Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Elronthatom a...

Mit csináljak? Elronthatom a segítségem miatt családdal való kapcsolatomat?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje nagyon rossz körülmények között tartunk itthon egy tengerimalacot. Igazából úgy kell elképzelni mint egy kutyát láncra verve a kert végében, csak itt kicsi ketreccel élettér és társ nélkül. Feltettem facebookon egy kérdést az állatvédőknél, hogy minden rendben van-e így vele, de sajnos kiderült, hogy amit most teszünk az állattal feljelenthetnek érte állatkínzásért, és ha nem adjuk át nekik akkor meg is teszik. Na most az a baj, hogy átadni szüleim nem fogják és nem szeretném, hogy fel legyünk jelentve ezért. Nincs egy harmadik opció valahogy? Mivel tudom megmenti az állatot átadás és nagyobb változtatás nélkül és egyszerre a családot? Nem akarom, hogy emiatt kidobjanak itthonról!!

2018. jan. 24. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha kidobnak egy tengerimalacért.. Néhol az állat előrebb való a gyereknél. Mondom ezt h úgy szeretem az állatokat,Amugy meg semmi baja nem lesz a ketrecben társ nélkül máshol is igy tartják.
2018. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Mi van? Kisírtál egy kisállatot, szarnak ők rá, hogy mi van vele. Add át, mondd hogy megszökött. Nektek úgyis mindegy, kínozzátok egymást, ne egy védtelen állatkát.
2018. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem sírtam ki, ők hozták ide, és mivel látom, hogy nem foglalkoznak vele, ezért elkezdtem én foglalkozni vele, és segítséget kérni, hogy most mi legyen vele.
2018. jan. 24. 17:22
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Mért nem veszel neki egy nagyobb ketrecet szalmával meg olyan futó kerékkel?
2018. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál beszélni a szüleiddel arról, hogy javítani kellene az életkörülményein?

Anyagilag nagyon nem fér bele, hogy beruházzatok egy nagyobb ketrecre?

Ne követelőzve állj eléjük, hanem szép nyugodtan mondd el, hogy miért is probléma a kis ketrec, és kérdezd meg, hogy ők milyen megoldást javasolnának.

2018. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kibeszéltünk már mindent, de anya elutasította mindegyiket, max ha ingyen kapjuk meg a cuccokat hozzá, az még belefér, de pénzt költeni kaján kívül azt nem :(
2018. jan. 24. 17:44
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Csak fenyegetnek. A rendőrség maximum mond egy ejnyebejnyét és ennyi. Ennél sokkal durvább állatkínzásos eseteket is sorra úsznak meg emberek. Kutyát láncra verve tartani pedig annyira megszokott bizonyos részein az országnak, hogy ha mindenkit lecsuknának érte, elfogynának a börtönben a férőhelyek. Szóval nyugi, viszont a szerencsétlen állatnak mindenképpen találj valami megoldást, mert ez így elfogadhatatlan.
2018. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetôséged van:

1. Jobbá teszed a malac körülményeit. Vannak használt ketrecek 5-6000 Ft-ért (vatera, teszvesz, jofogas...). Ez nem nagy összeg ére. Vagy csinálhatsz magad is ketrecet, kifutót neki. Megmosott kerti láda például. Esetleg írj az állatvédôknek ismét, hogy adjanak (kölcsön) ketrecet. A malac nem nagy igényû, de igényli a foglalkozást. Cserébe határtalan szeretetet nyújt. Nekem is van 2. 4 naponta almozok alóluk, tiszta forgács kerül alájuk. Ezt falubeli asztalosoktól kérem, vezzem. Általában ingyen odaadják, de sokszor viszek cserébe nekik süteményt, sört. Pénzt eddig egyik se kért érte...

2. Átadod a malacot, a szülôkkel pedig közlöd az igazat vagy kitalálsz valamit (kivitted az udvarra és elszökött...).

Szép dolog tôled, hogy segítséget kértél a malac érdekében!

2018. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
Mondd azt az állatvédőknek, hogy beadtad a helyi állatkereskedésbe. Nem hiszem, hogy ellenőriznék.
2018. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek vitték haza ha nem törődnek vele,mert ismerősnek is van akkor ide is kell. Add oda nekik,és mond h megszökött. Jobb sora lesz.
2018. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!