mi.
2010. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Sajnos a határozatlan idő, minimum egy év csak azt garantálja, hogy egy éven belül nem kell másikat keresni. De gondolom azután van egy megállapított felmondási idő (általában 2-3 hónap). Én pl. azért ragaszkodom a saját házhoz, mert így nem szól bele senki mit csinálok, úgy alakítgatom, ahogy nekem jó, és nem lóg a fejem felett a költözés veszélye. De persze nem nézem le, és egyáltalán nem érzem cikinek az albérletet választókat. Az ég világon semmi ciki nincs benne, ha jó az albérlet, és normális a bérbeadó, akkor egy nagyon kellemes állapot is lehet.
2010. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ismét olyanok írnak zömmel akik valamiképpen tudtak venni lakást.

Sokan nem tudnak venni, mert a bank szóba sem áll velük, nincsen önrészük, kevés a fizetésűk. Nos albérletnél nem kell megfelelni, csak fizetni a havi költségeket. Már pedig sokan vannak albérletben, mert azt ki tudják fizetni, ha már egyszer a bank a 100ezer nettóra nem hajlandó hitelt folyósítani.

Nagyon jó lenne saját lakás, de miből? Ezért csak az albérlet marad, mind lehetőség.

40/F

2010. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hát én inkább lakom albérletben életem végéig,minthogy a 100ezres fizura 80ezres törlesztőt bevállaljak,aztán viszi a bank a lakást az utolsó évben.Am meg gyerekkel költöztünk idén nyáron másik albérletbe,tehát megdőlt az az elmélet,hogy soha senki nem ad ki gyerekeseknek lakást.
2010. okt. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem ciki albérletben lakni. Viszont annak, akinek van legalább 50százalék önereje, annak érdemes inkább venni. Amig havi 30ezer körül van a törlesztőrészlet, addig érdemes. Pont most olvastam egy cikket ahol egy csaj panaszkodik, hogy bedőlt a hitele: 23 milliót vett fel, abból vett önerő nélkül (amikor még lehetett) egy lakást, havi 150ezres törlesztőrészlettel. Bedőlt a svájci frank, havi 240et kéne fizetnie, viszont kirúgták... Mit nem mondjak, nem tudom sajnálni.
2010. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem ciki,én 20 éves vagyok albérletben lakom,megtakaritott pénzem egy vicc összeg mivel mégcsak most kezdek majd főállásban dolgozni. Szóval én abszolút 0 tőkéről indulok mondhatjuk úgy. Nem tehetem meg,hogy hitelre lakást veszek,de ezzel az indokkal lehet hogy 35 éves koromig anyámék nyakán ülhetnék,hát akkor inkább önnállósodtam (nem hordom haza a szennyest,nem anyámék küldik a rezsipénzt-önellátó vagyok) . Ciki,vagy nem ciki engem nem érdekel ki mit gondol,inkább minthogy anyámékon élősködjek még 10 évig amikorra TALÁN lesz annyi pénzem hogy adjon a bank hitelt,és a törlesztőt is fizessem... hát ez van ezt kell szeretni!
2010. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a legoptimálisabb megoldás, ha az ember vesz egy lakást amíg fiatal és független (persze némi szülői támogatással, ha megtehetik), és 1-2 barátjával megosztozik rajta, így az általuk fizetett bérleti díjból meg is van a törlesztő egy része. Én sajna nem így csináltam, de sok barátom igen.
2012. jan. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Serpent ***** válasza:

Ciki vagy nem sajnos vannak emberek akik erre rákényszerülnek. Vannak emberek akiket a saját családjuk kitúr az egyébként közös lakásból. Az én családom is ilyen. Csak néhány dolog a hülyeségeikből a teljesség igénye nélkül:

-Ők éveken keresztül nem csináltak semmit, de te egy utolsó élősködő féreg vagy ha néhány hónapig nem tudsz dolgozni, mert elveszítem a munkád

2016. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Serpent ***** válasza:

Bocsi nem "elveszítem" hanem "elveszíted" csak érintőképernyőn egy kicsit nehéz írni ezen az oldalon, de térjünk vissza a témához.

-Csak akkor van részed a házból, ha azt felújítani kell, egyébként figyelmen kívül hagyják az érdekeidet, hogyha mondjuk csendet akarsz mert tanulni szeretnél, vagy ha mondjuk a házon olyan átalakítást akarnak végezni ami téged hátrányosan érint.

Egyébként a slussz poén az egészben, hogy egy szobában alszom nemcsak az ikertestvéremmel, hanem az édesanyámmal is. Alig várom, hogy találjak egy rendes munkát, és elhúzzak innen :-(

Egyébként is az első lakás minden embernél általában albérlet.

2016. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!