Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei tényleg gonoszak?

A párom szülei tényleg gonoszak?

Figyelt kérdés
Tavaly meghalt a fiam. Ő az előző házasságomban született még. A mostani páromnak nincs semmilyen vagyona. A fiam után én örököltem mindent.(35 éves volt.) Ezt elmondtuk a párom szüleinek is, és azt is, hogy utánam a párom fog mindent örökölni, ha én meghalok, ugyanis nincs több gyermekem. Ahogy ezt megtudta az anyósom, azonnal ráíratott mindent a másik gyerekére, ezáltal a páromat kisemmizve. Azóta nem beszélünk, mióta ez kiderült, hogy mit tettek. Mikor a párom rákérdezett tőlük, hogy miért tették? Azt felelték, hogy azért, mert a páromnak már sok vagyona van itt nálam. Viszont nekünk házassági vagyonjogi szerződésünk van, és ugye nincs garancia arra, hogy együtt is maradunk életünk végéig. Mert hát bármi megtörténhet... Érdekelne a véleményetek erről az egészről.

2023. jan. 2. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
82%
Mintha rémlene valami, hogy ez nem ugy megy hogy egyik napról a másikra hanem el kell telnie x időnek, hogy jogerős legyen.
2023. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
94%
Nem mondanám őket feltételnül gonosznak, de elég tuskó húzás volt ez tőlük. Valószínűleg azért tették, hogy az esetleges egyenlőtlenségeket próbálják mérsékelni a párod és a testvére között.
2023. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
87%
Mindenesetre haszonlesők.
2023. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem gonoszság, hanem pitiánerség.
2023. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 A kérdező kommentje:
A párom testvérének több vagyona van, mint nekünk valaha volt... Balatoni nyaraló, családi ház kettő is... Páromnak meg semmilye nincs. Így az egyenőtlenségeket csak növelte anyósom, de nem a párom javára.
2023. jan. 2. 22:27
 6/102 anonim ***** válasza:
96%
Így már mindjárt más. Ez esetben szimplán csak jobban szeretik a testvérét. Én a párod helyében megfontolnám a velük való kapcsolattartást.
2023. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellett volna nekik ilyet elmondani. Felnőtt emberek vagytok, nem kisiskolások. Most már párod issza meg a levét a lepcses szátoknak, ha ti szétmentek.
2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nem tudom! Ha nekem meghalna a 35 éves gyerekem, akkor a legkisebb gondom lenne, hogy a pasim anyja mijét, hova íratja.


Másrészt már csak azért sem izgatnám magam, mert ha jól megvagyunk és együtt éljük le az életünket, akkor nem érdekel az öröksége, ha meg beüt a hibapont és külön megyünk, akkor meg azért nem érdekel az öröksége.

2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem kellett volna elmondani nekik..
2023. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 A kérdező kommentje:
Igen, felnőtt emberek vagyunk, akik ráadásul őszinték is. Ezért nem titkoltuk, hogy mennyit örököltem. Nem is jutott eszünkbe, hogy a párom szüleinek hazudjunk, vagy titkoljunk előlük valamit is. Eddig nem volt soha gond velük.
2023. jan. 2. 22:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!