Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor jelentették be...

Karácsonykor jelentették be barátaink, hogy júniusban jön a második baba. Örülök, de mégsem tudok igazából, őszintén örülni. Féltékeny vagyok rá vagy inkább irigy? Megmondjam nekik?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék kisbabát. 34 éves vagyok, 3 éve házas. Minden vágyam egy gyerek. De a férjem közölte, hogy márpedig nekünk soha nem lesz gyerekünk. Ha akarok, akkor váljak el. Persze, ez nem megy ilyen könnyen, mert én tőle akarom a gyereket és nem mástól.

Már-már kezdtem is beletörődni, hogy idős koromban senki nem lesz, aki rámnyitja az ajtót és erre fel jött ez a bejelentés.

Mosolyogtam, gratuláltam, örültem és közben meg legszivesebben elsirtam volna magam.

Megmondjam ezeket az érzéseket a barátunknak, mert nem nagyon szeretném ,ha a terhesség részleteivel és az ő nagy örömükkel zavarna engem. Nekem ez nagyon fájna és nem esne jól.


2008. dec. 27. 17:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%
Én csak annyit írnék, hogy még a házasság előtt véggiggondoltam volna a dolgot, hogy gyerek nélkül kell leélnem az életemet a választottam miatt...hát SOHA! Ennyit egy pasi sem ér! Ha ennyi idős lennék, rögtön lelépnék, aztán vagy megjön az esze, vagy keresnék mást. Még az is jobb, mint gyerek nélkül! Nekünk most van egy fél éves kislányunk, 32 vagyok, de kicsit bánom, hogy nem lett hamarabb, mert amióta ő megvan, már 3 gyereket is szeretnénk, de félek, már nem fér bele az időbe. Nem beszélve arról, hogy ennyi idősen már nagyon ritka, hogy gyorsan összejöjjön, úgyhogy ha most belekezdenél, szerencsés esetben 36 évesen szülhetnél, úgyhogy tényleg igyekezni kell. Ja, és nem a pénz meg az anyagi javak az első, hanem az egészség és a család (gyerekekkel!)
2008. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%

Ne a barataidra legyel irigy, hanem a ferjedre merges! A barataid babajanak oruljel, hiszen ha oszinten a barataid, akkor orulsz, es nem vagy irigy. Nem biztos, hogy ok egyfolytaban a babarol fognak beszelni nektek. Kulonben ha annyira jo baratok lennetek, akkor szerintem tudniuk kellene, hogy nalatok mi a helyzet, nalatok miert nem jon mar a baba. Ez egy jo barati kapcsolatban teljesen normalis dolog, hogy az ember megkerdezi, sot elmeselik egymasnak a baratok a dolgokat.

Nekem vagy egy ismeros par, ahol a most mar apuka nem akart hallani a gyerekrol, de az anya mindig kerte ot, hogy igenis legyen baba, legalabb egy. Lett is babajuk, es azota az apuka is ugyanolyan boldog, mint az edesanya.

Kulonben hazassag elott ez nem volt tema nalatok?

2008. dec. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%

Én màr irtam neked vàlaszt,de valamit hozzà szeretnék füzni(nem hagy a kérdésed nyugodni)

Az én baràtnömnek 3 gyermeke van,igaz màr nagyok.

És a baràtnöm joval idösebb nàlam.

A 3. gyerek utàn megmütette magàt,nem akart többé gyereket(abban az idöben)

Én most vàrom elsö babàmat.

Sajnos baràtnöm szo szoros értelmében irigy.

Rosszul esik neki,hogy én most kezdem élvezni az anyasàgot,neki meg lassan kirepülnek a csemetéi.

Nem beszélhetek vele babàs témàkrol.

Ha véletlenül felhozom,akkor azonnal mondja,hogy még ö is vàgyik egyre,de màr nem lehet.

Hogy milyen rossz lesz neki làtni,ha én a babakocsit tolom,ö meg csak "nézi"

Làm hiàba 3 gyerek,még mindigg szeretne,,de rossz lépést tett annak idején.

Ebböl azt szeretném kihozni,hogy a baràtnöd valoszinü nagyon is szeretne szinte mindennap a babàjàrol beszélni,ez a terheseknél normàlis dolog.

De neki meg az fog fàjni hogy veled nem oszthatja meg efféle gondolatait,mert neked fàj.

Pedig neked is lehetne!

Csak cselekedni kell.

A pàrod ha nem akar babàt,az azt jelenti,hogy nem ö az,aki melett boldogsàgot talàlsz.

És ha nem vagy vele boldog,akkor miért vagy vele?

Tarts szünetet,menj el rokonokhoz egy idöre,és akkor mindketten ujragondolhatjàtok az egészet!

2008. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
91%

Nos, én azt mondom, hogy a férjed egy érzéketlen barom, te pedig egyszerűen mártír vagy, és hagyod magad kihasználni. Bocsáss meg, de így gondolom. Klasszikus eset a tiétek: a pasi nem akar gyereket, a nő sok szenvedés árán beleegyezik, kiöregszik a szülőképes korból, aztán tudod, mi történik?

A pasi elhagyja a nőt egy húszéves csajért, mert 40-45 évesen rájön, hogy neki mégis kell gyerek, és a másik nő tud neki szülni.

Nos, én a helyedben egyrészt ebben a pillanatban rúgnám ki a pasit, még akkor is, ha szeretem. Mert az a pasi, aki nem tartja tiszteletben a vágyad, hogy gyereked legyen, nem méltó arra, hogy továbbra is mellette maradj. Még fiatal vagy, van időd rendes, normális, családszerető embert találni!

