Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sokat várok a családomtól?...

Túl sokat várok a családomtól? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 nap múlva lesz a párommal az egyéves évfordulónk. De anyám képtelen őt elfogadni. Vagy azt, ha együtt elmegyünk valahová. Ő még a régi (16 századi) elveivel foglalkozik, miszerint a fiú és a lány nem lehetnek otthon kettesben ha más nincs velük, nem mehetnek el sehová, mert az autóban is lehet szeretkezni, ami házasság előtt szerinte szigorúan tilos, aki mégsem szüzen megy férjhez már mennyasszonyi ruhát fel sem vehet, mert az ugye a szüzességet szimbolizálja. Egy nő szerinte nem mehet el a párjához, mert egy nő nem udvarolhat, azt nem illik. Ha idejön a párom udvarolni, akkor utánna napokig nem szól hozzám.

Mit tehetnék? Nem vagyok már gyerek, dolgozok, ha bármire szüksége van segítek neki. Akár anyagilag, akár a ház körül. A párom szerint le kellene lépnem, de félek, hogy többet nem jöhetnék haza. Viszont a kapcsolatot teljesen nem akarom megszakítani a családommal. Szeretném ha megismerhetnék majd egyszer az unokáikat, vagy támogathatnám, segíthetném őket a későbbiekben is. A legnagyobb fájdalmam az, hogy mielőtt megismertem a páromat, anyukám volt a legjobb barátnőm, most pedig képes napokig hozzám sem szólni, mert mást is szeretek rajta kívűl. Legyetek szívesek írjatok valami véleményt, vagy ötletet, vagy tanácsot, mert kezdem azt érezni, hogy "szétszakadok"! Mit tehetnék/tehetnénk? Én 24 vagyok a párom 25.


2010. okt. 4. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Erre van két szép magyar szó: prűdd és lelkizsaroló.

Apukád is hasonló nézeteket vall mint az anyukád? Gondolom elköltözni se hagyna házasság elött balhé nélkül. Azért csak szorgalmazd a dolgot, mond meg neki, hogy nem a pároddal költözöl össze hanem egyedül fogsz élni. Ott majd a te szabályaid érvényesülnek.

Ha úgy érzi tisztességesen felnevelt akkor bizzon benned annyira, hogy úgy cselekszel ahogy jól legyen neked.

2010. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Én nem sajnálnék egy valaha talán szép, de most már gyerekes, zsaroló kapcsolatot. Nyugodtan vesszetek össze, ha maradt valami érték a kapcsolatotokban, úgysem bírja ki, és kibékül a helyzettel.
2010. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem engedne elköltözni balhé nélkül. Még dolgozni sem mehettem el. Itthon olyan munkát találtam, hogy négy napot dolgozok, három különböző helyen, s.r fizetésért. De itthon kell lenni...
2010. okt. 4. 21:50
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem jogos a részéről ez a viselkedés. Ez a TI életetek, amit úgy és olyan elvek szerint éltek, ami nektek tetszik, hiszen jogotok van hozzá. Ezt tudomásul kellene vennie, hogy ti nem ő vagytok. És ha ezen kívül te normálisan, segítőkészen állsz hozzá, akkor nemnagyon lehet kifogása szerintem.
2010. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Szakadj le anyád szoknyájáról,ezt cska így lehet megoldani.
2010. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Anyud még mindig hordja a köldökzsinort, amivel magához akar láncolni akár örökre. Lehetsz te 40 évis is, akkor sem fogsz számára helyesen cselekedni.

Kérdezd meg tőle, hogy mitől fél? Ő nevelt fel, s ha nem bízik a saját prodoktumában, akkor elsősorban önmagában keresse a hibát.

2010. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem szabad hagynod magad, bőven felnőtt nő vagy már! Anyud sajnos ezt nem tudja elfogadni, de biztosan te is érzed, hogy egyáltalán nem mondható "tisztességtelennek" az , ahogyan élsz. Beszéld meg anyuddal, hogy tiszteletben tartod azt, ahogyan ő gondolkodik, s nem akarod megbántani, de neki is meg kell értenie téged! 1 éve van kapcsolatod, ami jelzi, hogy nem futókalandról van szó. Írod, hogy nem akarsz minden kapcsolatot megszakítani - nem is kell, de valószínű az lenne a megoldás, ha külön költöznél, mert akkor talán megérthetné anyud is, hogy önálló életed van...
2010. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom egyeduli gyermek vagy, s talan idosebb a Mamad, de ez a viselkedes valoban nem termeszetes.


Barmennyire szereted a Mamadat, de probalj meg "levallni" Rola, mert igy eltelnek a fiatal eveid, s csak elsz egy kalitkaban, amibol elobb-utobb ugyis kikell repulnod.


Vagy pedig jelensd be, hogy ferjhez mesz a parodhoz, ha mar annyira komoly ez a dolog.


Ne maradj igy, mert tonkre fogsz menni lelkileg, valtoztass es ha kell, akkor koltozz el, amit akar titokban is megtudsz tenni, hogy kevesebb problema, vagy vita legyen.

2010. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, sokmindent eddig is titokban tettem meg. És a lelkemet már késő félteni, mert már teljesen összetörtem lelkileg ettől a dologtól.
2010. okt. 4. 21:59
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

21:54-nél a pont.

Nálam is valami hasonló VOLT, mondjuk én leléptem, akár tetszett, akár nem. Hogy mit hozott ez az életemben? Egy nagy felszabadulást. Ilyen áron nekem megérte. Idővel majd kiböki, hogy mi is a kínja ...

Amiről azt gondolom, hogy engem igazol: nem érzek lelkifurdalást az események miatt, tekintve hogy milyen voltam és milyen lettem.

Ha egy nap az ilyen szülő belátja a hülyeségeket, akkor jön az a bizonyos pont az i-re.

2010. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!