Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszéltük a feleségemmel...

Ha megbeszéltük a feleségemmel hogy így lesz akkor miért nem így csinálja?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férj nyilván a kérdésben. A feleségemmel úgy beszéltük meg hogy (vannak iskolás gyerekeink) én dolgozom és tartom el a családot és ő meg csinálja az otthoni teendőket (főz, mos, takarít). Igaz, többet dolgozom mint eddig, de hát így beszéltük meg.

Na már most ő az otthoni teendőket nem nagyon csinálja meg rendszeresen. Mindig panaszkodik hogy mennyire elfáradt mindenben, de mikor hazaérek semmi sincs igazából. Szinte minden nap órákat beszélget telefonon a barátnőjével, kávézgat és ilyesmik. És ha felhozom ezt akkor egyszerűen úgy csinál mintha idióta lenne, vagy engem néz annak, nem tudom.


2023. ápr. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
10%
Lehet iszik.
2023. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
99%
Mekkorák a gyerekek és mekkora a ház? Kert van hozzá?
2023. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
97%

Belefáradt, belefásult. Egy ablakmosásban vagy a kád kisúrolásában nincs sikerélmény max. átmeneti, de nem helyettesít egy munkahelyi sikert. Az évek alatt minden monotonná vált. Nincs anyagi bevétele, függ tőled. Nincsnek munkatársai, azaz emberi kapcsolatai; persze, hogy a barátnőjével traccsol.

Beszéljétek át és menjen el dolgozni. Te pedig esténként vedd ki a részedet a házimunkából meg a gyerekekkel való foglalatoskodásból.

2023. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
96%

Menjen el az asszony is dolgozni, az ő jövedelme miatt lehet fogadni takarítónőt, munkahelyen-iskolában mindenki eszik hét közben.

Neked sem kell akkor többet dolgoznod, így a hét közben adódó feladatokba a gyerekek körül és a hétvégi kajafőzésbe/beszerzésbe te is ki tudod venni a részed. A mosásról ne beszéljünk, egy gombot bárki meg tud nyomni, a teregetésbe sem kell beleszakadni, nagyjából 10 perc.

Így egyenrangú partnerként tudtok létezni és minden el lesz végezve.

2023. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
96%

Biztos, hogy ő is akarta ezt? Nem csupán a te erőltetésedre ment bele?

És egyáltalán miért akartátok ezt így? Mi volt a baj a korábbi felállással?

A gyerekek évről évre kevesebb gondozást és figyelmet igényelnek. Egyre ritkábban lesznek pl. betegek.

Vagyis ha korábban elment a szekér úgy, hogy mindketten dolgoztatok, nem értem, miért és miért most változtattatok.


Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ezt elsősorban te akartad így.

2023. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

3# Szoktam foglalkozni esténként a gyerekekkel, de nem tudok sokat mert későn érek haza, valamikor már alszanak.

A másik meg abszurd. Hazaesve nem fogok 11 órakor nekiállni mosogatni.

2023. ápr. 27. 12:47
 7/59 anonim ***** válasza:
96%

Próbáld meg kideríteni, miért nem tartja magát a megbeszéltekhez. Kérdezd meg tőle.


Lehet, hogy neki nem is fekszik ez a felállás, csak belement, mert fáradt volt, neked akart kedvezni vagy bármi. AZ is lehet, hogy amikor ebbe belement, akkor szimpatikus volt neki ez a felosztás, de ahogy telt az idő, megváltoztak a dolgok és már nem érzi jól magát így.


Egyedül otthon lenni és háztartást vezetni lelkileg nem könnyű feladat, legalábbis nekem nem lenne az. Folyamatosan ugyanazokkal az emberekkel van körbevéve, folyamatosan ugyanazokat a feladatokat kell ellátnia, miközben alig érik a külvilág ingerei. Aki alapvetően szerette a munkáját, annak pedig ebből a szempontból is lemondásokkal jár.


Javaslom, hogy először próbáld őt ténylegesen megérteni. Ne bíráld amit mondd, ne kérdd semmire, ne tegyél megjegyzéseket, hogy miért nem végzi el a házimunkát, mert így nem fog megnyílni neked. Miután megértetted az álláspontját, utána ő is vevő lesz a tiedre, innentől pedig a megoldás rajtatok áll.

2023. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tőle hogy akar-e dolgozni, azt mondta hogy nem, mert így neki kényelmes mert akármikor el tud menni a gyerekért, vagy el tudja vinni orvoshoz, vagy akármit tud csinálni amit kell.
2023. ápr. 27. 12:50
 9/59 anonim ***** válasza:
94%

Azt kérdezd meg tőle, hogy hogy érzi magát és mivel szeretné eltölteni a napjait.

Ne add a szájába a szót.

2023. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy a szájába adom a szót?
2023. ápr. 27. 12:54
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!