Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonságban lévő...

Anyagi biztonságban lévő családok miért ellenzik a külföldre költözést?

Figyelt kérdés

Nem élünk luxusba, de nem kell félni, hogy nem lesz mit enni, vagy ha elromlik valami miből veszünk újat. Szóval nem napról napra élünk. Én mégsem tudom elképzelni ebben az országban a további életem. A család ki van borulva, addig havi 1x ha jöttek, (én se sűrűbben mentem) most állandóan jönnek tesómék, heti többször hívnak, menjek velük ide-oda. Persze ezzel nincs baj, csak elmondták valakinek, hogy ez azért van, mert nem értik miért akarok menni, holott átlagon felül élek, maradjak csak itthon. (Haláleset, szakítás, munkahelyi stressz, az ország állapota, de alapból is terveztem már, hogy megyek, ez most csak rátett egy lapáttal.) Igazából már 90 százalék, hogy megyek, ki van nézve minden, 1 hónap felmondási időm van, és március 4.-én tervezek felmondani, így március 31.-el engednének el (szabadság), április 15.-én kezdenék kint.

És nem egyedi eset, a legtöbb helyen így van. Szomszéd (nyugdíjas cégvezető, 1,3 milliós nyugdíjat kap) konkrétan mindennek lehordta a saját fiát, mert elköltözött. A házat a lányára akarta íratni, de közbe ő is a költözés mellett döntött, jelenleg mindenét az egyházra akarja hagyni. Apám nagybátyja szintén ki van akadva, hogy az egy szem lánya, ahelyett, hogy "fogna egy dolgos férfit, és vinné tovább a vállalkozást inkább lelép egy informatikussal". (Érdekes megközelítés, neki a normális férfi aki fizikailag dolgozik, és ha hazamegy, bever 2 sört 2 felessel mert megérdemli.) Az, hogy fizikai munka nélkül közel annyit keres, mint a vállalkozása, és sem felelőssége, sem adminisztratív plusz feladata, az nem számít. Ahogy az sem, hogy olyan munkahelye van, hogy ha ma szól, hogy egy hétig nem dolgozik, akkor is meg tudják oldani anyázás nélkül. Hogy a főnök a saját házába hívja vendégül a munkásait, és a munkahelyi stressz ismeretlen fogalom, a főnök felesége ahogy odakerülsz, megadja a privát számát, amin bármikor hívjatod, ha problémád van. Igen, sajnos ez nem Magyarország. (Viszont a főnök felesége magyar származású, csak a nyelvet nem beszéli már.) Miért nem fogják fel az emberek, hogy nem csak az számít, hogy mennyit keresel, hogy nem minden a pénz, hogy ha valaki nem érzi jól magát, akkor változás kell az életébe?

Sorozatosan azt látom, hogy a jómódú család nem fogadja el a költözést. Miért?


2023. febr. 26. 12:34
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
75%

Van ismerősöm aki jól él kint van akinek q temérdek fizu épp elég lakbért,kajára. Ez változó, de külföld nem garancia hogy jobb.


Viszont.kérdésre válaszolva itt az áll,hogy ha külföldre mész akkor minimális lesz a kapcsolat. Először egyfolytában Skype,aztán minden ünnepre hazajossz, végül jó ha pár évente hazaugrasz. Ennek egy szülő sem örül, pláne ha később unoka is lesz.


Értsd meg a szülők itt nem azt utálják hogy külföldön akarsz élni bezzeg Magyarország, hanem az fáj nekik ,hogy tudják akkor jó ha évente találkoztok.

2023. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
31%
9 válaszolo én csak évente 3 napot vagyok hajlandó Magyarországra utazni. nyaralni én csak is Németországban nyaralók vagy Ausztria stb
2023. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező mennyél nyugodtan egy életed van .
2023. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
59%

Most mit írjak erre, amikor úgy taníttatom a gyerekeimet, hogy ha lehetőségük van, akkor menjenek innen?

Az ilyen szülők elég szűk látókörűek. Nemhogy örülnének, hogy mehetnek ők is látogatni külföldre.

Gondolom nem valami iskolázottak és nyelveket sem beszélnek.

Ez nem tragédia, hanem lehetőség, csak nem képesek felfogni, mert buták.

