Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene tennem, hogyan lenne a legjobb mindenkinek?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok.Anyukámmal nagyon rossz a kapcsolatunk.

Fodrásznak akartam tanulni,de az első évben meggondoltam magam és szakmát akartam válltani.

Anya azt mondta még egy évet bírjak ki és ha tényleg nem tetszik akkor váltsak.Tudtam,hogy nem szeretem meg a fodrászatot,de az Ő kedvéért maradtam még egy évet és nyugtatott a gondolat,hogy jövőre abbahagyom.

El is következett a második év,mondtam még mindíg másik szakmát szeretnék.Erre anya mondta,hogy ha már eddig ide jártam akkor fejezzem is be(5éves)

Most mint írtam 20éves vagyok,sikerült a fodrászat és most érettségizek.

Dolgozni akartam,bármit elvállaltam volna csak ,hogy pénzt keressek,de anya megint a fejembe beszélte,hoghy a családipótlék és az árvaellátás miatt maradjak érettségin,még ha megbuknék az sem érdekli.

Számomra ebből csak az jön le,hogy a pénz érdekli csak,a jövőm nem.

Ugy gondolom az érettségi fontos dolog és szeretnék is,de nem most.

Párommal 3 éve vagyunk együtt szeretnénk külön költözni,de ez egyenlőre lehetetlen.

Ha felhozom,hogy otthagyom a sulit akkor azzal jön,hogy oké akkor majd nem győzzük fizetni a rezsit stb.

Pedig ha dolgoznék akkor is belefizetnék.

De emellett nem akarom azt,hogy 25éves koromig vele élek aztán még egy rendes szakmám sincs.

Most kértem tőle pénzt egy gyorstalpaló tanfolyamra,mondtam amint tudom visszafizetem neki.

Azt mondja nincs rá pénz.Mellesleg uj kocsira meg 10000es ránctalanítóra van.

Igen az igaz,hogy 20 évesen már magamat kellene ellátnom,de egyenlőre ugy érzem épp Ő korlátoz ebben a zsarnokoskodásával.

És én hülye mindíg belemegyek a kis terrorista "játékaiba" a végén mindíg az van amit Ő akar.

Nem azért mert nem merek kiállni magamért,hanem azért,mert nem akarom cserben hagyni.

Leírnám így utólag,hogy nem vagyunk rossz anyagi helyzetben,a barátom velünk lakik,de 45ezer forintot ad le anyának havonta.

Nem költ rám anyám sok pénzt,13700ft-os családi pótlékból veszek meg magamnak mindent tisztálkodási szertől kezdve kaján kersztül(Ami suliba kell)a ruháig,cipőig stb.

Mi a véleményetek erről?

Nagyravágyó lennék?Sokat kérek azzal,hogy segítsen egy tanfolyamba nekem?(Ismétlem,visszafizetném neki!)

Ti mit tennétek a helyemben?


2010. okt. 7. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Az árvaságit meg odaadod anyukádnak?

Szerintem lépjetek, ennyi pénzből már albiban is tudtok lakni. Mennyi lenne a tanfolyam ára?

2010. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen,azt anyának adom.

Sokan mondják,hogy amíg kapom az árvaságit rakjam el,hogy majd később azért legyen mire alapozni,de szemétnek érezném magam ha ezt tenném.

Nem tudom mi lenne a legjobb.

De ha meg albérletbe mennénk akkor én is dolgoznék,ha más nem egyenlőre fodrászként,jönne az árvasági és párom fizetése is...Anyának meg nem kellene rám pénzt kiadni.

Bár ígysem szakítja meg magát...

2010. okt. 7. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érettségiig mennyi időd van, mert az nem tűnik

hülyeségnek. Szerintem nem vagy nagyravágyó a tanfolyammal.

Sőt! Én újra beszélnék anyukáddal. Mond meg,hogy te csak szeretnéd szeretni a munkádat.

2010. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!