Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonságban lévő...

Anyagi biztonságban lévő családok miért ellenzik a külföldre költözést?

Figyelt kérdés

Nem élünk luxusba, de nem kell félni, hogy nem lesz mit enni, vagy ha elromlik valami miből veszünk újat. Szóval nem napról napra élünk. Én mégsem tudom elképzelni ebben az országban a további életem. A család ki van borulva, addig havi 1x ha jöttek, (én se sűrűbben mentem) most állandóan jönnek tesómék, heti többször hívnak, menjek velük ide-oda. Persze ezzel nincs baj, csak elmondták valakinek, hogy ez azért van, mert nem értik miért akarok menni, holott átlagon felül élek, maradjak csak itthon. (Haláleset, szakítás, munkahelyi stressz, az ország állapota, de alapból is terveztem már, hogy megyek, ez most csak rátett egy lapáttal.) Igazából már 90 százalék, hogy megyek, ki van nézve minden, 1 hónap felmondási időm van, és március 4.-én tervezek felmondani, így március 31.-el engednének el (szabadság), április 15.-én kezdenék kint.

És nem egyedi eset, a legtöbb helyen így van. Szomszéd (nyugdíjas cégvezető, 1,3 milliós nyugdíjat kap) konkrétan mindennek lehordta a saját fiát, mert elköltözött. A házat a lányára akarta íratni, de közbe ő is a költözés mellett döntött, jelenleg mindenét az egyházra akarja hagyni. Apám nagybátyja szintén ki van akadva, hogy az egy szem lánya, ahelyett, hogy "fogna egy dolgos férfit, és vinné tovább a vállalkozást inkább lelép egy informatikussal". (Érdekes megközelítés, neki a normális férfi aki fizikailag dolgozik, és ha hazamegy, bever 2 sört 2 felessel mert megérdemli.) Az, hogy fizikai munka nélkül közel annyit keres, mint a vállalkozása, és sem felelőssége, sem adminisztratív plusz feladata, az nem számít. Ahogy az sem, hogy olyan munkahelye van, hogy ha ma szól, hogy egy hétig nem dolgozik, akkor is meg tudják oldani anyázás nélkül. Hogy a főnök a saját házába hívja vendégül a munkásait, és a munkahelyi stressz ismeretlen fogalom, a főnök felesége ahogy odakerülsz, megadja a privát számát, amin bármikor hívjatod, ha problémád van. Igen, sajnos ez nem Magyarország. (Viszont a főnök felesége magyar származású, csak a nyelvet nem beszéli már.) Miért nem fogják fel az emberek, hogy nem csak az számít, hogy mennyit keresel, hogy nem minden a pénz, hogy ha valaki nem érzi jól magát, akkor változás kell az életébe?

Sorozatosan azt látom, hogy a jómódú család nem fogadja el a költözést. Miért?


2023. febr. 26. 12:34
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk én talpon maradni akarok itthon, hanem jól élni.

Jó akinek elég, hogy megél.

2023. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
23%

31


Mit jelent a te szótáradban a jól élni?

Dubai, USA minden évben? Magániskola? Saját lakás a gyerekeimnek? 16 évesen AUDI nekik?

Hát, akkor mi tényleg csak megélünk, nem pedig jól élünk.

De tudod lehet valaki Németországban 3000 euróból is szomorú és itthon 300 ezer forintból boldog.


Szerencsére az én gyerekeim olyan "csórón" is boldogok, hogy nem iPhone 14 Projuk van, csak 11-es. Nem kapnak 50 ezres cipőt, csak 15-20 ezreset. Sőt, nyáron még diákmelóznak is. Azta, kezdem sajnálni őket. :( És csak Horvátországban tudom őket nyaraltatni, meg Dániába szoktunk néha menni, vagy Hollandiába pár napra. :) De akkor is örülnek, ha állatkertbe megyünk Nyíregyházára.