2023. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
61%

10


Teljes mértékben elfogadták idővel. Nyilván az első hónapok, az első 1 év nehezebb volt.

A férjem is gyerekként került Németországba, majd felnőttként vissza Magyarországra.

Szerencsére korán meghoztuk a döntést, nem vártunk a gyerekek 14-15 éves koráig, hisz az alapból nehéz korszak nekik, utána nehezebben megy a váltás. A mienk 7 és 9 évesek voltak.

2023. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
77%
14, oké, hogy téged nem zavar, ha évente pár alkalommal látod a gyereked, de azért egy szülőnek hadd fájjon már. Igazából nekem ez a fura, ez a szeretetlenség, hogy neked nem is hiányozna a gyerek, ha messze lenne, ennyire nincs igényed a vele való élő kapcsolattartásra.
2023. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
21%

14


Nyaralni akármikor ellehet menni más országokba. Én azt nem értem mi ez a hozzáállás a magyaroktól, hogy már szószerint belenevelik a gyerekbe, hogy meneküljön mindenki Magyarországról. Szűklátókörűek vagyunk, mert nem üldözzük el a gyerekeinket, anélkül, hogy akárcsak megpróbálnának itt talpon maradni? :D

Kérlek, mások mégis megélnek valahogy Mo.-n. Ahogy például az én családom is. Kis pénzt összeszedni jó kimenni, de utána tökéletesen fenn lehet itt is tartani magad, ha nem a sori munkás a legmagasabb pozi, amit eltudsz érni.


Én 400-at keresek itthon, férjem szintén ekörül. Köszi szépen, de ebből is jól elvagyunk 2 gyerekkel és nem putriban élünk, meg nélkülözésben. Ja, csak ehhez kell egy jó szakma/diploma, meg persze tudunk beszélni németül/angolul. Nem nagy találmány itthon megélni.

2023. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
82%

"Nemhogy örülnének, hogy mehetnek ők is látogatni külföldre"


Hát, ez k*rva nagy öröm, hogy az ember évente 2-3 alkalommal láthatja személyesen a saját gyerekét, valóban :D Te alig várod már, hogy eltűnjenek otthonról, mi? :D


Mi hetente/kéthetente találkozunk a szülőkkel, így a gyerekeink is, imádják öket, ott alszanak, egész hétvégén ott vannak néha, szoros a kapcsolat. Na, egy külföldön élő unokával sosem lesz ilyen kapcsolat, az ember meg olyan tökéletlen, hogy szereti a gyerekeit unokáit, ezért nem évi pár alkalommmal akarja őket látni, de fura, ugye.


Mi is laktunk évekig külföldön, kibírtuk, mert kellett a pénz, de rossz volt a régi családi és baráti kapcsolatok nélkül, azt meg el sem tudtam képzelni, hogy a gyerekemnek ne legyen kint kb. senkije, semmi rokona.

2023. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Apám vállalkozó, anyám a vállalkozásba dolgozik. Engem nem foglalkoztat a dolog. Fater nem dolgozik, ő már csak főnök. Simán ki tudnak jönni bármikor pár hétre is. Kibírják azt a pár tízezres repjegyet. (Most konkrétan 17.000 Ft, de van hogy csak 5000, meg van hogy 100+, de össze tudja úgy hozni, hogy olcsó legyen.) Én sajnos láttam az egészségügyet, eddig legalább ha adtál egy kis pénzt, akkor néztek valamibe, mostmár pénzt se adhatsz, tehát le vagy xarva. (Mentő vitte be, magán nem játszott.) Az ellátás kritikán aluli. Az oktatás romokban, semmi érdemi fejlődés az elmúlt pár évtizedben. A tanárok java már elhagyta a pályát, aki maradt az vagy nagyon lelkes, vagy semmirekellő. A jogszolgáltatás már annyira elkorcsosult, hogy a vezetőkhöz lojális emberek sérthetetlenek. Mindegy, ha egy vállalkozó, vagy egy miniszter. Nekem ez már sok. Na meg az egész magyar mentalitás egy undor.
2023. febr. 26. 15:03
 20/48 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem azt se tudod, mit jelent a cégvezető. Az ugyanis egy mezei munkaviszonyban álló alkalmazott, akinek tulajdonrésze nincs.
2023. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!