Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes-e ilyen nagyszülőkkel...

Érdemes-e ilyen nagyszülőkkel tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim az utcabeli emberekkel közösen bográcsoznak, buliznak nyáron. Volt már olyan alkalom, hogy ilyenkor kimentem a nagyszüleimet meglátogatni, és kellemetlen volt a számomra, hogy a szomszédok ettek, ittak, buliztak, minket meg meg sem hívtak. Szerencsére gyorsan távoztam.

Az utacabeli gyerekekre is volt úgy kiskorúkban sokszor vigyáztak, de mikor én kicsi voltam, hogy úgy hogy nagyanyám még egyedül is itthon hagyott. Az utcabeli gyereknek megünneplik a születésnapját, ballagásra, anyák napjára is elmentek a gyereknek.

Engem volt úgy hogy születésnapomon, névnapomon fel se köszöntöttek, sőt hiába járnak itt ahol itt élünk a szüleimmel, sose látogatnának meg minket. Pedig mi régebben minden este meglátogattuk őket a szomszéd faluba, aztán mégis a szomszédokkal érzik jól magukat.

A falubeli gyerekek mamaként, papaként hivatkoznak rájuk.


2023. jan. 31. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
nem erdemes
2023. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Amikor az utcabeliekkel buliznak, a többi szomszéd minden, nem ott lakó rokona is ott szokott lenni? Mert ha nem, érthető, hogy titeket nem hívtak.

Főleg, ahogy írod, úgy általában az egész családoddal nem jó a viszonyuk. Arról nem írtál semmit, hogy ennek mi az oka, de nem mindig a másik a hibás.

Lehet, hogy a szüleid is így állnak hozzájuk, de az is lehet, hogy egyszerűen csak undok vénemberek (bocs), akik csak szükséges rossznak tekintik a családot.

2023. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

#2

Hasznosnak ítéltem a válaszod, nagyon egyetértek!

Egyetlen gondolatot fűznék hozzá, hogy annyira azért nem lehetnek "undok vénemberek", ha egy olyan közösségben mint amit a Kérdező leírt, ennyire szerethetőek és népszerűek.

Számomra is szinte 100%-ig biztos, hogy a Kérdező szüleivel történt konfliktus, vagy azok sorozata, csak ő ezekről nem tud.

2023. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én anyámat is szereti kb mindenki, nagyon jó embernek, barátnak, társnak tartják.


Aztán velünk állandóan köcsög volt, undorító, elhagyott minket, nagynéném nevelt fel. Az nem jelent semmit, hogy sokan kedvelik őket.

2023. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

#4

Sajnos ilyen is van! De ez a ritkább, mert az emberek valódi énje ki szokott derülni. Egy életen keresztül nem lehet színházat játszani.

2023. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

nem értem. A nagyszülők senkivel nem tölthetik el a szabadidejüket, csak akkor, ha te is meg vagy hívva? Nyilván a rokonok is meghívják őt, és visszahívják egymást.


te most féltékeny vagy a szomszédokra? :D


Ne tartsd a kapcsolatot. Itt mindenre ez a megoldás. Amúgy a leírásból ítélve valszeg észre sem fogja venni.

2023. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

"Nyilván a rokonok is ....."


SZomszédokat akartam írni


6

2023. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Kamu.
2023. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
dehogy tartanám. bakker, bezzeg az enyémek meghaltak :(
2023. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!