Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha nekem...

Mit csináljak, ha nekem szükségem lenne egy normális családi kapcsolatra, de nem tudjuk kialakítani a szüleinkkel? Más mit csinált, hogy jó kapcsolata legyen minkét családdal?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nagyon előítéletesek. Sajnos elég negatívan könyveltek el magukba, amin nem lepődhetek meg, hiszen nekik senki sem szimpatikus és nem veszik a fáradtságot, hogy megismerjenek. Ez önmagában is kellemetlen és konfliktusra adna okot, de tovább fokozzák azzal a feszültséget, hogy sose mondják a szemembe, amit gondolnak. Ezt onnan tudom, hogy visszahallottam már mástól. Legszívesebben leülnék velük megbeszélni ezeket a dolgokat, de nem tehetem, mivel mástól tudom és nem szeretnék ezzel nagyobb problémát okozni a családban.


A saját szüleimnek meg az a szokása, ha valamit nem kapnak meg, akkor visszautasítanak minket, mintha gyerekek lennének. Jelenleg a családom most is sértetten viselkedik felénk, mert megkértek egy szívességre, amit csak félig tudtunk befejezni nekik(kevés volt rá az idő, betegség is közbejött és pár napon belül ki kellett utazzunk külföldre egy nem várt dolog miatt). Ezt persze ők is tudják, de így is nagyon hülyén viselkednek velünk. Elmondtuk, hogy sajnos nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna és sajnáljuk, hogy teljesen nem lett kész. Ennek ellenére még egy köszönömöt sem kaptunk a munkáért és még nem is állnak velünk szóba rendesen. Ha átmegyünk nem kérdeznek tőlünk semmit, alig néznek ránk, stb. Elmondták mennyire meg vannak sértődve azért, mert képtelenek voltunk megoldani. Én is elmondtam a véleményemet, hogy jobban esne, ha megköszönnék és türelemmel lennének felénk.


Én csak egy normális, szerető családra vágyok, ahol tényleg szeretnek minket, nem előítéletesek felénk, nem kapunk "szeretetzsarolást", ha nem tudunk valamit megadni és később a gyerekeimnek normális nagyszülői lehetnek, ahova szívesen viszem őket. Egy szép családra vágyok, mert nekem fontos a családi légkör. Ez viszont minden csak nem szép és nem normális. Ez persze csak egy kicsi kiragadott probléma volt. Ezenkívül sorolhatnám, hogy anyós-após minkét oldalról mennyi dolgot csinált, ami a házasságunkban feszültséget okozott és odáig elfajult, hogy remegő kézzel megyek át a férjem szüleihez.:( Azaz már át se megyek emiatt.


2016. aug. 30. 02:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert hagyod magad, és megtehetik veled.


A megoldás is ez, mindkét oldalon odacsapsz.


Nyugodtan ülj le a kedves anyóssal, hogy XY-tól meg Z-től többször hallottad, hogy... És ha kell, itt előtte hívod fel, úgyhogy azt a részt ugorjátok át, hogy az neeem, hát ő ilyet nem mondott. Tessék belemondani a szemedbe, hogy mi a probléma veled, vagy ha a képes feledbe nem sikerül, akkor a hátad mögött se álljon neki kidumálni, mert te is ki fogod ám nyitni a szádat!


A kedves szüleiddel is ideje lenne felvállalni a konfliktust, és megmondani, hogy ha azt nem tudják értékelni, amit megcsináltatok, és nem értik meg, hogy ez-az közbejött, akkor ba.sszák meg és csinálják meg ők! Mert te innentől egy szalmaszálat nem teszel keresztbe, te nem szorulsz rá arra, hogy még náluk is cselédkedjetek, aztán még húzzák is a szájukat. A viszontlátásra, majd ha tudnak köszönetet mondani a segítségért, akkor keressenek, addig te nem vagy kíváncsi senkire.


Aztán a legegyszerűbb, ha mindkét szülőpárral az abszolút minimumra csökkentitek a kapcsolattartást (szülinapra üdvözlőlap, karácsonykor két órás látogatás), és ha lesz saját gyereked, akkor ti kialakítjátok azt a légkört, amire szükséged van.

Azt gondolom te is látod, hogy a normális nagyszülőkre esélyed nincs. :(

2016. aug. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

1. Ezekkel a szülökkel nem lesz soha "szeretö család", okosabb, ha a pároddal egymásra koncentráltok a család gondolatánál.


2. Az "anyóséknál" nem érdemes erölködni, ha nem akarnak veled közelebi kapcsolatba kerülni/megismerni, akkor ne keressétek öket, max. a "kötelezö" alkalmakkor látogassátok meg öket röviden.


