Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjak nemet, hogy...

Hogy mondjak nemet, hogy megmaradjon a családi béke?

Figyelt kérdés

Egyszerű kérdésnek tűnik, de úgy látom, nálam hetente gondot okoz. Írok pár példát, mik azok a szituk, amik nekem nehézséget okoznak:

1. a minap feleségem nővére vett egy nadrágot magának egy belvárosi üzletben, csere lehetőség utolsó előtti nap megkér, hogy vissza tudnánk-e vinni a nadrágot, pénzt nem adnak vissza, vegyünk rajta amit akarunk. Nekünk ez elég nagy kerülő, ráadásul parkolóhely nincs, ultraszívás, akkor is, ha amúgy ajándéknak tűnik, szívesen lemondanék róla.

2. feleségemnek magyarázom, hogy ne autóval járjunk minden nap munkába (ugyanoda megyünk), mert rengeteg dugó van, parkolni nehéz/lehetetlen, amúgy is teljesen kényelmes a busz, nem lenne stressz a parkolás, dugók, nyugodtan tudunk olvasgatni útközben, de kb ez is állandó küzdelem, mire ezt megértetem. Persze értem, hogy kényelmesebb az autó, de csak gyűlik bennem a feszültség, amikor látom, hogy fullon van a város autóval, a parkolás mindennapos probléma, mire nyugodtan le tudom tenni az autót, ahol tudom, hogy van is hely, nem húzzák meg az autót, stb.


Ilyen apró marhaságok miatt úgy érzem, egyre nagyobb nyomás van rajtam, persze lehet, hogy én túlzom el, de jó lenne ezt valahogy rendbetenni magamban. Azt tudom magamról, hogy kontrollmániás vagyok, valószínű ez is benne van, hogy kiesik a kezemből a kontroll.


Hogy tudnám ezt rendbetenni? Velem van a baj?


2022. dec. 29. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor vezessen a feleséged és keressen ő parkoló helyet. Ennyi.
2022. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el a feleségednek a helyzetet azokkal az érvekkel amiket ide leírtál. Hátha megérti
2022. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezek egyáltalán nem marhaságok, teljes mértékben megértelek!!!

Én egyedül élek, úgy oldottam meg.

2022. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Az első nem probléma. Megmondjátok, hogy nem tudtok rá időt szakítani.

A második probléma. Feleséged vezessen, parkoljon. Az sem lenne igazságos, ha rákényszerítenéd a tömegközlekedést, ha ő inkább az autót szeretné, és a lehetőség ugye adott.

2022. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

1. Köszi, Kati, de nem élnék a lehetőséggel, mert egyrészt nem esik útba az az üzlet, másrészt nincs szükségem semmire.


2. Juli, ezentúl ha kocsival akarsz menni, te vezetsz

2022. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Mondd neki, hogy akkor vezessen ö.
2022. dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Így: NEM. És nagy ívben szrni rá, ki sértődik meg és miért.
2022. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony! Én évtizedekig hagytam magamat kihasználni a rokonságtól. Aztán mikor már nem volt mit elvinni tőlünk és másra kellett a pénz, egyszerre kirekesztendő lettem. Volt, hogy kikutattam valamit, ami a kiterjedt famíliának fontos volt. Sajnos elmondtam, ők kiaknázták és kihagytak belőle.


Sok éve nemet mondok. Tök jó így. Aki megsértődött, az nem hiányzik. Sokkal jobb nélkülük.

2023. jan. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, amikor a rokon csak kullancs.
2023. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!