Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik alapítvány támogatja...

Melyik alapítvány támogatja az erőszakot elszenvedett férfiakat?

Figyelt kérdés

Olvastam egy érdekes tanulmányt, miszerint nem csupán a fizikai erőszak számít erőszaknak. Ide sorolják még a másik lekicsinylését, sértegetését, nevetségessé tételét, az öngyilkossággal vagy a gyermekek elvételével való fenyegetést, a barátoktól, családtól, kedvenc elfoglaltságtól való eltiltást, az állandó hibáztatást, a telefonon való ellenőrzést, valamint a személyes holmik átkutatását is.


Személyes tapasztalat, és a fórumokon olvasottak is ezt támasztják alá, hogy ezeket a cselekményeket (a fizikai erőszak kivételével) főként nők gyakorolják. Ha ők az áldozatok, nekik ugye ott van a NANE, a Stop-Férfierőszak Projekt. De van ilyen férfiaknak is?


2010. nov. 23. 15:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%

A kedves nőknek adnék párat és utána megnézném h fogják-e még "gyakorolni"

Legyél férfi ne papucs. Ha hagyod magad te bajod. De mire van a kezed?

18/F

2010. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%
Kocsma
2010. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az un. szóbeli bántalmazás, erőszak mindkét nem erőssége.Csak a férfiak általában fizikai erőszakkal tesznek pontot a szájkarate végére.

Én inkább a gyerekeket sajnálom, akik nem tudnak mit tenni ellene.

2010. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
A lelki terror is erőszak de egy férfi könyen léphet fel az ilyen problémák ellen, anyagilag is jobban állnak mint egy 2 gyerekes nő akinek albérletbe kell mennekülni az erőszakos férje elől.
2010. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%
egyet értek azzal, hogy a nők verbálisan sokkal agresszívabbak és aljasabbak. az utolsó hozzászólásnál nekem csak az jutott eszembe, hogy ha nő lennék talán megválogatnám, hogy egy agresszív embernek szülnék-e gyereket....
2010. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen formájú erőszakot elszenvedett férfi ne alapítványokat keressen, hanem hagyja ott a nőt. Egyébként én ismerek olyan családot, ahol az anyuka veri a férjét, és ez ellen tényleg nincsen semmilyen opció.. Furcsa.
2010. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés férfit láttam, aki egy nővel folytatott vita végére pofonnal tett volna pontot. Viszont az tény, hogy manapság a nők rondábban beszélnek, egy kocsis is boldogan elmenne melléjük tanulni. Férfi legyen a talpán, aki megállja, hogy egy ennyire mocskos szájú nőt nem üt meg. De a végén mégiscsak a nőt védi a családsegítő, a fent felsorolt alapítványok, a társadalom.

A kérdésem: mit tehet a férfi, akinek leépítették az önbizalmát, aki éveken át kitartott a házasságában, a fent felsorolt erőszaktípusokat elszenvedve? Hova fordulhat?

Mert az ugye tény, hogy a gyerekeket többnyire az anyának ítélik. Akkor is, ha a fent felsorolt erőszak-típusokat alkalmazta. A férfit pedig nem engedi a gyerekek közelébe, de a férjnek ettől függetlenül fizetnie kell a gyermektartást. Újra és újra felmerül az érzelmi zsarolás, az elnyomás, mert ha látni akarja a gyerekeit, úgy kell táncolnia, ahogy az asszony fütyül.

A nők mehetnek a már ismert alapítványokhoz, családsegítőhöz. És elvileg egyenlőség van. Szóval, hova fordulhatnak a férfiak?

2010. nov. 23. 18:49
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férfinél van a gyerek, akkor a nő fizeti a gyerektartást. A nőket mikor fizikailag bántalmazza a férjük, vagy esetleg a gyereket, akkor sem tesznek semmit a rendőrök. Akkor meg pláne nem fognak tenni semmit sem, ha lelki bántalmazásról van szó.
2010. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A férfi is ugyan úgy elmehet családsegítőhöz, nem csak a nők.
2010. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Én ezt nem így látom. De ti biztos, csajok.

Utolsó előttinek: hányszor ítélik a gyereket a férfinak? Én csak olyan esetben találkoztam ezzel, amikor az anya börtönbe került, vagy extrém súlyos betegsége volt. Szóval?

Ráadásul: nem egy, és nem is két férfit ismerek, akit a válás során az asszony úgy próbált tönkretenni, hogy azt állította, verte a férje. Ami pedig nem volt igaz. Megrendeztek jeleneteket, aztán ment a feljelentés. Nos?

Utolsónak: és mit mond a férfi a családsegítőnél? Csúnyán beszélt velem az asszony? Vagy átkutatta a kabátzsebeimet? Vagy állandóan telefonon ellenőrizget?

2010. nov. 24. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!