Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám nagyon nem szereti a...

Az anyám nagyon nem szereti a páromat, egy rossz beszólása miatt. Hogyan tudnék javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés
Anyám amiatt utálja a páromat, mert volt egy rossz elszólása felé. Már 3 hete éjszakázott párom, és mivel a testvéremék is lenézik (ők nem tudták, hogy velünk élt párom) megkérte anyukámat, hogy beszéljenek tesómékkal, hogy fogadják őt el, mert ha nem, akkor el kell hagynia engem ( magyarul haza kell költöznie és az nekem legalább annyira rossz mintha szakítana velem.). Anyám kihasználva hogy párom tiszta kóma, fáradt, (mert már 4 napja nem tudott aludni a munka végett)rákérdezett: szakítanál a lányommal? Erre a párom azt mondta igen. Ezt már nagyon megbánta, mivel ő nem a kapcsolatunknak akart véget vetni csak hazaköltözni. Anyám persze kiforgatta hogy őt zsarolja párom és emiatt kitette a szűrét. Sajnos hozzá lakni nem tudok menni, mert borzalmas környéken él, és nagyon szerény körülmények között, még magát is nehezen tudja eltartani egyenlőre. Jelenleg közmunkán van, de márciustól boltban fog dolgozni. Szeretnénk össze költözni, de jelenleg anyagilag nem tudjuk megtenni. Nekem alkalmi munkáim vannak, abból megint csak nem tudunk lépni. Mit kéne tenni, hogy megváltozzon anyám véleménye legalább egy kicsikét? Apukám támogat minket, de mivel a fél ház az anyukám nevén van, így ha ő ellenzi páromat, nem költözhet újra ide vissza. Anyám nővérem férjét viszont nagyon pártolja, pedig vele már többször volt konfliktusa. Tesómék páromat lenézik, mivel szegény, és rossz környéken él. Volt barátomat kedvelték, aki egy full gazdag srác volt. Nagyon el vagyok keseredve... Karácsony van, gondoltam leülök megbeszélem anyummal a dolgokat, de csak egy veszekedés lett belőle.... Volt már valaki hasonló helyzetben? Párom már nem egyszer kért bocsánatot, de semmi.... Anyám megmondta hogy nem bocsát meg :( Végtelenül el vagyok keseredve! Kérlek titeket ha vettétek a fáradtságot hogy mindezt elolvastátok, írjatok véleményt! Nagyon köszönöm! 25/L

2012. dec. 25. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Tehát a párod a szüleid nyakára menne lakni, hiszen alig keres. Várjátok meg míg mindkettőtöknek lesz rendes munkája és el tudjátok magatokat tartani. Nem várhatjátok el a szüleidtől, hogy még egy embert támogassanak, etessenek, a rezsi költségét fizessék, meg kerülgessenek a házban.
2012. dec. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is azt akarom hogy újra itt lakjon, csupán hogy anyukám ne így viselkedjen vele, hogy alig köszön neki, ha hazakísér, és abszolút nem beszélget vele..... Mindenképpen megvárjuk hogy külön tudjunk menni, csak a kettejük közötti viszonyt szeretném kicsit enyhíteni.
2012. dec. 25. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, anyám a kezdetektől ellenséges a párommal, mert nem volt szimpatikus neki az első találkozás alkalmával - nem egy húron pendülnek, nem vallják ugyanazokat a nézeteket és értékeket, ennyi. Emiatt nem beszélnek, szinte nem is ismerik egymást, csak rajtam keresztül, meg amit a facebookon látni lehet. :D Ez így megy már másfél éve, nagyon rossz. Anyám folyamatosan csak acsarkodik, és nem hiszi el, hogy egy ilyen "gazemberrel", "naplopóval" együtt tudok élni... Amúgy ő a legjobb ember, akivel valaha is találkoztam, munkája van, dolgozik éjjel-nappal hogy eltartson engem (én még tanulok).


Azt találtuk ki, hogy egyszer elhívjuk anyámat egy kávézóba, csak így hármasban, beszélgetni. Ott nem csaphat hisztit, nem drámázhat látványosan.. :)) És legalább annyi lesz, hogy megismerik egymás álláspontját. Nem kell, hogy szeressék egymást, de már én is nagyon unom, hogy mindkét oldalról csak a fújolást hallom.

2012. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anyám szerette párom csak az elszólása miatt megy a cirkusz. A baj hogy nem fogadja el a bocsánatkérését. Csalódott benne de nem illeti csúnya szavakkal, mert azért ennyiben tisztel engem
2012. dec. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!