Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így odaadnátok a karácsonyi...

Így odaadnátok a karácsonyi ajándékot a kislánynak?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 9 éves.

Én a karácsonyi ajándékokat sosem hagyom az utolsó pillanatra, főleg, mert vizsgaidőszakom is van. Már a legtöbb ajándék be van csomagolva, fel van címkézve, 1-2 darabot várok még, hogy kiszállítsanak. November óta kérdezem nagyszüleimet, nagynénéméket, hogy unokatesómnak mit vegyek, mit szeretne. Mindig az volt a válasz, hogy jaj hát ők nem tudják, vegyek valami apróságot, ami tetszik, mert válság van, drágaság van. Vettem neki végül egy társasjátékot és egy könyvet.


Erre tegnap hív az anyja, hogy kitalálta, mit vegyek a gyereknek! Gondoltam, hogy hát ez késő bánat, de úgy voltam vele, hogyha alacsonyabb összegű, megveszem még azt is. Apple Pencilt, és írassam rá a nevét is... Mert hogy nyáron vettek egy iPadet és most látta, hogy ehhez kapható ceruza is. Ja, 55-70 ezer forintért, de "nem kell drága ajándék". Mert hogy a gyerek le sem teszi otthon és ennek mennyire örülne... Mondtam, hogy hát az az igazság, hogy én így egy hónap kérdezgetés után vettem már ajándékokat, arra mondta, hogy biztos jók, de nem igazán szereti, ami nem digitális és hogy olvasni nem tud egyedül, mert lassú benne és felidegesíti magát.


Nem ez az első ilyen, hogy velem akarják megvetetni a drágább dolgaikat. Mikor óvodából ballagott, akkor az iskolatáska-tolltartó-tornazsák hármast akarták rám sózni, hogy vegyem meg én azt (16 éves voltam akkor). Tavaly karácsonyra biciklit akartak velem vetetni a gyereknek, szintén karácsony előtt 4 nappal. Előtte tavasszal mondták, hogy szeret játékból sminkelgetni, vehetnék neki pár sminkcuccot. Nagynéném még hozzátette, hogy ő úgy olvasta, a MAC az jó márka. Ja, 8. szülinapra majd 13 ezres alapozót, meg 8-12 ezres rúzsokat veszek, amikkel eljátszhat otthon a gyerek... Ismerem a MAC-et, szeretem is, de nem hiszem, hogy az az árkategória lenne, amit a szülők vásárolnak az alsós gyerekeiknek játszani. Szóval nem ez az első ilyen, ráadásul tudják, hogy én még nem dolgozom, tanulok. Ami pénzem van, az az anyámtól jön. Ők ráadásul az apám családja, aki nemhogy gyerektartást nem fizet, de semmilyen anyagi támogatást nem nyújt sem most, sem korábban nem nyújtott. Elmeséltem anyukámnak is, ő mondta, hogy akkor a már meglévő ajándékokat sem kell odaadni, ha ennyire digitális a gyerek, hogy semmi másnak nem örül. Meg hogy ő befejezte ezt, hogy zsákszámra viszem mindig oda az ajándékokat, én meg a szülinapomra egy csokor virágot nem kapok tőlük soha. Ez is igaz, hogy minden karácsonykor megyek felpakolva, 5 szatyorral, tőlük semmit nem kapok, még egy doboz csokit sem. Annyi, hogy egyszer egy koncetre vettem nagynénéméknek jegyet ajándékba és azon látszódott az ára. Akkor kaptam karácsonyra tőlük én is "ajándékot", pénzt, de konkrétan úgy, hogy előttem szedte ki a férje pénztárcájából az összegyűrődött 1-2 ezreseket.


Szerintetek így van értelme a közös karácsonyozásnak, ajándékozásnak?


2022. dec. 15. 09:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
99%

"Köszi az ötletet, már megvettem Juditka ajándékát :) "


Ennyi.

2022. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
98%
Miből gondolják hogy neked ennyi pénzed van egyetemistaként? A legtöbb korodbeli még magának se tudna ilyen drága ajándékot venni…
2022. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
39%

Biztosan nem venném meg.

De azt se értem, mi a francért vettél könyvet olyan gyereknek, akiről kb semmit nem tudsz.

2022. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

-Miből gondolják hogy neked ennyi pénzed van egyetemistaként?


Alapjáraton jobb életszínvonalon élek/élünk anyukámékkal, ezt még apám rokonai is tudják. Nem kell diákmunkáznom, anyukám és a férje mondták, hogy amíg tanulok, egyetemre járok, az anyagi forrást ehhez biztosítják. Viszont nem azért, hogy utána én a pénzemet elköltsem az apám rokonaira, meg nekik vegyem az 50-60 ezres ajándékokat.



-De azt se értem, mi a francért vettél könyvet olyan gyereknek, akiről kb semmit nem tudsz.


Mert legutóbb, mikor találkoztam velük, még az ment, hogy otthon kell gyakorolnia a hangos olvasást, mert nem megy neki. Nem a Háború és béke bővített kiadását vettem neki, hanem egy olyan könyvet, amit az ő korosztálya szeret.

2022. dec. 15. 10:00
 5/51 anonim ***** válasza:
99%

Engedd el. Az első válasz nem agresszív, semmi baj nincs vele.


Köszi, mar vettem ajándekot. Csókolom.

2022. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
21%
Gazdaglányos kerdés?
2022. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Akkor amiket vettem, adjam oda?

Mert anyukám úgy felhúzta ezen a telefonhíváson magát, hogy mondta, nem sok kellett neki, hogy felhívja őket, hogy kitől kéregessenek ilyen ajándékokat.


-Gazdaglányos kerdés?

Nem érzem magam kifejezetten gazdagnak, főleg, hogyha az anyám és a férje nem lennének, elég hamar felkopna az állam. Nyilván ma Magyarországon már azt is 'gazdag' jelzővel illetik, aki hetente kétszer tud tankolni, de na. Nem vagyok gazdag.

2022. dec. 15. 10:13
 8/51 anonim ***** válasza:
88%

"Akkor amiket vettem, adjam oda?"


Persze. Amúgy is menjen a francba aki listákat ad le a rokonoknak, hogy mit kér a gyerek. Pofátlanság netovábbja.

2022. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de birka vagy, hogy csúnyábban ne mondjam. Ilyenekkel miért tartod a kapcsolatot? A törődés két irányú kéne legyen. Személy szerint feléjük se néznék soha.
2022. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

Én nem is mennék idén, bocsi, vizsgázom, nem érek rá, majd beugrom, ha lesz időm.


Úgy nyár körül.

2022. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!