Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi biztonságban lévő...

Anyagi biztonságban lévő családok miért ellenzik a külföldre költözést?

Figyelt kérdés

Nem élünk luxusba, de nem kell félni, hogy nem lesz mit enni, vagy ha elromlik valami miből veszünk újat. Szóval nem napról napra élünk. Én mégsem tudom elképzelni ebben az országban a további életem. A család ki van borulva, addig havi 1x ha jöttek, (én se sűrűbben mentem) most állandóan jönnek tesómék, heti többször hívnak, menjek velük ide-oda. Persze ezzel nincs baj, csak elmondták valakinek, hogy ez azért van, mert nem értik miért akarok menni, holott átlagon felül élek, maradjak csak itthon. (Haláleset, szakítás, munkahelyi stressz, az ország állapota, de alapból is terveztem már, hogy megyek, ez most csak rátett egy lapáttal.) Igazából már 90 százalék, hogy megyek, ki van nézve minden, 1 hónap felmondási időm van, és március 4.-én tervezek felmondani, így március 31.-el engednének el (szabadság), április 15.-én kezdenék kint.

És nem egyedi eset, a legtöbb helyen így van. Szomszéd (nyugdíjas cégvezető, 1,3 milliós nyugdíjat kap) konkrétan mindennek lehordta a saját fiát, mert elköltözött. A házat a lányára akarta íratni, de közbe ő is a költözés mellett döntött, jelenleg mindenét az egyházra akarja hagyni. Apám nagybátyja szintén ki van akadva, hogy az egy szem lánya, ahelyett, hogy "fogna egy dolgos férfit, és vinné tovább a vállalkozást inkább lelép egy informatikussal". (Érdekes megközelítés, neki a normális férfi aki fizikailag dolgozik, és ha hazamegy, bever 2 sört 2 felessel mert megérdemli.) Az, hogy fizikai munka nélkül közel annyit keres, mint a vállalkozása, és sem felelőssége, sem adminisztratív plusz feladata, az nem számít. Ahogy az sem, hogy olyan munkahelye van, hogy ha ma szól, hogy egy hétig nem dolgozik, akkor is meg tudják oldani anyázás nélkül. Hogy a főnök a saját házába hívja vendégül a munkásait, és a munkahelyi stressz ismeretlen fogalom, a főnök felesége ahogy odakerülsz, megadja a privát számát, amin bármikor hívjatod, ha problémád van. Igen, sajnos ez nem Magyarország. (Viszont a főnök felesége magyar származású, csak a nyelvet nem beszéli már.) Miért nem fogják fel az emberek, hogy nem csak az számít, hogy mennyit keresel, hogy nem minden a pénz, hogy ha valaki nem érzi jól magát, akkor változás kell az életébe?

Sorozatosan azt látom, hogy a jómódú család nem fogadja el a költözést. Miért?


2023. febr. 26. 12:34
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
72%
Politika mindenütt van és mindig lesz vmi ami nem tetszik... a szegények azért nem pampognak,mert akkor a gyerekük hazaküldi a putriba q pénzt,tehetős szülőnek viszont nem fontos hogy hazaküldd a pénzed,neki az a fontos hogy ne pár évente lásson.
2023. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
89%

32.

Látod látod, te is csak newmoney "értékeket" sorolsz...

A gyerekeim dolgoznak nyáron és csak Samsungjuk van. :D

Dubajba a sz@rabok közé ingyen sem mennénk soha. :D

Guccit a kapaszkodó, vakarodzó bugrisoknál érték.

A jól élni nálam például: minőségi élelmiszer a boltokban, nem a keleti blokkba gyártott silányság, jogi, gazdasági kiszámíthatóság, amire jövőbeli terveket lehet alapozni, ne kelljen elitgimibe menekíteni a gyerekeimet a lezüllő oktatásban.

Jól működő, színvonalas egészségügy.

Ne legyen 2kg csirkemell a limit, amikor ennyi alatt neki sem kezdek a főzésnek.

Ezek csak szösszenetek.

2023. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
Én mint szülő támogatnám a gyerekem, ha külföldre akár költözni. Jobb egészségügyi ellátás, normális oktatás az unokáimnak, értelmesebb emberek!
2023. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
19%

42


Vicc kategória a válaszod. Azt kérdeztem, mit jelent jól élni nálad?

Mi az a minőségi élelmiszer? Elhiheted, hogy nem konzerves májkrémen élünk, pedig Magyarországon tartok el két gyereket. :) Ha ennyire futná, nem költöztem volna vissza Magyarországra, mikor Németországban "gazdagok" voltunk.