Én úgy érzem, a magyar egy olyan nép, ami SOHA SEMMIVEL nem elégedett. A magyarnak mindenáron kell a havi 1 milliós fizetés, azért megy ki külföldre. Aztán mikor már nem tudja mire költeni a pénzt, csak Gucci táskára, az anyját meg a barátait látja évi 2x, az már mégis kezd megszépülni és nem fontossá válni. Mert van pénz, az a lényeg. Ugye?

2023. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
88%
15: a visszakoltozessel nem biztos, hogy jot tettel a gyerekeid jovojenek. Foleg ugy, hogy ok nem is akartak, nem is szeretnek magyarban lenni. Nem veletlen, hogy onnan inkabb menekulnek el a zemberek a mai napig, mint hogy inkabb ott tengodjenek a nyugat-europai ber toredekeert, atlag negyszer kevesebbet keresnek, a kinti arak ugyanazok, ha nem eppen alacsonyabbak.
2023. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te elmebeteg vagy. Éltem a régi időkben és akkor sem pusztultunk meg,pedig nem volt akkora a segély mint most, nem volt ingyen tankönyv/menza. Nem volt akkora a fizetés,de az adó annál nagyobb volt és mégis túléltük. Én azért nem vagyok elégedetlen mert éltem rosszabb időkben is. Azért fröcsögsz gyűlölettel,mert te akkor még gondolatban sem voltál és túl jó életet éltél. Az olyanok mint te meg pont ezért azt hiszik, ez a borzalom pedig 30 éve volt rosszabb is.
2023. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
73%
5 évig éltek kint, kérdező, a férjemmel együtt. Hidd el, kicsit jobban tudom, mi a helyzet kint, de tényleg nem foglak győzködni, majd meglátod magad, csak meg ne lepődj, hogy nem olyan a külföldi élet, mint elképzelted.
2023. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
10%

33

A gyerekeim, ha akarnak, majd megcsinálják a saját jövőjüket és kimennek külföldre felnőttkorukban. :) Nehogy már a nyúl vigye a puskát. A gyerekeim míg kiskorúak oda jönnek velünk, ahova mi költözünk. Ha nem tetszik 18 évesen abba az országba mennek, amelyikbe szeretnének.

2023. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
96%
21: Hol kint?
2023. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
98%

21


El ne hidd. Még az ingatlanlufi felfújása előtt, kb 5-10 éve ugyanúgy ahogy Magyarországon is, tök olcsók voltak a házak, például Németországban. 30 millióból fullos 120 m2-es házat lehetett venni, nagyvárostól 20-30 km-re, ahogyan itthon is (pesten 45 m2-es garzon 10 misi volt 8 éve). Na, ugyanazok a házak most 70 millióért mennek Németországban. Tudom, mert nővéremék pont 7 éve vettek ingatlant, most felbecsültették, 25 millió helyett 70-et kapnának érte. Ugyanúgy ahogy Mo.-n, itt sem lehet már Debrecen 30 km-es körzetében 50 millió alatt jó házat kapni, ami nem lepukkant Kádár kocka. Debrecenben meg egyenesen pesti árak vannak, 2-300 millióért mennek a házak. :)

2023. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
44%

Minden család más. Vannak olyanok akik lazán kimennek, például egyik ismerősöm franciaországba és mondta hogy nehéz volt de annyira nem hiányolja a szüleit valószínűleg a szülei sem őt. Nyilván ez a kapcsolattól függ hogy mennyire szoros én például biztos nem tudnék elköltözni külföldre, nagyon fontos a család, szoros a kapcsolatom nekem is és a páromnak is a családjával, szóval anyagi jólét miatt nem adnám fel ezt a közelséget. Éltem mar külföldön fél évet, amikor Erasmuson voltam. Hát piszok nehéz volt még akkor is ha van video chat meg minden..

Ha majd gyereket nevelek én is nagyon szomorú lennék hogyha kiköltözne külföldre. Kb úgy érezném hogy kudarcot vallottam mert nem tudok neki mindent megadni ami boldoggá teszi.

2023. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet megérteni, hogy nem minden a pénz? Persze, tudom ezt csak az mondja, akinek van. De higgyétek el. Nem a miatt akarok menni. Az emberek meg a politika miatt.
2023. febr. 26. 21:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!