Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megváltozhat az...

Szerintetek megváltozhat az apám, vagy ez egy teljesen reménytelen ügy?

Figyelt kérdés

Nos arról van szó, hogy az apám alkoholista.

Egyszer kenyérre lehet kenni, kedves, mosolygós, érdeklődő (ez a ritkább) máskor pedig agresszív, ideges, türelmetlen, gúnyos és sértő megjegyzéseket tesz rám és az édesanyámra (ez a gyakoribb).

Amikor apám kedves szívesen lakok vele, de amikor rájön az idegbaj menekülnék.

El szeretnék költözni mivel már 1 éve nagykorú vagyok, szeretnék önállósodni új életet kezdeni, de nem merek/tudok változtatni. Apa próbálja elhitetni velem, hogy én egy ostoba, hülye vagyok aki egyedül nem tud boldogulni az életben.

Kicsit félek, hogyha elköltözök, nem fogom tudni eltartani magam, mivel akkor apám anyagi támogatására nem számíthatok. Viszont ha maradok akkor csak bekattanok. Ezt a heti 3-4 szeres megaláztatást nem bírom sokáig, állandóan görcsbe rándul a gyomrom ha hazajön (nem tudom, hogy mibe fog belekötni).

Ma is úgy ordított velem -hozzáteszem a semmiért-, hogy még egy órával később is remegtem mint a nyárfalevél.


2010. okt. 5. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem reménytelen.

ha most kapsz vmi pénzt, titokban tedd félre, hogy elég legyen majd pár havi albira.

2010. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen,semmi sem lehetetlen! én azt mondom, hogy nem reménytelen!
2010. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fog megváltozni. Az én apám egész életében ilyen volt a családdal és csak azok irányába változott a hozzáállása, akik leléptek. Ha mellette élnék, nap mint nap kikészítene az igazságtalan dührohamaival. Mostanra normalizálódott a viszonyunk, de csak azért, mert úgymond "külső" emberré váltam. Apámnak fontos, hogy a külvilág kedvére tegyen. Ha a tiéd is ilyen, van esély a normális kapcsolatra, ha viszont a külső környezetével sem kedveskedik, akkor hiába minden, csak a távolság segíthet.
2010. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minél előbb keress magadnak társat, ez is egy megoldás.S ha úgy alakul, költözz oda hozzá, vagy vegyetek albérletet ki.Egy olcsót, ami elég lesz kettőtöknek és így hozzászoksz majd a nagybetűs élethez.Dolgoztok és kifizetitek közösen a

költségeket.Más megoldás nem nagyon van.Vagy próbálj meg főiskolára, egyetemre bekerülni és költözz koleszba.

Mást sajnos nem tudok.

2010. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
majd ha olyan öreg lesz, hogy már nem lesz ereje, vagy ilyesmi, akkor meg fog változni
2010. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bírom, hogy egyesek olyan könnyelműen beszélnek arról, hogy költözz el. Nem feltétlen ezen a fórumon, de amúgy mintha olyan egyszerű lenne családi segítség nélkül..Szerintem egyedül nem boldogulnál. Tegyük fel, keresel egy munkát, ha csak érettségid van és nincs semmiben gyakorlatod, örülhetsz ha 90 ezret kapsz. Hozzáteszem egy pályakezdő diplomás sem kap sokkal többet...50 ezernél olcsóbban nem nagyon kapsz albérletet, erre jön a rezsi, távfűtésnél kénytelen vagy kifizetni a gázt, nem teheted meg, hogy alig fűtesz. Ez télen gyakran 30 ezres számlát is jelenthet, akkor is, ha kis lakásról van szó. Erre jön még a közös költség, ami átlagban 10 ezer és még a további számlák, víz, villany, esetleg telefon. És még nem is ettél, nincs tartalékod, ha tegyük fel megbetegszel és ki kéne váltanod egy doboz antibiotikumot vagy ha tönkremegy a cipőd, lyukas a nadrágod, esetleg bérletet veszel utazáshoz stb. Ezek olyan költségek, hogy bármikor közbejöhetnek. És ha kirúgnak az állásodból, főleg nagy gondban vagy, ha 0 tartalékod van. A főiskola, egyetem pedig szóba sem jöhetne, akkor sem ha államilag finanszírozott lennél, mert kell pénz könyvekre, fénymásolásra, nyelvvizsgára stb. Úgyhogy én a helyedben egyedül nem vágnék bele. Ha van egy olyan barátnőd, aki szintén dolgozik vagy párod (bár nem írtad), velük esetleg meg lehetne oldani. Vagy ha csak egy szobát veszel ki, nem egy lakást, de az is kicsit húzós. Esetleg még megpróbálhatod szüleiddel megbeszélni,amikor épp jókedvük van, hogy egy másik városba mész továbbtanulni, koleszba és ők fizetik a tanulással járó költségeket és a kajádat. Hátha belemennek. Suli mellett el tudnál vállalni részmunkaidős állást.

Ha ezek nem jöhetnek szóba, elmehetsz simán dolgozni 8órásba, utána pedig találkozol barátokkal, hogy minél kevesebbet legyél otthon. Úgymond csak aludni járj haza.

2010. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

előzőnek: budán, 25+negyed rezsiért vagyok saját, különbejáratú szobában.

más városokban még olcsóbb.


koleszbe meg mehetsz, ha fősulira, v egyetemre mész.

2010. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Próbálj meg a saját érdekedben a saját lábadra állni és magadnak bebizonyítani, hogy apádnak nincs igaza és értékes ember vagy. Tiszteld őt mert az apád, de én tuti menekülnék onnan. Visszahúzó erő ez neked.
2010. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!