Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszéltük a feleségemmel...

Ha megbeszéltük a feleségemmel hogy így lesz akkor miért nem így csinálja?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férj nyilván a kérdésben. A feleségemmel úgy beszéltük meg hogy (vannak iskolás gyerekeink) én dolgozom és tartom el a családot és ő meg csinálja az otthoni teendőket (főz, mos, takarít). Igaz, többet dolgozom mint eddig, de hát így beszéltük meg.

Na már most ő az otthoni teendőket nem nagyon csinálja meg rendszeresen. Mindig panaszkodik hogy mennyire elfáradt mindenben, de mikor hazaérek semmi sincs igazából. Szinte minden nap órákat beszélget telefonon a barátnőjével, kávézgat és ilyesmik. És ha felhozom ezt akkor egyszerűen úgy csinál mintha idióta lenne, vagy engem néz annak, nem tudom.


2023. ápr. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
87%
Megint a gumicsontos, egy reakcióval, ami pont felesleges. Ez most nem lett olyan jó, kapd össze magad! :)
2023. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
96%
Én 3 gyerekkel voltam otthon éveket. Különbözünk. Én nem vagyok egy szociális típus, jobban érzem magam egyedül, ritkán hiányzott a társaság. Amellett szerettem háztartást vezetni, szeretek sütni-főzni, ez a része nekem nem volt megerőltető. Állataink is voltak és kertet is kézben tartottam. Van olyan, akinek ez unalmas. Nem szereti csinálni. Lehet , a nejed is pont ilyen, nem vagyunk egyformák. Lehet, nem tudta mit is vállal pontosan. Újra kell tárgyalnotok a dolgot. Egyébként, ha szeret, akkor nem várhatja el, hogy te megszakadj a pénzkeresésben, ő meg csak lógatja a lábát.Mellesleg amikor nagyobbak lettek a gyerekek, otthonról végezhető munkát végeztem.
2023. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom mert nem votl ekdve igy csinálni a dolgoakt.
2023. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem miért a Kérdezőt támadják (illetve de, itt ez a módi).Szerencsétlen halálra dolgozza magát, a nő meg otthon csücsül. Hány pasi dobja fel a a pacskert 50 körül, mert egészségileg tönkremennek a rengeteg túlmunkába...Mondd meg, hogy belefáradtál ebbe az életbe, menjen el ő is dolgozni!
2023. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az derül ki az egészből, hogy a házasfelek sem önmagukat, sem a másikat nem ismerik jól. Egy olyan nő, aki nem az ilyenfajta egykeresős családmodellben nőtt fel és nevelkedett, az valójából nem tudta senkitől sem megtanulni, hogy miként kell a teendőket elrendezni. Aki nem tanulta meg, hogy miként csináljon magának feladatot ill. mi is a feladat egy háztartásban, amit neki önmagától, utasító főnök nélkül, ingerszegény környezetben, nagyon nehezen tudja "feltalálni" magát. A mai lányok zöme gyakorlatilag úgy nő fel, mint egy fiú: a szülők mindent megteremtenek, ők elvannak az iskolában, utána esetleg különóra, sport, lógás a haverokkal/havernőkkel, otthon minden megkapnak este, alvás, telefon nyomkodás, szóval egy tunya, felelősség nélküli életvitel. A kérdésben leírt "megegyezés" után lassan rájön a most már asszony és anya, hogy "anyám, nem ilyen lovat akartam". Egyszerűen hiányzik neki az a sokféle külső inger, ami eddig megvolt, ezért jönnek a sorozatok a tv-ben meg a telefonálgatás. Nem mindenki tudja megszervezni a saját életét, életvitelét. Ezt tudomásul kell venni. A megoldás, hogy visszamegy dolgozni (ha már korábban dolgozott), ami persze megint fárasztó gondokat szül majd, lassan megy.
2023. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
63%

Befásult. Kérdező, itt nem te vagy a ludas, én a te helyedben beszélnék vele, hogy jövő hónaptól újra csak nyolc órában dolgozok, úgyhogy neki is el kell mennie.

Hacsak a gyerekek nem nagyon kicsik, semmi nem indokolja, hogy otthon üljön, és telefonálgasson egész nap.

És mielőtt megköveznétek, nemrég mentem vissza dolgozni. Jó ötlet volt. Otthon egy idő után sokan becsavarodnak, gyakran éreztem én is azt, hogy nincs kedvem a házimunkához. Most hiába van kevesebb időm rá, könnyebben szánom rá magam.

2023. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
86%
Keressetek a feleségednek valami részmunkaidős, négy órás állást. Voltam ebben a helyzetben, és nagyon nem könnyű. Kívülről minden szép és jó, de ez az inger szegény életmód szép lassan meg fogja ölni a kapcsolatot.
2023. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
6%
Nem èr rá házimunkázni a szeretői mellett.
2023. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 Andi80018 ***** válasza:
18%

Szerintem a feleséged se dolgozni nem akar, se házimunkát végezni, legalábbis úgy, ahogy te szeretnéd... nincs itt semmi depresszió:-D

Lehet, ő azt gondolja, jól csinálja, amit megbeszéltetek.


Egyébként nálunk is ez a helyzet, csak 1 db iskolás van. Én azért maradtam itthon, hogy tanuljak a gyerekkel, elsőtől kezdve. Ő mennyit tanul velük pl? Itt ez a lényeg igazából szerintem, nem is a háztartás annyira. Legalábbis nálunk nagyon fontos, hogy a gyereknek patent legyen a suli, a tudása legyen meg, sajnos több tantárgyat elég felszínesen tanulnak..

Én se főzök naponta, én nem suvickolom a lakást állandóan, edzeni járok még heti négyszer, de mire a gyerek jön suliból, hazaérek.

Igazából én hülyének nézést érzékelek a részéről, bekényelmesedést. Te meg egyre feszültebb leszel a sok meló miatt is. Sokáig nem tudjátok ezt az állapotot fenntartani.

2023. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
91%
Itt még a feleségedé a kisebb probléma, mert az ingerszegénységet és értelmetlennek érzett napokat megoldaná az is, ha pl. tanulna valamit online. Az viszont probléma, hogy napi szinten 11-kor érsz haza. Ebből lesz a szívroham ötvenévesen, meg az, hogy a gyerekeid alig ismernek. Senki nem azt bánja meg a halálos ágyán, hogy túl kevés időt töltött a munkahelyén. Ha visszamenne dolgozni az asszony, lejjebb tudnál adni a rád nehezedő munkateherből?
2023. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!