Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a penzt okosan...

Hogyan kell a penzt okosan beosztani? Hogy sose legyek penzszukeben. Praktikus tanacsokat kerek szepen.

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 17:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%

Ne menjen senki műkörmöshöz, mindig főzz és ne vegyétek készen az ételt, kevesebbet kell járni fodrászhoz, masszőr, úszoda, konditerem, kevesebbet tankolni, ilyesmi.

Mi így csináljuk. :)

2010. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
93%
Én levettem és otthon tartottam egy romániai ismerősömtől kapott titokládába:). Most már azóta beraktam kamatozni és ha összejön még egy kisebb összeg(általában fél évente) akkor hozzáadom és úgy kamatozik tovább. Egyszerű mivel 3 hónapos kamatozásra rakom be(igaz nem nagyon éri meg de töb mint a semmi) és így simán hozzányúlhatok.
2010. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem borítékba pakold a pénz és írd rá, hogy rezsi, kaja, lakbér pénz.Így sokkal átláthatóbb mire is megy el még.A bankkártyás fizetés tényleg nem jó, eleve pénzbe kerül, ha veszel fel belőle, használod és amolyan aranytartalék ha elfogyott a készpénz a tárcádban.Keresd az akciókat és lehetőleg nagyban vásároljatok, sokat spórolhatsz vele, ha nem a közeli kisboltba mész le minden nap.Ha valami ruhát,cipőt vagy maradandóbb dolgot vesztek,mindig alaposan gondoljátok át és jó minőségűt vegyetek, annál hosszabb az élettartalma.

Én kolis vagyok, szóval tudok spórolni.Az élelmiszeren rengeteget lehet.

2010. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%

Vezess pénztárkönyvet! Ide vezess be mindent, ami a hónapban kiadás volt, napra pontosan, s a bevételt is írd föl. A hónap végén meg fogod látni, hogy hol folyik el a pénz.


- ne indulj el otthonról éhesen

- vigyél mindig magaddal egy üvegben vizet

- használd ki a különböző kuponok kedvezményeit (pl.: DM-ben, Tescoban stb. helyen pont gyűjtő kártya, amiért kuponfüzet jár -> kedvezményes vásárlás

- az újságot előfizetésben vedd, bár így nagyobb kiadás egyszerre, de így, előfizetőként akár 50 Ft-ot is spórolhatsz db-onként.

2010. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
87%

azzal is sokat lehet spórolni,h összeírod mi lesz a heti menü - mit fogsz főzni és mi kell hozzá - ezeket vedd meg a boltban egyszerre,hűtőben eláll 1heti menü hozzávalói. így nem kell ezt-azt venni,hogy hátha fog kelleni,hanem csak azt amit kell.

ja és krumplit meg ilyesmit vegyél többet egyszerre,amikor olcsóbb,hűvös helyen nagyon sokáig eláll.

Tartós élelmiszert és tisztítószert,wc-papírt meg ilyesmiket - rizs,konzervek,cukor stb. szintén akciósan vegyél többet.

2010. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen minden kedves valaszolonak a jo otleteket. Amugy tenyleg nem koltunk semmi luxusra, itthon fozunk, etterembe nem jarunk, fodraszra kozmetikusra sem koltunk. Egyetlen koltseges hobbink van, kis degukat tartunk, aztan rajuk eleg sok penzt elszorunk...nade olyan cukik :)
2010. okt. 3. 18:40
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Én exel-be készítettem egy kiadás-bevétel programot.

Kiadás típusonként vannak oszlopok. Naponta beírjuk amit kiadunk. Vasárnap a heti összesítőt átnézem a heti összesítőbe. Hó végén látom a havi egyenleget a megfelelő sorban.A havi egyenlegeket év végén az évi összesítőben megtudom nézni.Előnye, nem kell számolgatni, csak beírjuk az adatokat és mindig naprakészen megnézhetem.

Olyan 15 évre visszamenően minden kiadást-bevételt pontosan megtudok nézni, és követni tudom a változásokat.

2010. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%

a gyerekeknek nyissál lakástakarékot!!!

ez az egyik legjobb dolog, amivel úgymond spórolhatsz, mert nagyon jó helyre megy a pénz, nem tudod elkölteni felesleges dolgokra! elég csak fejenként 5e ft, az havi 10, de amikor majd szeretnének elköltözni, jó ha van önerejük.

remélem ennyi még nem terheli meg a családi kasszát.


a többi apróságot már leírták a többiek asszem :D

2010. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
79%

vagy ami még eszembe jutott: a bankszámlámhoz nekem van egy valami társszámla féle dolog, tulképp megtak. számla, arra megy átutalási megbízással minden hónapban 5ezer. nem sok, de pár év alatt össze lehet hozni egy biztonsági tartalékot, ami jól jöhet ha elromlik a mosógép, vagy a hűtő, vagy csak szeretnétek venni egy új bútort.

ja, és asszem még kamatozik is egy kicsit.


nekem is nehezen megy a spórolás néha, de amikor a bank intézkedik helyettem, akkor könnyebb :D

2010. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
76%

Már a bankszámlán is lehet spórolni, olyat válassz, ahol alacsony a kezelési költség, vagy nincs is. (az OTP szinte a levegővételért is számláz) Sajnos a folyószámlák nagyon alacsonyan kamatoznak, a maradék pénzt érdemes lekötni úgy, hogy folyamatosan lehessen hozzátenni.

Mi a maradék pénzt minden hónapban átutaljuk egy megtakarítási számlára.


Nem ártana összeírni, mire költötök egyáltalán, sok olyan dolog van, ami nagyon viszi a pénzt (pl fél literes üdítők, édességek).

Kaját főzni, szendvicset csinálni, innivalót is, pl teát.

2010. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!