Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így odaadnátok a karácsonyi...

Így odaadnátok a karácsonyi ajándékot a kislánynak?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 9 éves.

Én a karácsonyi ajándékokat sosem hagyom az utolsó pillanatra, főleg, mert vizsgaidőszakom is van. Már a legtöbb ajándék be van csomagolva, fel van címkézve, 1-2 darabot várok még, hogy kiszállítsanak. November óta kérdezem nagyszüleimet, nagynénéméket, hogy unokatesómnak mit vegyek, mit szeretne. Mindig az volt a válasz, hogy jaj hát ők nem tudják, vegyek valami apróságot, ami tetszik, mert válság van, drágaság van. Vettem neki végül egy társasjátékot és egy könyvet.


Erre tegnap hív az anyja, hogy kitalálta, mit vegyek a gyereknek! Gondoltam, hogy hát ez késő bánat, de úgy voltam vele, hogyha alacsonyabb összegű, megveszem még azt is. Apple Pencilt, és írassam rá a nevét is... Mert hogy nyáron vettek egy iPadet és most látta, hogy ehhez kapható ceruza is. Ja, 55-70 ezer forintért, de "nem kell drága ajándék". Mert hogy a gyerek le sem teszi otthon és ennek mennyire örülne... Mondtam, hogy hát az az igazság, hogy én így egy hónap kérdezgetés után vettem már ajándékokat, arra mondta, hogy biztos jók, de nem igazán szereti, ami nem digitális és hogy olvasni nem tud egyedül, mert lassú benne és felidegesíti magát.


Nem ez az első ilyen, hogy velem akarják megvetetni a drágább dolgaikat. Mikor óvodából ballagott, akkor az iskolatáska-tolltartó-tornazsák hármast akarták rám sózni, hogy vegyem meg én azt (16 éves voltam akkor). Tavaly karácsonyra biciklit akartak velem vetetni a gyereknek, szintén karácsony előtt 4 nappal. Előtte tavasszal mondták, hogy szeret játékból sminkelgetni, vehetnék neki pár sminkcuccot. Nagynéném még hozzátette, hogy ő úgy olvasta, a MAC az jó márka. Ja, 8. szülinapra majd 13 ezres alapozót, meg 8-12 ezres rúzsokat veszek, amikkel eljátszhat otthon a gyerek... Ismerem a MAC-et, szeretem is, de nem hiszem, hogy az az árkategória lenne, amit a szülők vásárolnak az alsós gyerekeiknek játszani. Szóval nem ez az első ilyen, ráadásul tudják, hogy én még nem dolgozom, tanulok. Ami pénzem van, az az anyámtól jön. Ők ráadásul az apám családja, aki nemhogy gyerektartást nem fizet, de semmilyen anyagi támogatást nem nyújt sem most, sem korábban nem nyújtott. Elmeséltem anyukámnak is, ő mondta, hogy akkor a már meglévő ajándékokat sem kell odaadni, ha ennyire digitális a gyerek, hogy semmi másnak nem örül. Meg hogy ő befejezte ezt, hogy zsákszámra viszem mindig oda az ajándékokat, én meg a szülinapomra egy csokor virágot nem kapok tőlük soha. Ez is igaz, hogy minden karácsonykor megyek felpakolva, 5 szatyorral, tőlük semmit nem kapok, még egy doboz csokit sem. Annyi, hogy egyszer egy koncetre vettem nagynénéméknek jegyet ajándékba és azon látszódott az ára. Akkor kaptam karácsonyra tőlük én is "ajándékot", pénzt, de konkrétan úgy, hogy előttem szedte ki a férje pénztárcájából az összegyűrődött 1-2 ezreseket.


Szerintetek így van értelme a közös karácsonyozásnak, ajándékozásnak?


2022. dec. 15. 09:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Velem iPhone-t akartak vetetni… 22 évesnek. Szóval megértelek.


