Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a penzt okosan...

Hogyan kell a penzt okosan beosztani? Hogy sose legyek penzszukeben. Praktikus tanacsokat kerek szepen.

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 17:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Elosztod a fizetésed nettó összegét az aktuáli hónap napjainak számával és az eredménynek megfelelően csak annyit költesz naponta. Hipp-hopp, minden napra lesz pénzed!


Háp!

2010. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%

Úgy, hogy nem eszel, nem iszol, nem öltözöl, bölcsen elfogadod, hogy nálunk minden közmű jóval drágább, mint a jobban kereső lakosságú nyugatabbi EU államokban, nincs autód, nem veszel márkás cuccokat, nem élvezed az életet.


Bocs, nem akartam blőd lenni, de sokszor témázunk ilyesmin mi is.

2010. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
hat luxus nem nagyon van. megvan mindenunk ami nagyon kell, kifizetjuk a szamlakat is, csak valahogy neha megis ugy erzem hogy nem jol gazdalkodom a penzzel. peldaul nem teszunk felre semmit, ilyesmi.
2010. okt. 3. 17:47
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Ehhez több információ kellene.
2010. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
hát pl. ne naponta vegyetek kaját büfékben vagy gyorskajáldákban, hanem ha van rá lehetőség főzzetek úgy, hogy maradjon és másnap is lehet még azt enni. én még gimis vagyok, most végzős és visszagondoltam, hogy minden nap ettem vagy ittam valamit és ez RENGETEG pénz volt az évek alatt... pedig simán kibírom ebédig... vagy pedig naturaqua-s palackba viszek vizet, és még az sem tűnik fel senkinek, hogy csapvíz.
2010. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Mire költötök a számlákon kívül? És mennyi a költségvetés ha kifizetitek a számlákat?
2010. okt. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Milyen informaciora gondolsz? Negyen vagyunk, ket gyerek meg mi ketten, alberletben lakunk-kocsink nincs. Dolgozunk mindketten,keresunk is eleget szerintem de mindig van valami amire kolteni kell.Iskolai cuccok, varatlan kiadasok gyogyszerre, ilyesmi. Nem betegesen sporolni akarok, hanem valahogy ugy beosztani a penzt hogy egy kicsit a jovore is gondoljunk meg jusson is a legszuksegesebbekre.
2010. okt. 3. 17:54
 8/30 A kérdező kommentje:
Pl volt ket bankszamlam, ebbol az egyiket most megszuntettem, mert nem akarok a banknak extra profitot termelni.
2010. okt. 3. 17:56
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Én tényleg úgy csináltam, mint az első, csak gyakorlatban.

a fizetésemet felváltottam rengeteg 1-2000ftosra és 500asra.

Aztán betettem minden napra egy borítékba a napi pénzt és minden reggel csak azt a borítékot vettem ki. Mivel gyakorlatias voltam láttam mennyi pénzt költöttem és mennyi maradt. gy másnapra már több pénzem maradt és ha volt egy nagyobb kiadásom, akkor azt megvehettem. ( a háztartásba)

2010. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:56


Pont ilyen otleteket vartam, koszonom szepen, ez eleg jonak hangzik. Az a baj, hogy soxor bankkartyaval fizetek, es szerintem errol le kell szoknom, mert igy nem latom mennyi penz megy el.

2010. okt. 3. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!