Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem otthon...

Miért baj, hogy nem otthon tanulok, ha képtelenek békén hagyni?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszakban, meg úgy alapból is ritkábban járok haza, nem az a minden hétvégét otthon töltő egyetemista vagyok. Kb. 1,5-2 havonta szoktam menni, egy hétvégére.


Viszont a mellettem lévő lakást átalakítják, nekem meg jövő héten lesz egy fontos vizsgám, így mondta anyukám, menjek haza, ők úgyis dolgoznak, napközben csend van. Voltam olyan hül-ye, hogy haza is mentem... Hiába nem voltak napközben otthon, valamit folyton kitaláltak nekem. Menjek el bevásárolni, menjek el a varrónőhöz anyám függönyeiért, azokat mossam ki, tegyem fel. Reggelente rendre 9-10 között ébredtem, mert mint kiderült, mikor 5.50-kor szólt az ébresztőm, anyám mindig bejött a szobámba és kikapcsolta, mert "olyan jót aludtam".


Nagyim minden nap főzni akart, hiába mondtam, hogy nem kell, megoldom, ő csak erősködött. Viszont a menü általában vagy a rántott mindenség, vagy "bolognai" löncshúsból, vagy valami nagyon tápanyagban gazdag főzelék fasírttal, mirelit vagdalttal... Én meg nem szoktam ilyeneket enni, simán elvagyok, ha ebédre cézás salit eszem, sült krumplival, vagy valamilyen krémlevest stb. Ráadásul ha mentem, akkor miért nem ülök le beszélgetni, maradjak már egy órát, ha meg nem maradtam, délután hallgattam anyámtól, hogy mamáék megsértődtek rám, mert hogy éppen 2 percet, ha voltam ott. Egyszerűen nem értették, hogy nekem megvan a saját tanulós ritmusom, úgy nem megy a tanulás, ha napi 5 másik feladatot kapok mellé, közben rohangáljak az ebédért, szólongatnak 20 percenként stb.

Délután 4-től meg otthon voltak anyáék is, onnantól aztán tényleg egy perc nyugtom nem volt. Szóval így egy héttel a vizsga előtt mondtam, hogy inkább visszajövök a lakásba, mert legalább itt 4 után már csend van.


Anyukám meg ezen megsértődött, hogy ennyit nem bírok ki otthon, mama is felhívott, hogy hát ha ő ezt tudja, főz úgy, hogy legyen 2-3 napra mit ennem... Mintha Budapest közepén amúgy nem lenne 1000+1 választék, ha éppen megéhezik valaki.

De könyörgöm, megpróbáltam, nem ment ott a tanulás, miért kell ezen megsértődni, meg kezdeni a lelki zsarolást?


2023. jún. 1. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Sokadik ilyen kérdés, amit csak ezen a héten olvastam. Nektek nincsenek barátaitok? Csak mert én pl az ilyen dolgokat a barátoknak szoktam elpanaszolni. Ezeknek a kérdéseknek semmi értelme. Milyen választ vársz rá most őszintén?
2023. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kötelező választ írnod, úgy gondolom.
2023. jún. 1. 17:32
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Marhára egyszerű...

Nappal tanulsz, amíg nincs otthon senki. Amikor a szüleid hazaérnek, akkor fogsz neki az általuk kiosztott feladatoknak: függönyfelrakás, bevásárlás, stb. A mamához is bőven ráérsz este 5 után menni.

Az, hogy te nem tudod beosztani az idődet hatékonyan és hagyod magad a szüleid/nagyszüleid által irányítani felnőtt léttedre, maximálisan a te hibád!

2023. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Van egy marha jo konyv, ami nekem rengeteget segitett a kommunikacioban a csaladdal, nagyon jok a benne levo technikak. Van podcast is, amiben elmondjak rola az alapokat, ha erdekel, irj ram, es kuldok hozza linkeket privatban. Viszont csak akkor mukodik, ha tenyleg valtoztatni akarsz a helyzeten.
2023. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy nem azért mentem haza, hogy függönyt rakosgassak, varrónőhöz, szerelőhöz rohangáljak stb.

6-8-10 óra tanulás után jól esik egy kis énidő, mozgás vagy hogy csak beülök a kádba egy pohár borral, jó könyvvel.

2023. jún. 1. 17:53
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
És kit érdekel, hogy megsértődnek? Xarjál bele.
2023. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Es mi akadalyoz amugy meg benne? Azt ertem, hogy kernek dolgokat, de miert nem mondasz nemet?
2023. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondtam, mindre. Ettől függetlenül minden nap volt valami, ami miatt hívogatni kellett.
2023. jún. 1. 18:04
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Ohhh az egyetemista évek hiányoznak meg nem is.

A legjobb mikor az anyuka a legjobb jószándekból összepakolja a jegyzeteidet.

És válogathatott szét ismét.

2023. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem veszed fel, lenémítod.
2023. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!