Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megbeszéltük a feleségemmel...

Ha megbeszéltük a feleségemmel hogy így lesz akkor miért nem így csinálja?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férj nyilván a kérdésben. A feleségemmel úgy beszéltük meg hogy (vannak iskolás gyerekeink) én dolgozom és tartom el a családot és ő meg csinálja az otthoni teendőket (főz, mos, takarít). Igaz, többet dolgozom mint eddig, de hát így beszéltük meg.

Na már most ő az otthoni teendőket nem nagyon csinálja meg rendszeresen. Mindig panaszkodik hogy mennyire elfáradt mindenben, de mikor hazaérek semmi sincs igazából. Szinte minden nap órákat beszélget telefonon a barátnőjével, kávézgat és ilyesmik. És ha felhozom ezt akkor egyszerűen úgy csinál mintha idióta lenne, vagy engem néz annak, nem tudom.


2023. ápr. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
24%
Valóban nem fair ez veled szemben.Te bent vagy a munkahelyen és túlórázol is ha kell cserébe az asszony otthon pletykál elmondásod szerint a barátnőjével.Én megbeszélném vele a dolgot.Ha nem akarja csinálni a háztartást akkor menjen el dolgozni és takarítónőt kell hívni.Viszont ha nem akar dolgozni akkor takarítson ő.
2023. ápr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg egyértelműen itt csak az segíthet, ha leültök és újra átbeszélitek ezt.

Ugye most azt mondta, hogy neki ez kényelmes, mert tud menni a gyerekekért stb, de akkor kérdezd meg, a házimunkát miért nem csinálja meg?

Persze ne támad le, ne legyél agresszív, szépen normálisan egy nyugodt pillanatban kérdezz rá ezekre.

Amúgy, én nő vagyok, és egyszer munkanélküli lettem 3-hónapra. A férjem dolgozott közben, én amíg munkát kerestem, háziasszony lettem.

Életem legroszabb 3-hónapja volt, én tudom hogy van, aki ezt szereti, de én ennél szociálisabb típus vagyok, én pörgősebb vagyok.

Az első héten élveztem nagyon, nagytakarítást csináltam, még a szekrények tetejét is letöröltem, csillogott villogott minden. Utána már annyira értelmetlen volt minden amit csináltam.

Amikor újra munkába léptem, felszabadultam. Most pedig elosztjuk a házimunkát. Kivéve, hogy a férjem nem tud főzni, minden mást megtud ő is csinálni, a minden mást elosztunk egymás között.

De mindenesetre, most szerintem igazad van. Otthon lenni is egy munka, nem mindenkinek kielégítő munka, de munka, ott is dolgozni kell, és ha így beszéltétek meg akkor nem igazságos hogy neked kell 11-kor elmosogatni.

Csak a feleségeddel tudjátok mindezt megbeszélni, ha otthon akar maradni hát maradjon, ha kiszolgáltatottnak érzi magát, találjatok erre megoldást.

2023. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk gyakorlatilag van egy munkamániás férje, aki este 11-ig "dolgozik", övé a háztartás, a gyerekek, egész kib. nap ki sem mozdulhat.


A gyerekeknek meg nincs apja, csak valaki, aki megcsinálta őket, de egész nap nem is látják.


Minek kellett gyerek, ha nagy ívben szrsz rájuk????

2023. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
83%

Meg mit kell este 11-ig melózni?


Apám 5-kor letette a munkát, és jött haza hozzánk, köszi, mégis megéltünk normális színvonalon (anya nem tudott dolgozni a krónikus betegsége miatt).

