Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakács férjem állandóan a...

Szakács férjem állandóan a főztömet kritizálja! Már marhára unom! Mit csináljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Már nem is a hagyományos szakácskönyveimből főzök, hanem abból a könyvből főzök amiből ő tanulta a szakácsmesterséget. Mindig van kivetni valója: vagy nincs benne babérlevél, sótlan, ez nem is étel, mert nem szerepel a szakácskönyvben.

Nagyon szeretem őt, de ez az állandó lehúzás a kajákban, az idegeimre megy. Főleg, mivel minden nap van főtt kaja, elég sok energiát, időt fektetek a főzésbe, mégsem jó ahogy csinálom. Az állandó kritikái feldühítenek és ilyenkor úgy érzem, hogy soha többé nem fogok főzni semmit.

Ha úgy főznék, ahogy neki ideális, új szakácskönyvet kellene írnom, mert nem bírom megjegyezni azt a rengeteg változtatást ahogyan ő szereti!


Tegnap annyira felbosszantott, hogy eldöntöttem, hogy két hétig nem főzök. De igazából már most nekiállnék, mert szeretném ha főtt ételt enne.


Ötletek?


2010. okt. 1. 13:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
És miért nem ő főz?
2010. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ez szakmai ártalom lehet.

A főzés kreatív dolog, és kísérletezés. Lehet, hogy amikor egyszer kihagysz valamit az ételből, éppen abból egy kulináris csoda lesz. Egy csomó étel jött létre így.

Ha szeretsz főzni, ne hagyd abba. Emlékeztesd a párodat, hogy te nem vagy profi, és nem versenykaját csinálsz.

Ja, és ő meg nem zsűri, hanem csak egy férj. Nemdebár?

2010. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Tényleg nem az étel milyenségével lehet a gond! Egyszerűen "két dudás vagyunk egy csárdában".

Engem nem dicsér, épp ellenkezőleg, ugyanakkor hetekkel később kiderül, hogy a receptem felkerült az étterem étlapjára. Pedig egy szimpla "hű de finom volt" nagyobb örömet szerzett volna.

2010. okt. 1. 17:58
 14/23 anonim ***** válasza:
Felkerült az étlapra de lecseszett mikor ette? Olyan balhét csapnék hogy attól koldul. Megmondanám neki hogy vagy főz magára vagy ha olyan sz-rul főzök hogy felkerül az étterem étlapjára akkor fogja be és egyen... Egyébként ha felkerült nem semmi fogás lehetett:)
2010. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Főzzön ő , ha már szakács :D
2010. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem nincs. Én szakács tanuló vagyok és eddig, ahol megfordultam konyhákon, mindig kritizált a szakács, felsőbbrendűnek érezte magát, még a kollégájánál is. Ez szerintem a vérükben van, el kell nekik nézni, sajnos.
2010. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát nekem elsőre az jutott e szembe, hogyha a helyedben lennék, akkor annyit főznék, hogy magamnak elég legyen.

Amikor meg megkérdezi, hogy hol az ebédje, megmondanám: "mivel úgy sem ízlik a főztöm, gondoltam megkíméllek tőle!"

2010. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm a féjéhez egy ilyen után vágott hozzá egy egész sült csirkét...

Én tuti besztrájkolnék és csak magamra főznék, ő meg egye amit megcsinál.

2010. okt. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Megmosolyogtató amiket írtok :-)!


Képzeljétek: amikor nagymamánál voltunk látogatóban szegény mami el volt keseredve mert nem volt otthon kész bolognai alap por. Megkértem, hogy nehogy szóljon az unokájának az én férjemnek, hogy ki csinálta és elkészítem alappor nélkül is. Mindenkinek nagyon ízlett,nem győzték dicsérni. Már vártam, mit szól a kedves uram. Mama kérdezte, hogy: "...nna kisfiam ízlik?" "Igen mama - szólt illedelmesen- ...nagyon finom". "Pedig a feleséged főzte", erre ő minden átmenet nélkül: hm kicsit kevés benne a bazsalikom. És nem viccelt, komolyan gondolta!!!

Később kérdőre vontam, hogyan lehet, hogy a tulajdon nagymamája főztje nagyon finom, de ha kiderül, hogy én voltam, már nem tökéletes. Közölte, hogy nem akarta megbántani. Meg tőlem többet várt.


Szóval lehet, hogy mégis maradok a csirkés megoldásnál!

2010. okt. 1. 21:09
 20/23 anonim ***** válasza:
szerintem férjed szimplán irigy ,h finomakat tudsz csinálni..versenyezik veled..én pasim is versenyezett,de nem a kajára hanem más...mondtam neki olyan unalmas ,h versenyezni akart,hülyeség ezen nem fog semmi változni..és így már nem versenyezik velem.
2010. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!