A magyar egészségügy xar, de nagyon el vagy tájolva a külföldi egészségüggyel kapcsolatban. Elsoroltam már egy kommentben a tapasztalataimat az oktatással és az egészségüggyel kapcsolatban Németországi szintéren. Csak azok vagdalkoznak annyira Mo. ellen, akik a pénz miatt vannk kinn, mert az mindent széppé tesz. :) Egyébként ott is rengeteg hátulütő van.


"Ne legyen 2kg csirkemell a limit, amikor ennyi alatt neki sem kezdek a főzésnek."


És attól miért is kellene, hogy nekünk xar legyen Mo., mert te nem főzöl 2 kiló hús alatt? :D Vicc az érvelésed. Ezek max NEKED jó indokok, de aki reálisan nézi a világot, az látja mindenhol a hátrányokat, meg az előnyöket is.


Arról nem is beszélve, hogy ilyen proli véleménnyel "Dubajba a sz@rabok közé ingyen sem mennénk soha. :D" max újgazdagok vagdalkoznak, hogy fúj, Dubai, oda csak a pics*k járnak. Fingod sincsen a világról, mikor egy várost, egy országot és lakosságát instáról mag faceról ismered csak.

2023. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
69%

44.

Össze-vissza csapongsz, nem releváns az indokod, mert láthatóan nem is akarod megérteni mi itt a probléma, vagy nem vagy képes rá.

(Elég egyszerűek az érveid.)

Mint jeleztem, ezek kiragadott szösszenetek.

Kit érdekel mivel eteted a gyereked?

ÉN viszont szeretném a nyugati élelmiszer minőséget itthon is.

Nem én vagyok eltájolva a nyugati egészségüggyel, hanem te a magyarral. :D

Nem vagy képes azt sem felfogni, hogy a 2kg csirkemellel mire utaltam.

Szerinted normális a hatósági ár, meg a vásárlási limit, a 21. században, piacgazdaságban, Uniós tagkén... Nem vagy valami tanult ember, világlátott még kevésbé, ha szerinted okés, hiába éltél kint.

Dubaj nem az én kifinomult értékrendemnek megfelelő hely. Az, hogy kik járnak oda nem érdekel.

Nem tudom hol éltél és mit dolgoztál, miért kellett beérned ezzel az egyre jobban lepukkanó országgal, de valószínű ez a szinted, amit meg tudsz ugrani.

És fogalmad sincs, hogy hol jártam, vagy éltem, vagy van gazdasági kapcsolatom a világban.

2023. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
23%

45


Szóval aki tud és szeret Magyarországon élni, az mind csak egy buta csöves, aki nem tudja megugrani a szintet. :) Mindent elárultál magadról.


"ÉN viszont szeretném a nyugati élelmiszer minőséget itthon is." Én itthon is megtudom magamnak engedni élelmiszerben azt, amit Németországban.



"Nem én vagyok eltájolva a nyugati egészségüggyel, hanem te a magyarral. :D"

10 évet éltem Németországban, van összehasonlítási alapom a magyarral. Nyilván a német jobb, de azért ott sem egy hímes tojás az egészségügy. Lehet örülni, ha időpont előtt nem döglesz meg a várakozásban.


Oktatás? Béka segge alatt.


Tudnám folytatni...

2023. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom én elégedett vagyok az itthoni élettel, jókat eszem. Van pénzem szórakozni, nem nélkülözöm. Mindent megtudok venni mint külföldön, nem úgy mint az NDK-s időkben. Szóval csak az panaszkodik aki nemvélt a régi időkben és nem tapasztalta, hogy bizony volt rosszabb is.
2023. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
77%
Bár kicsit eltér a tárgytól, de a kapzsi magyar kereskedői mentalitás vastagon benne van abban, hogy lassan 3x annyiba kerül az élelmiszer itthon, mint "normális lenne". B-szemb-szom gyorskajálda 3ezer gyross tál?! Nooormális? Vannak még zughelyek ahol 1500ból kijön. Ha ott meg tudják csinálni, máshol is meg tudnák! Hogy neki "fancy" drága bérleti díjú üzlethelyiség van? Cserélje olcsóbbra, ne velem fizettesse meg! De amígy tűr a magyar, addig lesz 6ezer is egy adag kaja, mert bőr van hozzá kereskedői oldalról.
2023. febr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!