Egy másik aspektus: ha nem akar gyereket, valószínűleg már az esküvő előtt is megmondta. Te akkor miért mentél hozzá? Miért adtad fel magadat, a vágyaidat, a családot? Mert szeretted? Vagy mert az érzelmi rabszolgája voltál (és vagy még mindig)?

A barátaidat pedig ne büntesd azért, ami a te, igen, egyes-egyedül a te hibád. Most gondolom irtó szarul esik ezt így leírva látni, de az igazság az, hogy amiért irigy és féltékeny vagy, egyes-egyedül te vagy a hibás. Ha tovább sajnáltatod magad, és nem lépsz, azzal egyrészt azt fogod elérni, hogy tényleg nem lesz gyereked. A férjed valószínűleg el fog hagyni, te pedig úgy fogsz megöregedni, hogy állandóan keseregni fogsz a rossz sorsodon, amiért így kibabrált veled. Holott arról van szó, hogy rosszul választottál, mert a férjed és a te életcélod egészen más, és egymással nem kompatibilis: mondom ezt így, látatlanban. Olyan nincs, hogy van is gyerekem, meg nincs is. Lehet "gyerekpótlékot" találni unokaöcsikben, keresztgyerekekben, de biztos, hogy ezt akarod?

Most még van idő váltani. Sajnálom, ha rosszul estek ezek a kemény szavak, de csak annyit tudok mondani: a saját elhibázott döntéseidért neked kell tartanod a hátad, nem másnak, főleg nem a barátaidnak, akik most úsznak a boldogságban a baba miatt. Nem érdemlik meg azt, hogy őket büntesd a saját hülyeséged és a férjed begyöpösödött gondolkodásmódja és bunkósága miatt.

Egy nagyon hasznos könyv: Haas Anna: A feleséged vagyok, nem a cseléded. Ajánlom nagyon olvasásra, mert félelmetesen igaz dolgok vannak benne.

2008. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Esküvő előtt is beszéltünk róla természetesen. Akkor azt mondta, hogy ha jön a gyerek jöjjön. Nyáron voltunk az érettségi találkozóján és mindig osztálytásra már ott dicsekedett a gyerekei fényképeivel. Ö meg ugye nem. És amikor hazajöttünk, akkor is azt mondta, hogy milyen jó lenne, ha összehoznánk egy gyereket. De sajnos nem sikerült. És ezért én elmentem kivizsgálásra. Minden rendben van igazából, csak egy kicsi hormonprobléma van. De kaptam rá gyógyszert és majd a következő cilus 21. napján kell visszamennem és akkor is kapok valami injekciót, ami segit, hogy a rákövetkező cilusban terhes lehessek.

Természetesen, az is pontosan le van irva, hogy majd a gyógyszer szedésekor mikor kell együtt lennünk.

Itt tartunk most. Vagyis elvileg már a jövő hónaptól terhes lehetnék, ha akarnék.

Ezt még nem tudtam, amikor a kérdést kiirtam, mert azóta voltam az orvosnál.

Viszont, tegnap este mondta a férjemnek, hogy ha úgyis van időpontom a dokihoz, hogy ne vesszen kárba, iratok fel fogamzásgátlót. Eddig nem szedtem.

Erre azt mondta, hogy ne irassak fel és szedjem csak be azt a gyógyszert, amit kaptam.

Lehet, megváltozott a véleménye?

2008. dec. 29. 14:23
 26/33 anonim ***** válasza:
83%
Már megbocsáss, én pasi vagyok, ennek ellenére (vagy éppen ezért) azt tanácsolom, szülj gyereket a saját elhatározásod alapján, mégpedig minél előbb. Azok a nők, akik ebből kimaradnak, szerencsétlenek egész hátralevő életükben! A házasság célja és értelme a gyerek! Ha a férjed ezt nem így gondolja, akkor keress mást partnernak a gyerekneveléshez és hagyd ott amint lehet. Ha viszont úgy látod, hogy elfogadná a gyereket, ha már megvan, akkor fölösleges megtanácskozni vele, ne szedd tovább a gyógyszet és kész! Igy, vagy úgy lépj, de ne sokáig halogasd, mert tényleg, mások a te korodban már boldogan játszadoznak a gyerekükkel (gyerekeikkel)!
2008. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Még hozzátenném, ha lemondasz a gyerekről, nagy valószínűséggel a férjednek 10-15 év múlva megjön az esze és már szeretne gyereket - csinál is majd egy nálad 20 évvel fiatalabb csajnak...

Egyébként kevés férfi akar gyereket, a legtöbb sóhajtozik, ha jön, beletörődik, ha megvan, aztán 1-2 év után már odavan érte és büszkélkedik vele - ilyen az emberi természet.

2008. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Megvaltozott a velemenye, ne am vegyel be egyetlen db fogamzasgatlot!!!! Latod, igy sem sikerul elsore, kezelesre kell jarnod! Legyel terhes, meg ugyis 9 honap mire megszuletik. Ha most nem sikerul elsore, akkor is meg legalabb csak 1 ev mulva fog megszuletni!

Vallald be, ne felj, biztos orulni fog nagyon! Legalabb egyet szuljel, ha tobbet nem is, azt az egyet imadjatok majd, szia!

Buek!

2008. dec. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Nem szedek fogamzásgátlót. Clomidot kell szednem a 4-8-ik napon és a 21. napon elmenni progeszteron injekcióra. Elvileg igy már a következő hónapban terhes lehetek.

Na erre mondta a férjem, hogy szedjem csak be a Clomidot és ne irassak fel fogamzásgátlót.

2008. dec. 31. 16:36
 30/33 anonim ***** válasza:
azért az még érdekelne ha terhes lennél,elvetetné?
2009. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!