Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor jelentették be...

Karácsonykor jelentették be barátaink, hogy júniusban jön a második baba. Örülök, de mégsem tudok igazából, őszintén örülni. Féltékeny vagyok rá vagy inkább irigy? Megmondjam nekik?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék kisbabát. 34 éves vagyok, 3 éve házas. Minden vágyam egy gyerek. De a férjem közölte, hogy márpedig nekünk soha nem lesz gyerekünk. Ha akarok, akkor váljak el. Persze, ez nem megy ilyen könnyen, mert én tőle akarom a gyereket és nem mástól.

Már-már kezdtem is beletörődni, hogy idős koromban senki nem lesz, aki rámnyitja az ajtót és erre fel jött ez a bejelentés.

Mosolyogtam, gratuláltam, örültem és közben meg legszivesebben elsirtam volna magam.

Megmondjam ezeket az érzéseket a barátunknak, mert nem nagyon szeretném ,ha a terhesség részleteivel és az ő nagy örömükkel zavarna engem. Nekem ez nagyon fájna és nem esne jól.


2008. dec. 27. 17:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
A férjed önző, már bocs, miért nem akar gyereket?
2008. dec. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Igazából nem tud semmi normális indokot mondani, miért ne legyen gyerekünk.

Ilyenekkel jön, hogy kicsi a lakás, albérletben lakunk, nincs elég pénzünk, nagyobb kocsi kellene majd, több túlórát kellene vállalnia, állandóan fáradt lenne. Igen. Mindig csak az, hogy ő hogy érezné magát és neki milyen nehéz lenne. De a jó oldalát miért nem látja? Hogy egy kisbaba mennyi örömet tud okozni?

Amikor karácsonykor ott voltunk a barátainknál, a 2 éves fiukkal olyan jól elvolt. Nevetett vele, játszott, le sem akarta az öléből tenni.

Abban reménykedek, hogy ha talán meglesz nekik a baba, akkor majd észhez tér és látja, mennyi örömmel jár mindez.

De addig nekem ne áradozzanak és ne meséljenek a kisbabáról, mert nem akarom.

Szóval, elmondjam ezeket a barátainknak? A férjemnek elmondtam. Lett is belőle egy jó kis veszekedés.

2008. dec. 27. 17:27
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg ha ismerőseid részletezni akarják a terhességet, mondd el, hogy neked nem lesz, mert a férjed nem akar. Ez nem a Te szégyened, hanem a férjedé, és a barátaitok meg jobb, ha tudnak róla, hogy nem akarsz erről a témáról beszélni.

De egyébként tényleg miért nem akar a párod gyereket?

És Te miért maradsz mellette, ha minden vágyad ez?

2008. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok...abban igaza van a párodnak, hogy albérletbe nem a legokosabb dolog gyereket vállalni...viszont ő akár 60évesen is csinálhat gyereket...Az ismerőseiddel beszélj nyugodtan őszintén, de a férjed viselkedése tényleg nem a legjobb.
2008. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
A feleségemmel 1 éve voltunk házasok mikor bejelentette, hogy abba hagyta a fogamzásg. szedését. Én vártam volna még 2-3 évet a gyerek áldással, míg anyagilag össze kapjuk magunkat, de nem így történt! Nem bántam meg ennek már 13 éve, van két fiunk. Szóval ne nyugodj bele, hogy a párod nem akar gyereket! A barátaidnak ne mond el, mert félreérthetik és talán elveszítheted őket.
2008. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne mondd meg nekik, hogy irigy vagy. Ha már komoly dolgokról akarsz beszélgetni, akkor inkább a férjeddel beszélgess el.

Most sok mindent írtam a házasságodról, amit aztán kitöröltem, mert nem akarlak megbántani. Számomra az egész helyzeted felfoghatatlan, és hogy egyáltalán mit akarsz olyan pasitól, aki a nők legtermészetesebb vágyát tiporja el ráadásul azzal, hogy válj el, ha akarsz. Tehát neki tökmindegy, hogy a felesége vagy, vagy sem.

Ez biztos hogy okés így? Nem félsz, hogy később nagyon nagyon meg fogod ezt bánni?

2008. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem beszélj a barátnőddel,hiszen a barátnő azért az,mert meg lehet beszélni vele dolgokat...

A házasságodat meg gondold át,mint írod albérletben éltek,sok vesztenivalód nincs!

2008. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg a barátaidnak, lehet, hogy egy időre kifogytok a közös témákból, de még mindig jobb, mintha rendszeresen felhergelnéd magad, és még el is fojtanád. Talán ha elmondod nekik, utána még jobban is fogsz tudni velük együtt örülni.
2008. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

Én is úgy gondolom, hogy nyugodtan elmondhatod a barátnődnek, hiszen azért a barátnőd, hogy megértsen. Persze ne azt mond neki, hogy féltékeny és irigy vagy, hanem, hogy egyszer Te is szeretnél babát, de a férjed abszolút nem akar és ha emiatt esetleg félreérthető lennél néha, ne haragudjon rád! Én teljes mértékben megértelek. pár hónapja vetéltem el, és persze az ismerősők ilyenkor jelentik be a babát és ilyenkor látod a legtöbb bébit magad körül.

A férjed viszont abszolút nem értem. Egy nő minden vágya egy isbaba, és elég nagy önzés ettől az élménytől megfosztani bárkit is. Az én páromnak van 2gyereket, és a kapcsolatunk elején ő sem akart, de egy ideje jobban akarja szinte mint én. Ő azt mondja imád, soha nem szeretett még így senkit, és nem tudná elképzelni, hogy ne legyen belőlem "mégegy". És ez így van rendjén. Én ebben az esetben megkérdőjelezném mit érez a férjed, ha ennyire csak magával törődik!

2008. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Hú!!! Ne haragudj, de olyan szinten felháborodtam azon amit írtál! Mi az, hogy akkor válj el??!! Basszus! Akármennyire szeretem a párom, ha nekem ezt mondaná abban a pillanatban lépnék. Lehet neked is ezt kéne tenned. Hátha megjön az esze. Ez így nagyon nem jó! Ne hagyd, hogy tönkre tegye az életed!
2008. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!