Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a penzt okosan...

Hogyan kell a penzt okosan beosztani? Hogy sose legyek penzszukeben. Praktikus tanacsokat kerek szepen.

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 17:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

1. add össze az összes havi számlát, rezsit amit be kell fizetni

2. a maradék összeget oszd el a napok számával, 30 vagy 31

3. kijön egy x ezer ft-os összeg, szóval kiszámolhatod egy hétre, egy napra mennyi jut.ha a napi kiadásra megjelölt összeget soknak ítéled, kerekítsd le tetszőleges összegre, pl ha napi 6740 ft ra jön ki, mondjuk 5000-re, így azt jelenti, hogy napi 1740 ft-ot félreteszel, ezt szorozd vissza 30-cal vagy 31-el és különítsd el a költőpénztől (tartalék)


4. egy héten keresztül vezesd a napi kiadásokat, így kiderül mennyit költesz átlagban

4 hét után kiderül, mennyit költesz heti átlagban. ezzel számolja későbbiekre,

ami megmarad a NAPI keretből pluszban, pl 5000 a napi keret de csak 1200-at költöttél, a maradék 3800at tedd be pl egy dobozba, így kitalálhatod mennyit tudsz félretenni.


nagybevásárláskor LISTÁVAL menj, keresd az olcsóbb termékeket, add össze fejben, hogy átlépi-e a keretet. fizetés előtt sétálj egy kört, nézd át akocsit, és gondold meg, mi van ha 2-3 terméket vissza tudsz tenni, pl nem 2 kólát veszel csak 1et..stb...

2010. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát az attól függ.Ha van mit beosztani,akkor nem lesz annyira nehéz,főleg ha eddig 2 kézzel szórtad a pénzt.

Először szerintem fogj egy papírt meg egy tollat,írd össze a kiadásokat meg a bevételek.Mindent.Aztán nézd meg,hogyha feladtad a számlákat,meg egyéb ilyen havi kiadás,mennyi lové maradt ami a kajára,meg az extrákra kell.Ezt bele osztani napi szinten ahogy az első is írta,de általában ez sose jön ki jól,mert úgyis mindig megcsúszik az ember,vagy lesz váratlan kiadás.

Egyébként rengeteg spórolási lehetőség van.Szerintem a kaján,ruhán lehet a legtöbbet spórolni.

1.Ha van a melóhelyeden étkezési csekk/kártya,akkor inkább egyél ott bent,és ezzel már le is van tudva a hétközbeni főzési mizéria.Persze nem írtad,hogy van-e férjed/élettársad/gyereked.

2.Inkább nagy kiszereléseket vegyél,olyat ami sokáig eláll,és figyeld az akciókat.Lehetőleg nagy áruházakban vásárolj,ott olcsóbb minden.

3.Nem kell mindig mindenféle mannákat megvenni,mondj le róla,pl.én hajlamos vagyok sokszor éhesen menni bevásárolni,és olyanokat is megveszek,amiről le lehet mondani simán,csak akarat kérdése.Persze néha vehetsz magadnak csokit,sütit,ezt-azt,de rendszereséggel.

4.Hétvégén olyat főzz ami eláll,betudod tenni a fagyóba,ergó később is jó lesz:)

5.Ha lehet "hivasd" meg magad a barátaidhoz hétvégi ebédre/vacsira:)

6.Ruhákon úgy tudsz spórolni ha turiba vásárolsz.Manapság már egyáltalán nem ciki ott vásárolni,és egyedi darabokra is lelhetsz,fillérekért:)Persze a cipőn,kabáton,fehérneműkön ne spórolj.

7.Rendezzetek csere-berét a barátnőiddel(ha nő vagy:)).Mindenki elviszi a neki nem kellő cuccát,és elcserélitek,így új ruháid lehetnek ingyen:)

8.A régieket is fel lehet újítani számos ötlettel:)

9.A szépség ápoláson is lehet spórolni.Nem feltétlenül kell megvenni a 700-800 ft-os dezodorokat,a rossmann-nak is van saját márkája,ugyanolyan jó,300 ft:)

10.Tusfürdöből,samponból,szappanból,wc-papírból vegyél inkább nagyobb kiszerelést,úgy olcsóbb,és nem is romlik meg:)

11.Drága gyanta és szőrtelenítő krémek helyett vegyél 1 epilátort,amit csak 1x kell megvenni,és évekig lehet használni.

12.Otthon is rengeteg féle kencét el tudsz készíteni magadnak,pl.cukor+méz=bőrradír,arcpakolást szinte bármilyen zöldségből/gyümölcsből,más élelmiszerből is meg tudod csinálni.

13.Nem feltétlen kell költeni kozmetikusra/fodrászra/pedikürösre:)Az arcodat le tudod kezelni te is,leradírozod a bőröd,aztán melegítesz vizet(ebbe tehetsz gyógynövényeket),föléhajolsz 10 percig,utána zsepivel kinyomkodod a pattikat,mitesszereket,alkohollal átkened,majd bekened a szokásos krémeddel.A hajadat magad is tudod vágni,ha mondjuk csak a végéből kell egy kicsit,vagy megkéred a barátnőd,hogy vágjon le belőle,vagy fesse be.A lábadat,kezedet is ugyanúgy tudod otthon ápolni,és nem kell több ezret elkölteni:)

14.Takarítani is lehet "háziszerekkel".Ablakot ecettel is szépen le lehet mosni,a citrom fehérít,jó a vízkőre is.Neten nagyon sokféle ilyesmi praktika van,nézz szét:)

2010. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
utolsonak, koszi, ez is nagyon jo. potn ez a baj hogy nem tervezek, ezt kell valahogy megtanulnom.
2010. okt. 3. 18:01
 14/30 anonim ***** válasza:
92%

az is egy megoldás ha a számolás után hetente 1x veszel ki készpénzt, beosztod napi adagokra. és ne vidd magaddal a bankkártyád :)


ami hónap végén marad a félretett pénzből, megjutalmazhatod magad egy részéből :D

2010. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%

18.00 vagyok

Bocsi,nem láttam hogy közben írtál.De remélem adtam néhány ötletet.

2010. okt. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
szoval utolso elottinek, meg az utolsonak is koszi.
2010. okt. 3. 18:02
 17/30 A kérdező kommentje:
a bankkartyat tenyleg el kell felejtenem...az ember hajlamos azt hinni hogy vegtelenitett osszeg van rajta...
2010. okt. 3. 18:04
 18/30 anonim ***** válasza:
92%
Igen, sajnos a bankkártyás vásárlás tényleg azért nem "jó", mert könnyebben elköltöd a pénzt, nem látod mire költesz és könnyebben elcsábulsz olyan dolgok felé, amikre valójában nincs szükséged.
2010. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

Én két módszert alkalmazok.

1. Fizetés napján leveszek x összeget (ez kb. annyi ami nem szükséges a megélhetéshez. Anno ötezerrel kezdtem) és félrerakom.

2. A többit elosztom ami marad a kifizetések után(számlák) és beosztom napra pontosan. Ha aznap marad beraktam azt is a félretett pénzemhez.


Ui. meglepődtem, hogy mennyi pénzem maradt főleg a nap végén. Anno sokat költöttem baromságokra.

2010. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
A penzt amit felreraktok hova teszitek? Befottesuveg a konyhaban? Vagy a bankszamlan hagyjatok?
2010. okt. 3. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!