Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérnek mennyit illik adni...

Testvérnek mennyit illik adni esküvőre?

Figyelt kérdés

A férjem húga házasodik. Mi is a sógornőmmel barátok vagyunk, a vőlegénye meg a férjemnek jó barátja.

100e ftra gondoltunk plusz valamilyen ajándék kb 40e Ft értékben, valami maradandó, szép.


2023. febr. 14. 18:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Mi a szűk családban (szülő, testvér) nem ajándékozunk. Kivesszük a részünket a szervezésből, elszállásolunk távoli rokont, cipekedünk, ami csak akad. Ez az ajándék.
2023. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Szia,én a nővéreméknek 200 ezret adtam
2023. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%
de jó, hogy nincs testvérem
2023. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Mivel építkeznek a leghasznosabb dolog a pénz szerintem.
2023. febr. 14. 20:38
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

Mi nagyon jó testvérek vagyunk a húgommal, de amikor férjhez mentem nem adott és nem vártam el tőle egy fityinget sem, mivel nem is tudott volna adni, mert tanult.

Aztán ő ment férjhez, én ott álltam egy 8 hónapos gyerekkel megözvegyülve, mert a férjem motorbalesetben meghalt. Én sem tudtam neki adni semmit, de nem is várta el.

Aztán egyszer úgy 10 év múlva, mikorra kialakult az egzisztenciája, hozzám vágott egy családi házat, Bp. agglomerációjában. Csak úgy, születésnapom ürügyén.

2023. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
100 bőven okés, amugy is a szándék a lényeg.
2023. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

Én a 8-assal értenék egyet, kiegészítve, hogy el se mennék.


De sajnos anyám most kényszerít egy elmenetelre, viszonylag közeli rokon, 50ezret adunk fejenként, ez sem az én döntésem, én duzzogok, de mindegy. Csóró lagzi lesz, nem fogok tudni 50ezernyi értékben kajálni, a pia még nem játszik.

2023. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Ez amúgy egy tök nehéz kérdés. Ha nem szeretnél elmenni, mert most nem állsz úgy anyagilag, vagy azt a pénzt másra szánnád, akkor egy életre megharagszanak rád a rokonok/barátok, ha viszont elmész akkor már gyakorlatilag kötelességed pénzt adni, nem is keveset.

Az a legjobb, mikor a párodat is meghívják, aki mondjuk nem is ismeri az ifjú párt. Az ő nevében is adni kéne, viszont így, hogy csak a te kedvedért megy, nincs pofád tőle pénzt kérni, úgyhogy azt is neked kell állnod.

2023. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%
Egy elég közeli rokonom (akivel nem vagyok beszélő viszonyban) hamarosan megházasodik. Reménykedem, hogy nem leszek meghívva:D
2023. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 harebell ***** válasza:
83%

Testvérek között erre nincs illemszabály, nagyon függ attól, hogy ki milyen helyzetben van, milyen viszonyban vannak stb. Én rém kellemetlenül éreztem volna magam, ha pénzt adtak volna a testvéreim, nem is fogadtam volna el tőlük, de kértem is, hogy ne tegyék.


100e amúgy teljesen korrekt összeg, ha ti szeretnétek adni.

2023. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!