Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan építsem le a sógornőmet?

Hogyan építsem le a sógornőmet?

Figyelt kérdés

Ide költöztek a közelünkbe az öcsémék, egy lépcsőházzal arrébb laknak.

Állandóan átjön, csatlakozik hozzám sétálni. Nincs vele semmi bajom, csak tipikusan az az ember, akihez ha nem lenne muszáj, akkor nem szólnék hozzá, mert túl sok nekem. Otthon van egy gyerekkel, barátai nincsenek, viszont nekem nincs hozzá türelmem. Talán havi egyszer, de mindennap ír, hív, vagy átjön és rohsdt sok így. Próbálom sokszor lerázni, de van hogy nem veszi a lapot, vagy nem akarja venni. Öcsémre ebben nem számíthatok, viszont megbántani se akarom.


2023. jan. 12. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Szeretnék én is egy jófej sógornőt, akivel néha lehet lógni.
2023. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd be, ha megy. Ha séta közben csatlakozna, mondd, hogy x helyre mész, sietned kell
2023. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Ebből pedig sehogy sem fogsz jól kijönni, az a baj. Ha éppen összefuttok, mondd azt, hogy sietsz, dolgod van, most nem érsz rá vele cseverészni.
2023. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Unatkozik a kölök mellett, mondjuk el is hiszem, én is biztos megbolondulnék. Vágyik a felnőtt társaságra. Ebből pedig nem lehet jól kijönni, mert akármilyen szépen mondod, úgyis sértődés lenne belőle, mondjuk engem nem érdekelne.
2023. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb veszi a alpot ha lepattintod gyakran.
2023. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De már 4 hónapja ez van.
2023. jan. 12. 18:25
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
De mi bajod vele tulajdonképpen? Mi az, hogy valaki sok?
2023. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Lepatintod, 5 év múlva rád sem nyitja az ajtót. De szerintem az öcséd se. Arany középút kellene.
2023. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
8-as: itt egy baj van: ha valaki ennyire nem látja, hogy mi a baj a házas társa viselkedésével, ott nem tudod ezt intelligensen lekommunikálni. Ha hoznál szórólapot bábszínház szakkörröl vagy egyéb eljárós programról kismamáknak, akkor is nagy anyázást fog kapni a kérdező.
2023. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%

"nem alkalmas", "fáj a fejem", "tanulnom kell/másnapi munkára készülni, átnézni valamit", stb.

Egyébként a legjobb valamilyen formában megmondani neki, a fentebbi "elterelő kifogások" gyártása helyett.

2023. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!