Szintén rokon, nálam 3 évvel fiatalabb, mindig mentünk hozzájuk karácsonykor, gyerekkorunk óta. Le volt mindig adva az igény, ilyen játék, olyan ruha, egyszer 30 ezres játékot vetettek a szüleimmel. A szüleim bőven az átlag felett élnek, a rokonok meg olyan átlagosak, szóval azért megvették neki és a tesóinak is mindig az ajándékot. Mi csak jelképeset kaptunk, felnőttek nem ajándékoztak.


Egyetem alatt engem a szüleim támogattak, szóval akkor is közösen adtunk még nekik. Másfél éve végeztem az egyetemen, tavaly családi okok miatt elmaradt a karácsonyozás azon az oldalon. Azt azért csak megtudták, hogy elég jól keresek már most, szóval idén én is kaptam egy kívánságlistát. A 3 “gyerek” közül az egyik iPhone 13-at kért (ahogy írtam is, ő 22L), a másik 26F, laptopot akart velem vetetni. Az egyetlen, aki tényleg gyerek, 14 éves, a szülők azt mondták, hogy találjak ki valamit, mindegy.


Nem vicc. Azt hittem, szórakoznak velem, de nem… Hát közöltem, hogy ne számítsanak semmire, rohadtul pofátlanok.


(Mellesleg megjegyezném, otthon él még a 22 és a 26 éves rokon is, egyik sem járt egyetemre, szakmájuk van, de mindig “megszűnik” a munkahelyük, meg “konfliktus” van a főnökkel. Képzelheted.)


Neked is azt javaslom, hogy felejtsd el ezeket. Ha a kislány amúgy normális, add oda neki, amit már megvettél, de mostantól menj mindig üres kézzel. Nem gáz, hidd el, megérdemlik.

2022. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Felhivnam anyukát: Kati, én befejeztem az ajándékozást. Eddig is elég kellemetlen volt, hogy eszetekbe nem jutott, hogy talán ti is adhatnatok nekem legalább egy tábla csokit ünnepek alkalmával, de ez, hogy ilyen drága ajándékot akarsz vezetni velem a Julikanak az utolsó csepp volt. Boldog karácsonyt, szia. Oszt' ennyi
2022. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
100%

Na de az, hogy átlag felett élneky nem jelenti azt, hogy a máaik pofálanul elvarhatja a drága ajándekot.

Nekem cegvezető barátnőm van, ugyanugy örülök a kis ajándéknak is tőle, a pofám szakadna le a szégyentől ha elvarnám a nagy drága ajandekot.

2022. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
91%
Felhívnám őket, és megmondanám, hogy innentől oldják meg az ájfos cerkát, ahogy akarják, a kislány könyvét meg odaadod egy hálásabb gyereknek. Ennyi.
2022. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
8%
A #28 vagyok. Döbbenet, hogy több mint 10-en negatív értékelést adtak, csak mert le mertem írni, hogy kitalált a történet. Nos, most már nem csodálkozok rajta, hogy az emberek többsége mindent elhisz, amit arc és név nélkül a neten írnak mások. Ti vagytok a tipikus gyíkember-konteósok.
2022. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
74%
Én hagynám h anyám felhivja őkrt es beolvasson nekik 😅
2022. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
45. Ha ez kitalált is, láthatod sok válaszból, hogy az emberi pofátlanságnak nincs határa.
2022. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
81%

19 nek van igaza. Nálunk ez minden évben így van, ( nővéremnek van két gyereke nekem egy ) megbeszéljük a limitet és többnyire elküldjük a másiknak hogy milyen játékot szeretnénk a gyereknek.

Mostmár add oda a kislánynak amit vettél szerintem. Ő nem tehet róla hogy az anyja ilyen pofátlan.

2022. dec. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
El se mennék hozzájuk
2022. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj, de ha te sem kapsz tőlük semmit, minek veszel egyáltalán bármit neki(k)? Meg ennyire pofátlan embereket sem láttam még, mint akikről itt írtál. Vegye meg a gyerekének ő a drága dolgokat. Eleve minek kell ennyi idősen Ipad...
2022. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!