Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan okokat felsorol...

Tudnátok olyan okokat felsorolni, amik miatt a fővárosból leköltöznétek vidékre a feleségetek szülővárosába és ott nevelnétek fel rosszabb körülmények között a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 19:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én sem ismerem a pontos részleteket. Azt tudom, hogy a férj testvére is a többi családtag a mai napig belpesten él, értelmiségiek ráadásul. Csak ő költözött le vidékre a felesége miatt. Erre probálok választ keresni.
2022. dec. 31. 20:28
 32/87 A kérdező kommentje:
29: itt a leköltözés valamikor 39 és 45 között történhetett, pont a VH közben.
2022. dec. 31. 20:29
 33/87 anonim ***** válasza:
86%

31. Mikor a 30-as években??

Vagy csak nekem nem világos mit hablatyol a kérdező?

Egyszer a vh- ról dumál, máskor meg a jelenről...

Be vagy baszva?

2022. dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 A kérdező kommentje:
Az antiszemitizmusra is gondoltam, de ha üldözték volna őket, akkor nemcsak a férj költözött volna, hanem az egész család.
2022. dec. 31. 20:30
 35/87 A kérdező kommentje:
33: Utólag megpróbáltam konkretizálni, mert átment ez az egész sértődésbe, meg hogy én lenézem a vidékieket. Nem, nem erről van szó. Csak most jöttem rá, hogy a VH jelentős faktor lehetett az egész történetben, ezért alapból így kellett volna kiírnom a kérdést.
2022. dec. 31. 20:32
 36/87 anonim ***** válasza:
87%

30 Sopron azért nem vidék és amúgy helyes, ne is gyere, túl sokan jöttek már úgyis ide a fővárosból és máshonnan is!

Kérdező!

Van aki a nyugalom miatt megy el a fővárosból, máshol is van élet.

Kérdezd Őket.

2022. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim válasza:
80%

Én 29 vagyok, kis faluban születtem, a huszas éveim közepén 2 évet Bp-n éltem.


Jó volt egy tapasztalatnak, bulizni, dolgozni. De szó ami szó, az életminőség nem magasabb, még a 10-20% magasabb bérezés ellenére sem, nem akkora a különbség, mint ami az albérletek áraiban megvan különbség.


A pestiek nagyrésze lakótelepen lakik, ami egy rakás kaki, már elnézést.

5 centis falak mindenhol, a szomszédok szimpla tv nézése is zavarja az embert.

40-45 négyzetméter... baromi nyomasztó


rossz minőségű levegő... főleg a belvároshoz közelebbi kerületekben, és még a külkerületekben sem olyan a levegő, mint vidéken, közel sem


vidékiként a nyugatinál szabályosan fulladozni a szmogtól... a deák téren pedig a vizelet és ürülék szagától... ilyen szintre lealacsonyodott csöveseket vidéken nem látni, vidéki nagyvárosokban sem tapasztalni semmi olyat, mint ott egy átlagos aluljáró amilyen... kész katasztrófa...

szagokról ne is beszéljünk... undorító lepra az egész, a felújított dolgok maximum "elmegy" kategória, mint a metró, de az is gagyi... a régi tipusú meg még a kommunizmusból való... nagyon jó rajta zötykölődni... az újak meg aztán nagyon jól tisztíthatóak... azokról az ülésekről sosem jön ki, miután egy alja csöves ráül, aki már 100x bevizelt, és 50x bekakált, beokádott, és ilyenekből rengeteg van


villamosra ugyanez vonatkozik, sőt



autóval való közlekedés, parkolás horror

vidéken sokkal inkább van hely, illetve nem kell fizetni a megállásért.


Nem csak az autóknak van hely, de az embereknek is normális élettér.


Egy puruttya faluban egy jó, ház, mondjuk 100 négyzetméter + normális kert kerül 5 millióba. BP-n ugyanez 150-be.


Nincs az a fizetéskülönbség, ami kompenzálja. BP-n hatalmas a turizmus és a diáksereg, ezmiatt rendkívülien megemelkedett a kereslet az ingatlanokra, ezáltal az áruk is jóval feljebb van, nem a fizetésekhez van köze.


Én ha nyugiban szeretném élni az életem, eldolgozgatni, mindenképp vidék.

Tanulás, bulizás fiatalon, akkor mindenképp BP

2022. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írd ki összeszedettebben. Pl. apád/nagyapád leköltözött vidékre a háború alatt, vitte a gyerekeket de az a asszonyt nem, vajon miért..?
2022. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
98%

Szóval az a kérdés,hogy annomi lehetett az oka a vidékre költözésnek?

Akkoriban pest se volt túl népes. 1920-ban még csak 2,5 milliárd ember élt a földön.

- zsidókérdés miatt

- üzleti lehetőség adódott vidéken, amit ki akart aknázni

- zűrös ügyei voltak pesten és el akart tűnni

- a neje volt anyagilag tehetősebb, és ő diktált

-olyan állásajánlatot kapott vidéken, amire vétel lett volna nemet mondani

- mit tudom én

2022. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
93%

amúgy kérdező, nem idegenbe mentek, hanem a feleség szülőfalujába, ahol valószínűleg nagyon is ismertek voltak a dolgok.


20-30-100 éve sem csak Pesten lehetett élni, sőt a régebbi időkben a városi élet sokkal jobban kiszolgáltatott volt, mint falun, hiszen a környező falvak látották el élelmiszerrel a fővárost is. Ha valamilyen okból ez hiányos volt a pestiek éheztek, nem a falusiak.


nem hiába mondjuk errefelé annak, aki iszonyat vékonyan pucolja a krumplit, hogy pestiesen csinálja. Régebben spórolni kellett azon is, vidéken meg mindegy volt, hiszen volt bőven még a kamrában, nem hetente vette a piacon, a krumplihajat meg megették a disznók, azt meg egyszer visszakapta az ember.


fővároson kívül is voltak neves iskolák, jó munkahelyek stb.


de ha valaki Miskolcon nevelkedett, nem jelentette azt, hogy ott kell gimnáziumba járnia, ha olyan képességű volt, akkor mehetett nagyvárosokba is. nem vették el tőle a lehetőséget.



meg nem tudom milyen lehetőségekre gondolnak itt az emberek, orvosin az egyik vezető tanuló egy román határ melletti kicsi falucskából jött, nem a fazekasból aztán sunma cum laudeja biztosan lesz.


ugyanígy a többi, a rosszabb képességű gyereket meg kár a fazekasba íratni, ha úgy se veszik fel.


a jó sulik, de még egyetemek sem garanciák a sikerre



kérdező, azért nem érted a döntését, mert számodra Budapesten kívül nem létezik más.


mind a fővárosnak, mind a vidéknek megvannak a maga előnyei és hátrányai, objektíven egyik sem előnyösebb a másiknál, ez szubjektív szempontok alapján dől el.

2022. dec. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!