2023. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges bármit is kérdezni a kérdezőtől, ugyanis semmire nem válaszol! Kiírt egy kérdést és nulla reakció a válaszokra.
2023. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
Cseréljetek
2023. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%
53 pontosan leírta.Emellett valószínűleg ő csak rábólintott,hogy jó lesz ez így,mert neked akart kedvezni.Lehet,hogy már depressziós is otthon a 4 fal között,te meg még azt is a szemére vetés,hogy telefonon beszél a barátnőivel. Felnőtt emberi kapcsolatai nincsenek,naná,hogy valakivel beszélni abból,ahogy írsz róla világos számomra,hogy csak háztartási robot,és dada neked.Gondolom mennyi lehet a gyengédség,a férfi-nő viszony a kapcsolatokban Innentől kezdve pedig még van válaszolva a kérdésed,hiszen ingyen takarítónő,szakács,gyerekfelvigyázó,és még le is van sajnálva.Az,hogy eltartod,az nem elég.Ha ezekért a "szolgáltatásokért"külön fizetnél, akkor nem tető lenne a feje felett,meg kapna enni,hanem 3 fizetést kapna.Nézz magadba is,mielőtt szidod.Üljetek le, beszéljétek ezt meg.Fordíts rájuk időt,a gyerekekkel se hetente 1-2 napon 1 órát kell foglalkozni,neked is többet kellene,és a társaddal is kellene időt tölteni Ha neked minden nap este 11-ig kell dolgozni, akkor egyedül nem tudod őket eltartani El kell neki is menni dolgozni,mindjárt lesz értelme az életének,lesz egy kis időtök is egymásra,meg a családra.Az,hogy neki nonstop csak a gyerekek,meg a háztartás van az sem élet,meg az sem,hogy neked minden nap este 11-ig kell dolgozni az sem az.Mondjuk csak akkor,ha hajlandó vagy te is a házimunkára,vagy kifizettek egy bejárónőt,mert azt nem lehet megúszni.
2023. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetoen en dolgozom, de csak reszmunkaidoben. Ez azt jelenti 10 maximum 15 nap egy honapban, de amikor 15 akkor vannak benne "fel napok"

A munkam nem megterhelo es szeretem is.

Nyilvan a haztartas nagy resze igy az enyem, de igy is elvarom a ferjemtol, hogy segitsen. Ez alatt azt ertem, a munkas ruhajat ne dobja le ott a foldre ahol csak eri, ha eszik ne hagyja ott az asztalon a "szennyest" hiszen semeddig se tart a mosogatoba bele raknia, ne gyujtogessen poharakat a haloszobaba, ne csinaljon nekem "plusz munkat" csak figyeljen egy kicsit oda o is arra, hogy tarthato legyen a rend.

A feleseged siman bele farsulhatott az ingerszegeny kornyezetbe, nincs kedve semmihez, faradt mindenhez.

Kommunikacio, az egyetlen jarhato ut.

2023. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó,én ugyanezt csinálom teljes munkaidőben,egyszerre 13 órát dolgozva,tehát ugyan kevesebb napot megyek,de amelyik nap dolgozók, akkor nem vagyok otthon hajnal 5:20-tól,este 19:30-ig,tehár aznap evidens,hogy nem tudok én megcsinálni mindent.A férjem 2 műszakban(délelőtt -délután,h-p)munkarendben dolgozik,nekem menni kell hétvégén meg ünnepnapon is.Soha az életben nem volt kérdés,hogy mindkettőnknek kell házimunkát végezni.Egyikünk sem egyedül lakik,mindenki koszol.Ha úgy adódik, akkor akár a wc-t is kipucolja, és ez természetes is,mint ahogy az is,hogy én is begyújtok,ha kell,vagy levágom a füvet.Pedig ő is szokott túlórázni is,mert jól megfizetik.Itt is az a baj,hogy az ember azt hitte,hogy majd ő kitalálja,hogy az asszonynak milyen jó dolga van,hát csak otthon van,ezért cserébe viszont kuss a neve,és minden rá marad,férfiurunk pedig igyekszik minél kevesebb időt otthon tölteni,nehogy bármit meg kelljen fogni,vagy a gyerekkel foglalkozni.Közben ő a mártír,mert egyedül tartja el a családot,mindig túlórázik Vagy nem.És már be is újít szórakozásként egy fiatalabb libuskát,akinek elsírja a bánatát,közben az asszony otthon meg belerokkan a társasmagányba.
2023. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!