Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tagadják sokan, hogy...

Miért tagadják sokan, hogy régen könnyebb volt a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Számos cikk alatti kommemtben vagy itt is olvastam már, hogy a fiatalok önzők, kényelmesek, stb. ezért nem vállalnak gyereket, bezzeg régen sem volt könnyebb, mégis az volt a normális, hogy 20-25 évesen gyereket vállaltak az emberek, nem gondolkodtak rajta, hogy lesz, mindig megoldották a dolgokat. Ez oké, de miért nem ismerik be, hogy régen könnyebb volt az egész folyamat?


1. Nem kellett ilyen-olyan végzettség, nyelvtudás, munkatapasztalat ahhoz, hogy az embernek legyen valami (ráadásul fix) munkahelye. 16 évesen befejezték esetleg a szakmunkást, már mehettek dolgozni, ma kit, hova és mennyi pénzért vesznek fel, ha még egy érettségije sincs? Plusz az elvárások, hogy az ember gyerek mellett folyamatosan fejlessze magát.


2. Az ingatlanárak nem voltak úgy elszállva a fizetésekhez képest, mint most. Volt tanácsi lakás, kalákában építkezés, illetve rengetegen a szülőkhöz vállaltak gyereket, na most ugyanezt a szülők nagy része nem engedi meg, ergo előbb kell egy lakás és utána jöhet a gyerek, nem fordítva, mint régen. Csak manapság akár egy panelhoz jutni is iszonyat összeg, ha még albérletre is költeni kell.


3. Ma szinte alap a 2 autó fenntartása, azt is elő kell teremteni valahogyan. Komolyan, lassan nem lehet eljutni egy munkahelyre sem busszal, ha az a város másik felén van, mert ritkán mennek a járatok, át kell szállni, várni közben, hazafele ugyanez, és akkor a bölcsik-ovik nem is ehhez igazodnak, nálunk 6.30-kor nyit például, utána csak 6.50-kor és 7.15-kor megy busz a városba (és ez nem vidék, értitek, hanem a nagyvárosi melletti első, nem is messze lévő település), a korábbi buszhoz nem lehet odaérni, a késöbbivel nem ér be az ember 8-ra dolgozni a reggeli forgalomban. Délután meg nem lehet hazaérni, mire zár az ovi. Hát régen ilyen probléma valahogy nem volt, vagy nem tudom, ott voltak a nagyszülők, ma már ők sem segítenek hozni-vinni a gyerekeket.


Most azt látom fiatal 30-as anyukaként, hogy a korosztályomban mindenki kínlódik az otthonteremtéssel, hogy járjon be dolgozni, soha nem megy senki sehova nyaralni, mert az már bele sem fér és még azt sem lehet mondani, hogy luxus életet élnénk, nem jár a többség étterembe, nem rendelget, annyi a plusz, hogy van mosogatógépük, ami 50 éve mondjuk nem volt.



2023. febr. 16. 07:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
75%

Ja, igen kapják a támogatást, de egy gyereket felnevelni, etetni, öltöztetni, iskoláztatni, diplomáig, nyelvvizsgáig, jogsiig eljuttatni, iszonyat pénz és meló.

Kizárt, hogy csak állami támogatással ez színvonalasan kivitelezhető.

2023. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
75%
Régen sem volt olcsóbb a gyerek és képzeld el ezt a plusz támogatás nélkül, lehet hogy kis pénz, de az a kicsi is nagyon jól tud jönni...
2023. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
66%
1 - Akkor fordítsuk meg a dolgot. Anno azokból a munkákból, melyekhez nem kellett végzettség meg is lehetett êlni, ma már azokból is nehezen, amihez kell. A millió féle hitel sem elég lassan, egy eldugott vidéki, lepusztult ház vételéhez+felújításához. Ha nem értetted volna, mivel a tömegközlekedés közel sincs összhangban a ovikkal, bölcsivel, így KELL az autó. Ami jelen esetben nem luxus, hanem kötelező tétel. Ha nincs busz levinni reggel a gyereket, akkor aludjon vele előző este ott? Ha nincs busz délután odaérni a gyerekért, akkor hagyja ott éjszakára, vagy mi?
2023. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
75%
Felénk teljesen uresen járnak a buszok. A fiatalabb korosztaly nem tomegkozlekedik. Lakás, haz; sok olyat tudok hogy a nagyszülők haza vagy lakása lett az unokae.
2023. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
65%

Nem Tom hol élsz, de igencsak ritka, amit írsz. Nálunk a buszokon tömegnyomor van, bár nem tudom, hogy jön ez most ide. Gyakorlatilag ha üres, akkor talán még jobban alá is támasztja azt, hogy valszeg azért, mert sz@r a menetrend és semmire nem használható.


Azért szerintem durva lenne arra alapozni, hogy majd a nagyszülők haza lesz a gyerekemé...plusz attól nekem még venni kell, de nincs miből.

2023. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel is egyetértek, hogy gyerek mellett két autó KELL. Pedig én nem akartam sajátot, a francnak van rá kedve költeni, mindig busszal jártam, de egyszerűen nem lehet odaérni az oviba-bölcsibe és aztán még a munkahelyre is, ha busszal megy az ember.


Amikor iskolásként bezártam a városba, a gyerekkori településünkön napközben 20 percenként indult busz és 30 perc volt beérni. Most félóránként indul, és 50 perc, mire beér.

2023. ápr. 15. 08:01
 47/62 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert nem volt könnyebb. Nekem nincs gyerekem, de munkatársaimnak, barátnőimnek volt, és láttam, miből áll az életük. Szinte senki nem maradt otthon évekig, legkésőbb a gyerek másfél éves korában visszamentek dolgozni. A férfiak gyakran még hétvégén is dolgoztak. Nagyon sokan építkeztek, mert másképp soha nem jutottak volna önálló lakáshoz. Két autó? Jobb esetben egy lestrapált roncs, amit állandóan szerelni kellett. Pocsék világ volt.

N

2023. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
75%
Én meg autó nélkül neveltem fel a gyerekeimet. Egy dunántúli VÁROSban élünk. 24 és 20 évesek. Oviba elsétáltam velük. /Esőben is, van esernyő, esőköpeny/ Biciklivel is vittem őket sokat. Orvoshoz is azon szoktam tolni. Meg persze a tömegközlekedés. Felnőttek. Mi tudatosan nem akartunk autót. Fiamnak 2 éve van.
2023. ápr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:

48-as, ez nagyon szép, én is így terveztem, csak mint írom, gyalog/tömegközlekedéssel lehetetlenség odaérni az oviba/suliba, leadni a gyereket és aztán még beérni dolgozni.


Mondom ezt olyan emberként, aki világéletében busszal járt dolgozni, és nem is szeret vezetni. Nekem is kényelmesebb lenne, pláne, ha nem kéne kocsira költeni, de egyszerűen nem jönnek úgy járatok, meg tök későn nyitnak az ovik.

2023. ápr. 16. 18:14
 50/62 anonim ***** válasza:
65%
Kifogás, nyafogás. Aki akarja az megoldja. Nekünk is ment.
2023. ápr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!