Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan okokat felsorol...

Tudnátok olyan okokat felsorolni, amik miatt a fővárosból leköltöznétek vidékre a feleségetek szülővárosába és ott nevelnétek fel rosszabb körülmények között a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 19:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:
Ha valakinek itt van a lakása (nem panel, hanem belpesti lakás), munkahelye és a családja, akkor miért költözne a feleségével egy idegen helyre? Egyébként a 40-es 50-es években gondolkodjatok. A háború benne lehetett?
2022. dec. 31. 20:10
 22/87 A kérdező kommentje:
Inkább 1930-1940 közötti évek. A második világháború 39-45ig tartott, ez akár lehetne egy magyarázat a sok közül.
2022. dec. 31. 20:12
 23/87 anonim ***** válasza:
86%

Egy budapesti ingatlan árából Borsodban magasabb színvonalú házat vehetsz. Borsodban (Miskolcon) vannak nagyon jó iskolák. Te az Apáczaival példálóztál aminek van kollégiuma is. A gyerkeidet nem éri hátrány.

Egyedül a munkahely lehet problémás, de ez neked kell jobban tudnod.


Ha nem akarsz költözni akkor ne költözz!

2022. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
67%
28 évet éltem pesten, (ott születtem) most 40 percre lakok tőle egy kis faluban. Lelkibeteg vagyok, ha valamiért fel kell utaznom. Én azt nem értem miért akar valaki ott családot, ha lehet vidéken is.
2022. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
94%
A feleséged szeretne vidékre költözni és az ő motivációit szeretnéd megtudni? Ha családi ház, úgy az érzelmekhez lehet ennek köze és azt logikával nem lehet kideríteni.
2022. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 A kérdező kommentje:
Oké, felejtsük el ezt a vitát, és főleg ne vegyétek magatokra. Miért kell egyáltalán mindenen összeveszni? A harmincas és negyvenes években jelentősen jobb volt az életminőség a fővárosban, mint vidéken. Ha a férj tősgyökeres Budapesti, akkor mi veszi rá arra, hogy elköltözzön innen vidékre, ahol akkoriban rosszabbak voltak a körülmények? A háború során volt ilyen migráció vagy csak a zsidók menekültek?
2022. dec. 31. 20:21
 27/87 anonim ***** válasza:
89%
Mi ez a csapongás. Belpesti lakás, nem PANEL, aztán meg hirtelen 30-as évek. Ki kellene először találni a sztorit, és azt végigvinni a kamuban.
2022. dec. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtabb élet és munkalehetőség. Egyik ismerős család üdülőterületre költözött gazdálkodni. Stresszes irodai melojuk volt mindkettejüknek, gyereket évekig nem tudtak összehozni a jó kis pösti levegőn. Leköltöztek, gazdálkodnak, és igen szépen élnek belőle, immár gyerekekkel. Faluturizmusban is részt vesznek. Méregdrágán veszik és adják tovább a fővárosi üzletek a házi termékeiket.

Ezentúl számos olyan szakma van, ami kifejezetten vidékre köt. Állatorvos ismerősök jó része vidéken kötött ki, és a budin ülve szebb tájakat látnak, mint egy tizenegyedik kerületi méregdrága panelból.


Az pedig tévhit hogy vidéken nincs lehetőség semmire, vannak iskolák, kórházak és egyebek vidéken is, bár tény hogy Budapest óriási vízfej.

2022. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
92%
28, Kerdezo: a 2. VH utan meg a videkiek ozonlottek a fovarosba, nagyobb varosokba, az iparba, ahol aztan munkasszallokon laktak. Mindig is egyfajta buvolettel tekintettek a budapestiekre, foleg a fiatalok, az oregek siman leneztek oket.
2022. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
56%

"Semmi pénzért nem mennék Budapestre."


Én meg vidékre.

2022. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!