Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen helyzetben mennyire...

Ilyen helyzetben mennyire tartjátok/tartanátok a kapcsolatot a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Apai nagyszüleim unokák tekintetében mindig is unokatesóm felé húztak (pl a 3 unoka közül őt vitték külföldre nyaralni, minket tesómmal soha). A kivételezés miatt és mert folyton piszkáltak, hogy milyen vékony vagyok, egyek többet, valamint anyukámat is imádják szidni, nem igazán keresem a társaságukat. Szülinap/névnapra felhívom őket és néhány családi összejövetelen találkozunk, de kb ennyi.

Pár napja felhívtak, hogy szüleimnél hagyták a karácsonyi ajándékom, majd elviszem, ha arra járok, mert úgyse leszek itt karácsonykor. Kb 50 km-re lakom a szülővárosomtól és kb havonta látogatok haza. Nem is értem, miből gondolták, hogy egy napot se látogatok haza az ünnepek alatt (szüleimmel jó a kapcsolatom). Mondtam, hogy ekkor és ekkor otthon leszek. Erre tisztán hallottam mamám hangján, hogy meglepődött, majd közölte, hogy ők aznap nem jönnek be a városba (ők 10 km-re laknak egy faluban, de papa még vezet, szóval az utazás megoldható lenne). Eddig mindig mi látogattuk meg karácsonykor őket, náluk jött össze az apai ági rokonság, de úgy tűnik, ez idén elmarad (vagy minket nem hívnak). A hívás végén mama megjegyezte, hogy azért néha felhívhatnám őket.

Én igazából nem érzem, hogy olyan hű, de szoros lenne a kapcsolatunk és ők se keresnek max, ha felköszöntenek szülinapomkor. Nem értem, miért kéne nekem keresni őket. Anyai nagyszülőknél kölcsönös az érdeklődés, van, hogy ők hívnak, van, hogy én őket. Szüleimné szintén így van mióta elköltöztem otthonról, de úgy érzem, hogy apai nagyszülők kb tojnak a fejünkre.



2022. dec. 20. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Ezt szerintem inkább családon belül kéne megbeszélned...


Senki nem tud semmit az egész viszonyokról, csak amit te most itt leírtál.... Így nem lehet véleményt alkotni.

2022. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

1-es, nem hiszem, hogy sok mindennel ki lehet magyarázni, ha a nagyszülők ilyen mértékű megkülönböztetést tesznek az unokák között


Kérdező, neked nem kell változtatnod semmin. Őket nem érdekled, téged nem érdekelnek, a jelek szerint pedig ez mindenkinek megfelel így, akkor mi a kérdés?

2022. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" ha a nagyszülők ilyen mértékű megkülönböztetést tesznek az unokák között"


Nem tudhatjuk mi volt. Lehet, a harmadik unkának a külföldi nyaraltatásába befizettek a szülei. Plusz 2 gyereket nyaralni vinni lehet, anyagilag megterhelő volt nekik, a szüleid meg nem szálltak be.

2022. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megterhelőbb, de pl hármunkat vihettek volna belföldre/olcsóbb országba, de a mama szerint anyukám túlfélt, minket, mert mikor megérkeztünk a strandra kért minket, kenjük be magunkat naptejjel. A mamáék álláspontja szerint, azonban egy kis leégésbe még nem halt bele senki. Nem tudom, miért fájt volna nekik azt a pár percet megvárni, amíg naptejet kenünk magunkra. Huszonéves fejjel is inkább bekenem magam, minthogy vörösre égjek, aztán szenvedjek.
2022. dec. 20. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, mondtam volna neki, hogy "Mama, ha esetleg nem csak a kuzint vitted volna ki külföldre, meg nem rúgnál belém a testalkatom miatt és anyámat se nyírnád, még az is lehet, ünnepnapon felül is hívnálak. Egyébként meg örülj, hogy ezek után vagyok olyan hülye, hogy még így is felköszöntelek. Lehet, evvel a hagyománnyal 2023-tól szakítok is, na mit szólsz?"
2022. dec. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös teljesen igazad van, ezt kellett volna.
2022. dec. 20. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem tartanám velük.
2022. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért elég szánalmas, hogy felnőtt fejjel egy kisgyerekkori naptejes sztorin vagy besértődve.
2022. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, ha elolvastad volna rendesen a kérdést, akkor kiderült volna számodra, hogy a nyaralást azért említettem, hogy alátámasszam, hogy az unokatesóm a kedvenc. Az összes esetet nem volt kedvem felsorolni. De idén már karácsonyozni se akarnak velem/velünk, de végülis mindegy.
2022. dec. 20. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Áhh, nem tartanám velük. Nem értek egyet azzal, amikor az idős várja el, hogy a fiatal őt keresse. Azt a gyereket úgy kell nevelni meg szeretni évtizedeken át és akkor meglesz a természetes igénye.
2022. dec. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!