Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan okokat felsorol...

Tudnátok olyan okokat felsorolni, amik miatt a fővárosból leköltöznétek vidékre a feleségetek szülővárosába és ott nevelnétek fel rosszabb körülmények között a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 19:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 A kérdező kommentje:

78: köszi, ebben van logika!

80: ez mit jelent pontosan?

2023. jan. 1. 15:43
 82/87 anonim ***** válasza:
74%
Ha ápolni akarja a szüleit, gondolom nyugdíjasok, de ha nem is, Pesten találnak munkát, én nem költöztetném elacsaládom, a szüleim hozzám hozzánk.
2023. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
74%
El a családom, a szüleim hozznám hozzá lnk. Félre írtam, bocsánat.
2023. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
64%

#74


Nem mondtam,hogy a megélhetés jobb Pesten,hanem a lehetőségek.

Én borsodban lakom,sokan diplomával gyárban dolgoznak.

Még Pesten több ismerősöm diploma nélkül,kényelmes,irodai munkát végez.

Igen,nem sok pénzért,de nem összeszerelő,3 műszakos droid életet élik.

Vidéken a jó,diplomás munkakör kevesebb,erősebb a verseny és a protekció.

2023. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
5%

Azt meg,hogy a fővárosban drága a megélhetés,szintén köszönhető,a CSOKnak és mindenféle gyerekgyártó támogatásnak.

A választási eredményeket pedig megnézheted,vidéken népszerűbb ez az "állam adjon mindent" mentalitást.

Őket nem érdekli,hogy a pesti hogyan fizeti az albérletet még ő a gyerek után kapja a támogatásokat.

2023. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
74%
En Pesten szulettem 31 eves koromig ott eltem, lekoltoztunk falura a ferjemmel es a gyerekekkel nyugat magyarorszagra. Nekem jó itt. Nagyobb hazat tudtunk venni,nagyobb kerttel. Több levego, termeszet stb.. itt is vannak jó iskolák,körül kell nezni.
2023. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
80%

Egeszsegesebb kornyezet (bar ez nem paks es nem miskolc lenne)

kisebb távolságok (gyalog-biciklivel is elérhetők) iskola-szinhaz-mozi-sportolasi helyek (uszoda) kozott (felteve hogy olyan varosba vagy szomszedsagaba koltoztok, ahol ezek vannak

kozelebb kerulo rokonsag (ha elnek, ott vannak ahova mennetek) - gyerekeknek kis korbannez sokat jelent

kozbiztonsag

Iskola miatt nem aggodnek. Altalaban megyeszekhelyek nagyon nivos kozepsulikkal rendelkeznek. Azokbol jol lehet egyetemekre menni. Meg sajat tapasztalat, hogy pesten tobb hulyegyerek van igy a tiedet masok gyerekei fogjak visszahuzni stb. ez nagyvszamok torvenye...Meg en pl. videki voltam emlekszem jo volt mar kisiskolasan egyedul suliba mrnni, kozepiskolasan nem vizelet es kutyagumi kozott hazalavirozni, 10 perc alatt uncsitedohoz attekerni stb. Ehhez kepest nost vagy autoval viszem a gyerekrm vagy keselos villamosokon utaztatom. oszt minek jobb oktatas ugyan


egyedul a felsooktatasban vannitt tobb lehetoseg es a kulturaban de azzal 18 evesen raernek a gyerekek. pl koncertek, kocsmak stb;-)

2023. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!