Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonságban lévő...

Anyagi biztonságban lévő családok miért ellenzik a külföldre költözést?

Figyelt kérdés

Nem élünk luxusba, de nem kell félni, hogy nem lesz mit enni, vagy ha elromlik valami miből veszünk újat. Szóval nem napról napra élünk. Én mégsem tudom elképzelni ebben az országban a további életem. A család ki van borulva, addig havi 1x ha jöttek, (én se sűrűbben mentem) most állandóan jönnek tesómék, heti többször hívnak, menjek velük ide-oda. Persze ezzel nincs baj, csak elmondták valakinek, hogy ez azért van, mert nem értik miért akarok menni, holott átlagon felül élek, maradjak csak itthon. (Haláleset, szakítás, munkahelyi stressz, az ország állapota, de alapból is terveztem már, hogy megyek, ez most csak rátett egy lapáttal.) Igazából már 90 százalék, hogy megyek, ki van nézve minden, 1 hónap felmondási időm van, és március 4.-én tervezek felmondani, így március 31.-el engednének el (szabadság), április 15.-én kezdenék kint.

És nem egyedi eset, a legtöbb helyen így van. Szomszéd (nyugdíjas cégvezető, 1,3 milliós nyugdíjat kap) konkrétan mindennek lehordta a saját fiát, mert elköltözött. A házat a lányára akarta íratni, de közbe ő is a költözés mellett döntött, jelenleg mindenét az egyházra akarja hagyni. Apám nagybátyja szintén ki van akadva, hogy az egy szem lánya, ahelyett, hogy "fogna egy dolgos férfit, és vinné tovább a vállalkozást inkább lelép egy informatikussal". (Érdekes megközelítés, neki a normális férfi aki fizikailag dolgozik, és ha hazamegy, bever 2 sört 2 felessel mert megérdemli.) Az, hogy fizikai munka nélkül közel annyit keres, mint a vállalkozása, és sem felelőssége, sem adminisztratív plusz feladata, az nem számít. Ahogy az sem, hogy olyan munkahelye van, hogy ha ma szól, hogy egy hétig nem dolgozik, akkor is meg tudják oldani anyázás nélkül. Hogy a főnök a saját házába hívja vendégül a munkásait, és a munkahelyi stressz ismeretlen fogalom, a főnök felesége ahogy odakerülsz, megadja a privát számát, amin bármikor hívjatod, ha problémád van. Igen, sajnos ez nem Magyarország. (Viszont a főnök felesége magyar származású, csak a nyelvet nem beszéli már.) Miért nem fogják fel az emberek, hogy nem csak az számít, hogy mennyit keresel, hogy nem minden a pénz, hogy ha valaki nem érzi jól magát, akkor változás kell az életébe?

Sorozatosan azt látom, hogy a jómódú család nem fogadja el a költözést. Miért?


2023. febr. 26. 12:34
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

1,3 a nyugdíja, ennyit mondtam.


Persze van másik véglet is, apámék mellett a szomszéd néni ahogy nyugdíjas lett, kiment a fiáék után. Eladott mindent, ott vettek egy házat, évente hazajönnek, akkor mindig eljönnek, meg mi is voltunk már náluk. (Vicc, hogy egy fullosan felújított meg egy sima Kádár kocka árából kint vettek egy kétgenerációst.)

2023. febr. 26. 15:33
 22/48 anonim ***** válasza:
64%
Magyarországra gyereket szülni gyerekbántalmazás. Aki ilyen egészségtelen, személyiségtorzító közegbe szánja a gyerekét, az alapból nem szereti.
2023. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
14%

Azért egy cégvezeto nem csak a fenekén ül,szerintem neked semmi elettapasztalatod nincs csak lázadásból akarsz elmenni. Egy felnőtt tudja,hogy cégvezetes mennyi meló akkor is ha sokan dolgoznak alattad... kint sem jobb az egészségügy ha államin vagy, csakhogy ott bevett a magánba járás és az állami van kisebbségben(lásd amerika). Itt is magánban nagyon jó az ellátás állami csőd,de ez mindenütt így van. Az oktatás nem.lett sokkal rosszabb,több lett az anyag,de ugye egyre több is az új tanulnivaló cserébe viszont nyafogósabbak a gyerekek( saját tapasztalat,egy sima játéknál sem bírják már ha veszítenek). Igen kint többet keresel,de cserébe nem.is lehet annyit lógni mint amennyit itt szoktak,kint rendesen dolgoznod kell Azért a pénzért.

Menj ki és utána írd meg hogy volt...

2023. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
88%
Még szerencse, hogy mindenki maga dönthet afelől költözik vagy sem.
2023. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
24%

Igen emberek. Azért taníttatom a gyerekeimet egyetemen, hogy minél előbb eltakarítsam külföldre a közelemből.

Jó okosak vagytok, mit ne mondjak. :D

2023. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
Magánban is hónapokat, heteket kell várni.
2023. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
11%

26


Mert külföldön nem? Egy xaros bőrgyógyszra 1 hónapot kellett várnom Németországban, de volt, ahol 4 hónap volt a várakozási idő. Nyugodtan el is patkolhattam volna. Ügyeleten hamarabb sorra kerülsz mint idehaza, ott csak 2 órát kell várni, itthon 4-5 órát. Elvégzik a rutin vizsgálatokat, adnak gyógyszert, de el is takarítanak a háziorvoshoz, vagy a pofádba vágják hogy kérj időpontot szakrendelésre. Magyarországon nem így van? Dehogyis nem.


Az iskolát is testközelből ismerem. Lehet dicsérni, valóban jobb a tanárok fizetése, de a tanagyag bőven nem annyi, mint idehaza. Lehet azt gondolni, hogy ez hű de jó, mert nincsenek leterhelve, meg sokkal szabadabb hangvételű az iskola, meg hogy megtanítják őket "gondolkodni", de a tananyag az konkrétan egy vicc. A tényleegs történelemről például, akár a sajátjukról lóxart nem tudnak.

2023. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Na ezért fogtok ti itt megpusztulni, mert az értelmes ember már nem bírja elviselni, hogy ebbe a kis országba ennyi a hülye.

Én is ismerek olyat, aki kiment hollandba nádazni, itthon is semmirekellő alkoholista volt, kint volt egy hónapot, és az anyja hozatta haza.

Az mondja, hogy milyen xar, aki már volt kint legalább egy évet. Ne az, aki az M1-en kívül a Kossuth rádiót ismeri, és az IQ szintje közelebb a nullához, mint az egyhez. Ti nyalogassátok csak a narancsot...

2023. febr. 26. 18:10
 29/48 anonim ***** válasza:
88%
22: Főleg, hogy mire iskoláskorú lesz kb. 2 választás marad: Vagy magániskolába jár jópénzért, vagy Dzsúlió Ármándóé a napi uzsonnapénze. Eszméletlen sz_r állapotok vannak és ennek csak kisebbik része a pedagógusbérezés....
2023. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
13%

28


27-es vagyok. 10 évet éltem kinn. Köszi, de tudom mit láttam és tapasztaltam. :)

2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!