Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám sokat veszekszik velem,...

Anyám sokat veszekszik velem, mert nem jók a jegyeim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17l vagyok. Azt veszem észre, hogy a net a tanulás rovására megy. Tudom, hogy nem lenne szabad sokat neteznem, de nem bírom ki.
2011. okt. 14. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Tanulj b+..
2011. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod miért nem tanulsz, tegyél ellene.

Pl. Suli után, menj könyvtárba ott is lehet tanulni és nincs kísértés, hogy gépezzél.

2011. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nézd... 17 éves vagy... Talán már elég érett vagy hozzá, hogy elmondjam. A neten tanulni is lehet.
2011. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj a konyhában, vagy az udvaron stb. tehát ne ott, ahol a gép van.

Szabd meg magadnak, hogy naponta mondjuk 6-tól 8-ig netezhetsz, többet nem.

Írva ne chatelj, az a legidőrablóbb. Szoktasd át a barátaidat a szóbeli beszélgetésre.

És ahogy írta az utolsó, a tananyaggal kapcsolatban is tudsz keresgélni a neten.

2011. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Húzd ki a gép legfontosabb kábelét és add oda anyukádnak és mond meg neki hogy csak hétvégén adja vissza vagy valami :D És akkor tessék ellen tudsz állni.Én is hasonló kép vagyok.Csak én eltudom magamat szakítani a géptől valamennyi időre.
2011. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hailey13 ***** válasza:
78%
nekem is ez van vasárnap:D ott a gép, előveszem a könyvem pl a franciát hogy alibim legyen a google fordító, aztán még egy kicsit megnézem hátha jött egy levelem, vagy értesítésem facebookon... aztán ez megy este tízig, kitalálom hogy reggel felkelek, akkor meg kinyomom a telefont hogy majd óra előtt szünetben tanulok, ott meg úgyvagyok vele hogy már mindegy. egyébként hétvégén nem vészes, de hét közben elég húzós. mondjuk nekem ígyis alig van időm, hogy odaadom muteromnak a laptopom töltőjét hétfőtől péntekig:D
2011. okt. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A könyvtárban is van net. :D
2011. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Mert buta vagy és nem tudod átértékelni a helyzetet. Nem anyádnak tanulsz, ezt nagyon jól jegyezd meg.
2011. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Vágd el a netkábelt :D
2011. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: zárass le egy külső emberrel - azaz ne magad tedd, mert az nem ér semmit - minden olyan oldalt, amin lógtál eddig. Hogy el se érhesd. Különös tekintettel a FB-ra és hasonló "közösségi" portálokra. Csak guglit hagyj meg, és egy-két oldalt. Később majd ez megy külső kontroll nélkül is, de először valamin el kell kezdeni a netről való levakaródást.


Kezdj el sportolni! Ha nagy a közösség utáni vágyad, akkor csoportos sportokra gondolj elsőrban, de ha nem, akor mehetsz úszni, futni is. Erősíti a kitartást és az akaraterőt és segít koncentrálni.


Azt lásd magad előtt, hogy azzal nyersz, ha tanulsz, azzal boldogulhatsz az életben, azzal nem, ha folyton azt lesed, hogy melyik "barátod" mit csinál a FB-on vagy hasonló helyeken. Inkább fogd magad, öltözz fel, ülj buszra és csöngess be hozzájuk. Menjetek el együtt egy pizzát enni, egy jót beszélgetni vagy akárhova. A s--et se növeszted tovább a gép előtt, és utána jobban tudsz koncentrálni is a feladatodra.

2011. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!