3. A te szüleiddel meg a helyeben megszakítanék mindent, mert ezek szerint csak kihasználnak benneteket. Egy felnött pár ne a gyerekétöl várja el, hogy ezt-azt megvesz/kifizet, stb nekik.


4. Tudatosítsd magadban, hogy nem érdemes rájuk energiát pazarolni, ti ketten vagytok a fontosak. Szeretet kieröltetni nem lehet, viszont sem kihasználásra, sem a hátad mögötti pletykákra nincs szükség.

2016. aug. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjeddel gondolkozz a családon,már nem a szüleitek lesz a család. Ök lassan csak rokonokés nektek kell egx családnak lennetek.
2016. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezekkel kb. egyet is értek,hogy jobban ki kéne álljunk magunkért. folyamatosan ezt tesszük, de nem vagyunk ennyi konfrontációhoz szokva. ebben van mit fejlődjünk.


Valahogy szeretném még így is menteni a dolgot,mert normális családra vágyok mindkét oldalról. A férjem szülei nyaralni is hívtak minket,amit lehet kezdeményezésnek is venni. Viszont ők eddig kimondottan beszólogatósak voltak velem. Amióta házasok vagyunk már nem szólnak be és udvariasak.Legutóbb egy családi beszélgetésnél,ahol nem voltam megkérték a férjemet,hogy ne mondja el nekem azt,amiről beszéltek. Az a téma meg engem is érintett volna. Most leülnék ezt megbeszélni velük,de férjemet sem szeretném kínos helyzetbe hozni. Ő így is kifejezte feléjük,hogy ez nem volt rendben,hogy engem kihagynak kettőnket érintő családi dolgokból.


A helyzet kicsit lehetetlennek tűnik,mert ha átmegyek már olyan ideges leszek az egész helyzettől,hogy konkrétan rosszul vagyok fizikailag is. Szeretném rendbe hozni,de nem tudom,hogy kéne. Más hasonló helyzetben,hogy alakít ki jó viszonnyt?

2016. aug. 30. 09:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de eléggé rébuszokban beszélsz.

Mi az, amit nem tudtatok befejezni a te szüleid számára?

Mi az, amit anyósodék a férjeddel beszéltek meg, és téged nem vontak be?


Mondjuk, ha engem arra kérnek, hogy ne mondjam el a másiknak, akkor ezt betartom. Tehát ha én lennék a férjed helyében, akkor erről most nem tudnál és nem húznád magadat rajta. Nyilván, ha érintené a feleségemet, akkor megmondanám, hogy nélküle nem döntök ebben, tehát vagy nincs döntés, vagy engedjék meg, hogy elmondjam neki ezt.


A mástól visszahallott dolgokról meg az a véleményem, hogy aki visszamondja, arra (is) haragszom, mert ő egy sz..keverő! Nyilván nem azért mondták el neki anyósodék, amit elmondtak, hogy ő visszamondja neked. Akkor meg minek mondta el? Tartotta volna magában!


Mondjuk nekem jobb idegeim vannak, én - ha hívnak - mennék hozzájuk vendégségbe és egyáltalán nem remegő kézzel nyúlnék a rántott húshoz vagy a süteményekhez. :DDD

2016. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben vagyunk és sokszor szomorkodunk is emiatt.Persze megfogadjuk,hogy nem foglalkozunk ezzel a témával,de nehezen nyugszunk bele.Tudom,nincs tökéletes család,de sokszor érzem,tapasztalom hogy nálunk még annyira sem működik mint pl ismerősöknél a családdal való kapcsolattartás. Nyilván emiatt nem akarunk eltávolodni sem teljesen,csak kis távolságot tartani és járunk hetente,sőt havonta sem látogatóba egymáshoz.Persze még nincs unoka,de ha lesz biztos valamivel gyakrabban találkozunk.Azért nyilván nálatok is lesznek a gyerekeknek nagyszüleik,mert csak tudni fogják kik azok meg valamilyen kapcsolattartás akkor is lesz. Nálunk meg van szokva,hogy ünnepekkor találkozunk,felköszöntjük egymást de feleslegesen nem igen.Ha lesz gyereketek neki az lesz a legfontosabb,hogy a szülei milyenek és nektek is ez legyen,a nagyszülők miatt meg ne legyél feszült. Valaki írta,hogy néha azért álljatok ki magatokért,egymásért a szülők előtt is és ne hagyjátok,hogy bábuként kezeljenek benneteket,mert ez sokszor jellemző. Ilyen miatt volt pár szüneteltetés nálunk, de aztán úgy vettük észre valamit még is hatott.
2016. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!