Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül nektek is...

Családon belül nektek is voltak ongyilkosagok? Hogyan érintett titeket ?

Figyelt kérdés

Mi családunkban 3 is volt kb 20 év alatt

1.anyai nagynenem elettarsa volt ő szerencsejátékos volt és nem bírt lealni mikor terhes lett nagynéném tőle utána veszített egy nagy összeget és ott eldontotte hogy leugrik a kilátorol.

Azóta van új párja nagynenemnek a gyereknek az van mondva ő az apja

Ez kb 2000 évek


2.apai nagynéném férje ő megcsalta a nagynéném és nem bírt a lelkiismeretevel és elmondta erre nagynéném válni akart erre ő felakasztotta magát

2012


3.ami viszont mélyebb érintett az nagybátyám tavaly. ő élete már évekkel ezelőtt szetment asszonya elhagyta gyerekeket is vitte de akor nem tette meg hétvégente nevelte a gyerekeket aztán kb 10 évvel később mikor a gyerekek már nagyok lettek egyre többet ivott .gyerekek nem foglalkoztak vele annyit.


Utolsó előtti napján nálam aludt velem isszogatott utoljára arra emlékszem.enis padlón voltam meg ő is.engem is elhagyott asszony de nálam maradt a gyerkőc szóval más volt a helyzetem mint neki anno de atol meg rossz volt.


Azóta azon gondolkodok mondhatam volna e mast vagy hogy hibás e vagyok.nagyon negatív voltam és radikális minden szempontból.

És vegulis ő 2 nap múlva vonat elé ugrott és Azóta azon gondolkozom lehet hogy mondhatam volna mást?



#Öngyilkosagok
2023. márc. 18. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Kifejtenéd, hogy konkrétan miért voltál negatív és radikális?
2023. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#Hát mert otthagyott volt párom.

Enis gondolkodtam valami ilyesmin

És mondtam is de mivel a gyerek nálam maradt így mindent nem buktam így pedig volt értelme élni (de ez akor meg nemvolt biztos) most már nem zavar hogy szetmentunk de pár hónapig nagyon rossz volt azért.

2023. márc. 18. 23:04
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Azért ez elég durva h 3 is.
2023. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen gyakori a férfiak teren nálunk igaz ez 20 év alatt történt.

Én lennék a következő mert én is ugyan olyan hibás vagyok mint a nagybátyám . Majd kiderul 19 évesen meg megtettem volna. tavaly meg elgondolkoztam rajta .


Mindig mikor mélyponton van az ember akor gondolkodik.de most stabil vagyok.de idővel úgyis lesz valami negatív dolog kérdés mennyire

Lakóhely, munkahely elvesztes meg oké gyerek elvesztes soha.

2023. márc. 18. 23:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Apukám lett öngyilkos, kiment a vonat elé. Sajnos nem segítettem neki igazán, hibásnak is érzem magam, akkoriban még nem vettem észre, hogy depressziós. Valahogyan talán segíthettem volna neki, talán ha jobban kimutatom hogy szeretem. Bánom is, a közeli családtagjaim közül (anya, apa, testvér) őt szerettem a legjobban.
2023. márc. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok kisérlet volt rá. Felfelé, kb mindenkim megpróbálta. Apai ágról, amit tudok, konkrétan mindenki, nem is egyszer.


Mikor már éltem, és apám újra megpróbálta, úgy votlam vele, hogy "oh szegény balga gyermek.


Sokkal később mikor még csak tervezte, akkor elébe mentem, de akkor is haspnlóan éreztem. Kívántam neki a szenvedése végét

2023. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk sok volt, de én kettőről tudok: nagyszüleim páros öngyilkosságot követték el, akkor 4 és fél éves voltam. Sok emlék nem kötött hozzájuk, azok is jó nagy része rossz, negatív, de amikor közölték, akkor sírtam. Az első perctől tudtam, hogy öngyilkosság volt, felakasztották magukat, mert nem titkolják előttem.

A dolgot nehezítette, hogy apám elkezdett inni, elég masszívan, és a tévébe is gyakran elhagyott, újságba is benne volt. Egy cikket találtam fent a neten erről, de a híradóban nagyon sokáig ment.


Sajnos nálunk elég sok a depressziós, a mártír, a függő, ezért többször szoba jött az öngyilkossággal való fenyegetés.


Én 4x akartam öngyilkos lenni 12 éves koromban, iskolai bullying miatt.

2023. márc. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapámnak gyógyíthatatlan betegsége volt, eljött az a pont, amikor azt gondolta, nem akar már tovább szenvedni, 57 évesen felakasztotta magát a létrára.

Keresztapámnak szintén betegség, de nem fizikai, talán bipoláris depresszió lehetett. Ő a gázcsőre kötötte fel magát.

Apu unokatestvére orosz fogságban volt, állítólag ott a hideg miatt lett valamilyen agyi sérülése, egyszer megint elkapta ez a rohamszerűség, majdnem rágyújtotta a házat a fiára, ezután ölte meg magát.

A legdurvább viszont anyu barátnője volt, mert vele munkatársak is lettünk, és közvetlen közelről nézhettem végig éveken át, hogy milyen az, amikor a depresszió tényleg pusztít. Ő ott, a munkahelyünkön tette meg.

2023. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Az akasztás ezek szerint nagyon gyakori, nagyanyám testvére akasztotta fel magát, elvileg “ok nélkül”, dehát ki tudhatja az igazat.

De ismerek még két embert közvetlenül, nem rokon, akik ugyanúgy felakasztották magukat. Az egyik megint “ok nélkül” mert hogy szép családja volt elvileg, a másik érthető volt, mert halálos betegséggel küszködött és nem bírta tovább. Hát azért Isten nyugosztalja őket.

2023. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha halálos és fájdalmas betegséggel küzd az ember teljes mértékben megertem .enis megtennem nem leszek teher senkinek .főleg családnak nem
2023. márc. 19. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!