Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszéltük a feleségemmel...

Ha megbeszéltük a feleségemmel hogy így lesz akkor miért nem így csinálja?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férj nyilván a kérdésben. A feleségemmel úgy beszéltük meg hogy (vannak iskolás gyerekeink) én dolgozom és tartom el a családot és ő meg csinálja az otthoni teendőket (főz, mos, takarít). Igaz, többet dolgozom mint eddig, de hát így beszéltük meg.

Na már most ő az otthoni teendőket nem nagyon csinálja meg rendszeresen. Mindig panaszkodik hogy mennyire elfáradt mindenben, de mikor hazaérek semmi sincs igazából. Szinte minden nap órákat beszélget telefonon a barátnőjével, kávézgat és ilyesmik. És ha felhozom ezt akkor egyszerűen úgy csinál mintha idióta lenne, vagy engem néz annak, nem tudom.


2023. ápr. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, de késő este 11-kor is lehet mosogatni. Nem igaz nincs egy fél órád..
2023. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Nem haragszom de neki egy egész napja van😂
2023. ápr. 27. 14:00
 33/59 anonim ***** válasza:
58%
De ha haza érsz addigra újra lesz mosatlan mert esztek.
2023. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
94%
Én voltam a feleséged oldalán. Eleinte tök jó volt, én megcsináltam mindent itthon, vittem-hoztam a gyereket (majd kettővel voltam itthon, egy ovis, egy kisbaba, aztán a nagy sulit a kicsi ovit kezdett). Megbeszéltük, hogy marad így, mert az ovisok sokat betegek stb. Megengedhettük magunknak, hogy amikor a kisebb kezdte az ovit én ne menjek vissza dolgozni, mert egy hetet ment, kettőt beteg volt kiscsoportban. Ő elment 8ra dolgozni (7:30kor indult, mi akkor az oviba), fél 5-5 közt ért haza. Eleinte tényleg jó volt, hogy tüsszent egyet, hívnak, mentem érte, nem kellett elkéreckedni a főnöktől stb. Bármi volt tudtam ugrani, orvoshoz vinni, bárhová. De a gyerek elkezdte megszokni az ovit, már középsőben alig volt beteg. Na akkor lett baromi lélekromboló ez a felállás. Ő reggel elment, a gyerekeket beraktam oviba, suliba, onnantól SEMMI felnőtt emberi kapcsolat, elmentem boltba, haza, takarítottam, mostam, főztem, elmentem a kicsiért délben, délután a nagyért és ennyi. Minden nap. Imádok velük lenni, de délután amig haza nem ért felnőtt szót nem hallottam, max a boltost, aki megkérdezte kártya vagy készpénz. Ami baromi lehangoló hosszútávon! Hogy hétszámra nem szól hozzád egész nap senki (max az óvonő meg a tanár 2 mondatot, meg a boltos), a gyerekek oviban, suliban, én itthon takarítottam, már kényszeresen (én a ló másik oldalára estem), csak hogy csináljak valamit. A középsőcsoport második felétől elmentem 4 órában dolgozni. Most szeptemberben a kicsi is kezdi az iskolát, akkor szerintem keresek egy 8 órásat. Mert kell! Nem anyagilag, mert bőven meglennénk egy fizetésből. Hanem pszichésen kikészítő, amikor valaki hét-, hónap-, évszámra semmit sem csinál, csak háztartást vezet (van akinek bejön! De a többségnek nem). Gondolom nála is ez van.
2023. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
41%

A szívem megszakad szegény feleségért, aki egész nap nézi a Netflixet és esténként elmondja, hogy elfáradt benne.

Ne legyünk álszentek, adjunk egy kicsi esélyt annak, hogy a kérdező felesége élvezi azt az életet, ahol egész nap csak b*szni kell a rezet, a pénzt meg házhoz hozzák. Mindannyian ismerünk ilyet.

Kijönni belőle nem lesz egyszerű, mert olyasmivel kell szembesítened, amit nem hallana szívesen. Bele se kellett volna kezdeni, van akinek ez nem megy, hogy maga ossza be és tegye értelmessé a napját.

2023. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig nem világos, hogy hogyan jutott el férj és feleség odáig, hogy a feleség felmondja az állását.

A kérdező csöppet sem törekszik megvilágítani a dolgokat, úgyhogy egyre valószínűbbnek tartom, hogy alapvetően ő akarta ezt, és azért, hogy a felesége ne mondja neki, hogy segítsen a házimunkában.

2023. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
89%

"Nem jókedvemből maradok a munkahelyen, szeretem a családom."


De nem is látod őket.


Nekem nem tiszta úgy általában, ha a dolgozó fél családot akar. Kevesebb időt tölthet több emberrel.

2023. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
17%
Eccerű, napközben más unja a feleséged.
2023. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
96%

"Megkérdeztem tőle hogy akar-e dolgozni, azt mondta hogy nem, mert így neki kényelmes mert akármikor el tud menni a gyerekért, vagy el tudja vinni orvoshoz, vagy akármit tud csinálni amit kell."


Hát ez az, hogy nem maga miatt nem akar dolgozni menni, hanem mert a gyereket neki kell logisztikázni, hiszen tőled nem várhatja el.

Ne úgy kérdezd tőle, hogy el akar-e menni dolgozni, hanem hogy ha nem az ő dolga lenne a gyerek/háztartás/bármi, akkor mit szeretne. És a válasza alapján szervezzétek újra az életeteket, de nem ám úgy, hogy akkor ő dolgozik, és minden mást is ő csinál, hanem mondjuk te is elmehetsz táppénzre a gyerekkel.

2023. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
89%

Hány évesek a gyerekek?

Erre nem válaszolt a kérdező!

Nagyon nem mindegy, hogy óvodás (gyakran betegeskedő) gyerekekről van szó, vagy már iskolások!?

Én is nő vagyok, nem fogom tagadni, bizony vannak olyan nők (nekem is van ilyen ismerősöm) akik NEM IS AKARNAK elmenni dolgozni, csak panaszkodni tudnak.

Sajnos ez is egy létező jelenség, kár lenne tagadni.

Ha ez a módszer (amit eddig alkalmaztatok) nem vált be, akkor újra le kell ülni megbeszélni és változtatni rajta.

2023. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!