Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A balhés családdal mit csináljak?

A balhés családdal mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon balhésak és egyre többet veszekszik egymással ordibálva a család és nagyon zavar már! Már kb 1 éve feszült vagyok és szerintem fő képp e miatt. De anyu mindig mondja hogy ne legyek meg semmi okom rá. Mit csináljak ezek ellen?

2023. febr. 4. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Semmit nem tudsz, amíg nem költözöl el.
2023. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon rossz lehet az a feszültség. Nem írtad, hogy hány éves vagy. Te nem tudod sajnos megtanítani őket, hogy békésen, humorral, szeretettel beszéljék meg a nézeteltéréseiket. Ha teheted tarts távolságot a helyzettől, hogy a feszültségből a lehető legkevesebbet vegyél át, és ne is sajátítsd el ezeket a konfliktuskezelési stílusokat..

Ha teheted vonódj ki, menj el onnan, tegyél fel fejhallgatót, a figyelmedet tereld másra. Ne szorongj miatta. Sajnos vannak ilyen drámázós emberek. Nagyon ártalmas rád nézve. Olvass a diszfunkcionális családokról.

2023. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mikor jobb pillanatok vannak, beszélsz velük.
2023. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Kerüld őket. Igyekezz csak a feltétlen szükséges kommunikáció mennyiségre hagyatkozni. Kerüld a közös tereket. Foglald el magad a szobában. Kerüld a vitákat, konfliktusokat. Ha valaki provokál is, ne vedd fel. Ha hibáztat, ne védekezz: egy vitához mindig 2 ember kell. Hagyd rá, vagy adj kitérő választ pl. "sajnálom, hogy így gondolod".
2023. febr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Költözz amint tudsz.
2023. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőbe jártam mint te. Én esetembe a költözés volt egyetlen megoldás. Utána még a kapcsolat is jobbá vált apám és köztem.
2023. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Fejeld le őket.
2023. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a költözés a megoldás, a természetüket nem tudod megváltoztatni. Nem vagyok vele tisztában, hogy hány éves vagy, illetve mennyire teheted meg anyagilag, hogy elköltözz, de én csak bátorítani tudlak erre.

A szüleidnek sem feltétlenül kellene már egy párt alkotnia, ha ennyire egymás idegeire mennek, ha csak ordítva tudnak egymással kommunikálni.

2023. febr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én életem is ez keserítette meg. Azóta is azt mondom nekem nincs családom. Bár anyámmal már egész jó a viszony, nem járok haza hozzájuk.

18 évesen elköltöztem, inkább diákmunkából tartottam fent magam magántanulóként, depresszióm alakult ki tőlük.


Undorító volt ahogy apám beszél anyámmal, illetve velem. Az ahogy láttam tönkremenni anyám elmondhatatlan szar érzés volt. Na meg persze anyám rajtam vezette le azt ahogy apám viselkedik vele. Így én nem csak azt hallgattam ahogy egymással balhéznak de engem is folyton basztattak...


Soha nem éreztem úgy hogy van családom, ennek köszönhetően 20 évesen már anya lettem. Saját családot alapítottam. Életem legjobb döntése volt. A picit próbáltam levinni de nem akartam, hogy az üvöltést hallgassa. Amikor szóltam érte apám pofán vágott mondván ne ugassak bele. Azóta nem járok haza. Anyám jön le néha néha az unokájához.

2023. febr. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!