Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi penzt illik adni a...

Mennyi penzt illik adni a testvérnek naszajándékba?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, közalkalmazotti bérből elek. A fizetésem nagy részét elviszi az albi+rezsi+kaja. Plusz probalok osszekuporgatni is mindig valamit a fizetésemből. Testvérem sokkal jobb színvonalon el,mint en.


Ezekutan mennyit kellene adnom, hogy ne érje szo a haz elejét? (O eleg pénzszórós es folyton megszól a spórolásaim végett. Nem akarok megint en lenni a skót a szemében a naszajandekommal.)

Mi a viszonyítási alap? Legyszi írjatok meg, mert nyárig van idom összegyűjteni.


Koszonom!



2021. márc. 17. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én barátnőméknek 50ezret adtam, de csak mert tudtam, hogy szállást béreltek és így kicsit többet adtam. De szólt is, hogy nagyon sokat adtam, mert a többiek nem adtak ennyit. De ez változó, mert másoknál lehet hogy kevés lenne.
2021. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen illik adni valamit, az értéke függ a pénzügyi helyzetedtől, illetve milyen viszonyban vagytok stb.

Egy testvérnél szerintem nem a pénz számít, hanem a gesztus. Tegyük fel láttatok valamit, vagy beszéltetek valamiről korábban, amire te emlékszel és ezt adod neki.

Én nem várnám el a testvéremtől, hogy nagy értékű ajándékot adjon, ha viszonylag rossz anyagi helyzetben van.

2021. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Én 10 (és fél) éve adtam 100.000-et. Pedig csóró voltam.
2021. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Plusz egy húszezres a menyasszonytáncba, új ruha, cipő, fehérnemű, kistáska kb. 43.000 Ft. A húgom mint menyasszony állta nekem és az anyunak a fodrászt, sminkest, manikűröst.
2021. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne abból indul ki, hogy mennyit illik, hanem hogy mennyit engedhetsz meg magadnak. Ritka esemény, ha az ember testvére házasodik, de annyit azért nem ér, hogy te utána két hónapig kenyéren és vízen élj, mert a margarinra valót nekik adtad. Nyilván tudja tesód, hogy nem vet fel téged a pénz. Ha mégis vagyonokat várna el, az őt minősíti.
2021. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Én semmit nem adnak neki.Egy testvérnek nem lenne szabad lenéznie a másik testvérét,soha.Inkább segítenie kellene.
2021. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
adnák
2021. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

adnék


Amúgy egyetértek.

2021. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
8.:Tényleg,igaz,adnék,elírtam,köszi. :)
2021. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Koszonom! Mindannyian kedvesek es segitokeszek voltatok! Azert csak bennem van,hogy illik adni penzt, tudom, hogyha nem is mondja nekem, de egymast közt a párjával vagy magában megjegyezné,ha nem vagy “csak” 10-20ezerrel allitanek oda.


Nálunk anyukám szulinapja is mindig vita,mert közös ajándékot akar a szinten jómódú bátyámmal ram beszélni, de sose tudok beszállni, mert mindig nagyon nsgy értékű dolgokat néznek ki. En ezert kulon ajandekozom őt es holt kellemetlen mar!

De azt kommentek nelkul is erzem legbelül,hogy nem errol kellene annak a napnak szólnia családon belül.:/ ... es megis mar most agyalok,osztok-szorzok. Azert adtatok némi elgondokodasra okot, koszonom a valaszokat!

2021. márc. 17. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!