Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan okokat felsorol...

Tudnátok olyan okokat felsorolni, amik miatt a fővárosból leköltöznétek vidékre a feleségetek szülővárosába és ott nevelnétek fel rosszabb körülmények között a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 19:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
7%

Baromi nagy hátrány a gyerekeknek.

Nem az iskolák miatt,mert állami iskola van sz-r Pesten is.

Inkább kapcsolatépítés,munka szempontjából.

Pl Pesten érettségivel is lehet jó munkahelyet találni,na most vidéken gyár van,normális munkahely kevés.

Azt nem értem,hogy akit zavar a "zajos város",és nyugger életre vágyik,minek neki gyerek?

Vidéken több a buta ember,földhöz ragadott gondolkodás,lásd választási eredmények.


(Egy vidéki)

2023. jan. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 anonim ***** válasza:
90%

"Vidéken" nőttem fel. Nem létezne indok, amiért én még egyszer akár csak agglomerációba költöznék.


Gyerekként mindegy volt, suli helyben, de középsuliban vívásra 50 perc volt az út úgy, hogy pontosan kiszámoltam a hévet.

Hazafelé, ha lekéstem, akkor 40 percet ácsoroghattam az állomáson.


És ez csak egy különóra, amikor viszont dolgozni jártam, haza 2-2,5 órát utaztam (a bkk miatt). 1,5 óra volt alapból, amikor pöccre jöttek a dolgok. Amikor nem 20-40 perc várakozás.


Soha, soha többet nem költöznék olyan helyre, ahonnan nem közlekedik legfeljebb 15 percenként rendszeres járat a nagyvárosba.


Egy életre elegem volt 1,5-2 órás utazási holtidőkből, főleg, amikor ülőhelyem sem volt, így még pl olvasni sem tudtam vagy bármi.

2023. jan. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
89%

72-es vagyok: plusz egyetem is Bp-n, koliba nem vettek fel, mert km alapján "közel lakok". Ja, igen, ami bkk-val legjobb esetben is 1,5 óra volt kb.


Gyakorlatokra, diákmunkára csak úgy tudtam menni, hogy valakinél benn aludtam, mert nem értem volna be kezdésre vagy délutános műszakban éjszakai járat híján nem tudtam volna hazamenni.


Munkalehetőségek semmi nem volt ott (agglomeráció!), csak egy Auchan meg valami gyár aztán csá, nulla szórakozási lehetőség, nulla vásárlási lehetőség, mindenért Bp-re kellett bemenni, az összes barátom pesti volt, stb.


Nekem csak hátrányom származott belőle - főleg, hogy az általános suli is teli volt C-sekkel.

2023. jan. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim válasza:
100%

“Pesten érettségivel is lehet jó munkahelyet találni,na most vidéken gyár van,normális munkahely kevés.”


Ekkora baromságot. Budapesten sokkal drágább az albérlet. Tudod ki hiszi el, hogy érettségivel, szakképesítés nélkül, legálisan kereshet valaki annyit, hogy ezt kifizesse. És akkor még nem evett, ruházkodott.

A másik pedig, hogy egy gyárban nemcsak operátor lehet az ember. Mérnöktől kezdve a menedzserekig minden van. Nem értem miért kell lenézni a gyárakat. A telefonod, kocsid is onnan van, ha van.

A választást pedig ne keverd ide. Ostoba jellemeddel szégyent hozol az ellenzékre

2023. jan. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsét pròbàltam Pesten, Borsodbòl. Igaz diplomàm nincs de érettségim és 3 szakmàm van. Nos otthoni szemmel nagyon jòl kerestem, de ha beleszàmítottam mennyibe kerül egy nem putri albérlet akkor szinte 20ezerrel maradt több pénzem. Mellette pedig hiànyzott a csalàdom nem volt elég havonta egy fél nap làtni öket.
2023. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 anonim ***** válasza:
100%
Ez pàr éve volt még a covid elött az lemaradt.
2023. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 anonim ***** válasza:
79%
Akkoriban, háború miatt a nagyvárosban éheztek, a faluban viszont mindig volt háztáji zöldseg, gyümölcs, hús, tej.
2023. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
92%

Ha 1939-45 közti időszakról van szó, akkor én is inkább kerültem volna a nagyvárosokat. Bombázásnál első célpontok voltak, falun meg valamennyire el lehetett lenni, plusz élelmiszerellátás is biztosabb, ahol van saját disznód (45 után vonattal jártak a falusiak kaját eladni a városokba, mert ott annyira nem volt). Londonból is vidékre telepítették ki a gyerekeket a háború idején, felkészülve az esetleges bombázásra (pl. azt hiszem, a Narnia krónikáinak is ez a kerettörténete).

Kivéve persze, ha zsidó lennék a világháború idején, mert ők Pesten voltak nagyobb biztonságban.

2023. jan. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
16%

71. Faluból is simán fellehet menni Budapestre (úgy írod Pest 😅, csak abból áll a város, Buda nincs? Meg nem az a világ közepe még mindig).

Jó iskola falunk is van meg egyéb városba is.

Jó munka is, nem csak gyár. Nyilván nem Borsodba, de felénk bőven akad és én pl kinn dolgozom Bécs környékén. Aztán a várostól 30 km-re laktam.

Budapesten meg több a hajléktalan, az összehugdozott metró és?

Az, h nyugodtabb életre vagyik valaki miért zárja ki a gyerekvállalást? Nekem is nyugis életem van (persze kinek mi az) itt legalább nem kell pl 1 órát mennem, h nyugodtan motoroztak pl).

És most is város mellett lakom, egy full nyugis környéken és inkább ez, mint a folyamat üvöltés az utcán meg a sok kocsi.

2023. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy a hitelezői elől bujkált. Akkoriban nem volt ez ritka.
2023. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!