Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszéltük a feleségemmel...

Ha megbeszéltük a feleségemmel hogy így lesz akkor miért nem így csinálja?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férj nyilván a kérdésben. A feleségemmel úgy beszéltük meg hogy (vannak iskolás gyerekeink) én dolgozom és tartom el a családot és ő meg csinálja az otthoni teendőket (főz, mos, takarít). Igaz, többet dolgozom mint eddig, de hát így beszéltük meg.

Na már most ő az otthoni teendőket nem nagyon csinálja meg rendszeresen. Mindig panaszkodik hogy mennyire elfáradt mindenben, de mikor hazaérek semmi sincs igazából. Szinte minden nap órákat beszélget telefonon a barátnőjével, kávézgat és ilyesmik. És ha felhozom ezt akkor egyszerűen úgy csinál mintha idióta lenne, vagy engem néz annak, nem tudom.


2023. ápr. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
És lehetőleg ne egy rohanós reggelen vesd oda a kérdést neki, amikor feszült a hangulat és mindenki kapkod.
2023. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
94%

Arra gondoltam, hogy egy konkrét dolgot kérdeztél meg tőle, hogy szeretne-e dolgozni. Erre igen/nem a válasz és már megy is tovább az élet. Csak azt nem tudtad meg, hogy miért az a válasz, ami.

Szerette a munkáját? A munkatársait? Az is lehet, hogy a közeg nem volt számára megfelelő vagy nem volt elég kihívás benne. Ez esetben másik munkahely/munkakör segíthet.

Ha szeretne időt fordítani a gyerekek gondozására, akkor akár részmunkaidő is megoldás lehet. Ezeket kellene vele megbeszélned nyugiban.

2023. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
96%

#6, nem érted? Ha asszony is dolgozna - és pénzt tenne le az asztalra -, neked sem kéne este 11-ig húzni az igát. Hacsak nem ezért húzod este 11-ig, hogy minél kevesebb időt kelljen a családoddal tölteni. Nézz magadba; nem erről van szó? Nem te lennél az első ilyen pasi..

Ráadásul anyagi függésben tartod az asszonyt, így neki a nagy döntéseknél sok szava nem lehet. Max. abban dönthet, hogy lencsét főz-e aznap vagy káposztásrétest.

2023. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak a munka az életed, akkor minek kellett neked család? Ha a gyerekeiddel nincs időd foglalkozni, akkor minek kellett több is? Gondolom a feleségeddel is mennyi minőségi időt töltötök együtt, ha gyakorlatilag csak aludni jársz haza.

Na mindegy, ez már megtörtént. Most menjen vissza a feleséged is dolgozni, te vegyél vissza a munkából és legyél többet a családoddal. Megosztjátok a pénzkeresést és megosztjátok a házimunkát is. Persze gondolom ezzel az a baj, hogy neked eszed ágában sincs egy szalmaszálat sem keresztbe tenni otthon. Akkor vegyetek fel takarítónőt.

2023. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
94%
Bennem is fölmerült, hogy az asszony szóvá tette, hogy minden házimunkát ő csinál a 8 órás munkája mellett, és erre úgy reagált a férje, hogy akkor ne legyen 8 órás állása, hanem csak a házimunka.
2023. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
96%

#14, nekem is ez a sejtésem. Utálna házimunkát végezni, így inkább marad sokáig a munkahelyén. Az asszonyt "én tartom el, így sokat nem ugrálhat" felkiáltással. Persze, hogy a nő nem akar visszamenni, mert a meló mellett ugyanannyi maradna rá a ház/gyerekek körül, mint eddig.

A kényelmes, de unalmas langyos f*s.

2023. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem depressziós. Eléggé rossz lehet mindig otthon, csak a házimunka, semmi társaság, semmi változatos feladatok.

Dolgozzon ő is. Te dolgozz kevesebbet.

Egyébként azért mert valamit megbeszéltetek évekkel ezelőtt, nem kell mindenáron ragaszkodni hozzá, ha kiderül, hogy nem működik. Nyilván mindenki el van otthon pár hónapig, akár egy évig is. De hosszú távon eléggé leépíti az embert mentálisan.

2023. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
Most mégis miért kezdtetek el támadni? Az első oldalon normális válaszok jöttek és most meg mindenki úgy csinál mintha embert öltem volna. Ti normálisok vagytok? Nem jókedvemből maradok a munkahelyen, szeretem a családom.
2023. ápr. 27. 13:04
 19/59 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg belefáradt ebbe az egészbe, főleg, ha kisebbek a gyerekek. Sok pakolás, főzés, minimális kommunikáció másokkal. Ha szinte egész nap csak a gyerekek vannak ott lelkileg megterhelő, hogy nincs más kapcsolata az emberekkel(ezért is telefonozhat sokat), plusz ha te is sokáig dolgozol kapcsolatilag is ellehet hanyagolva. Remek út a letörtséghez, nyilván nem igazán lesz kedve semmihez
2023. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom beleunt, belefásult, belelustult. Igazából htb-nek lenni nem nagy cucc ha a gyerekek már olyan korban vannak hogy nincsenek otthon csak délután. Könnyű teljesen belesüppedni a lustaságba. Nem feltétlen boldog így ő sem. Vagy igen, és teljesen hülyének néz téged.
2023. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!